• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
Прикачен файл:
SDC10876.JPG
Прикачен файл:
SDC10874.JPG
Здравейте , и аз като много хора реших да затворя терасата си не от нужда от разширение а за изолация . Та въпросите ми са следните :
1: Имам железен парапет на терасата та мога ли да го облепя с Ютонг отпред и отзад примерно с 7,5см и как да го направя според вас ?
2: Терасата ми не е с цял а с частичен покрив което значи че ми трябва навес от порядъка на 50-55см към който да се захване дограмата ?
3: От коя стана да сложа изолация , мисля че от вътре ще ми е много по-лесно ?
4: Дайте идея коя фирма в Бургас ще се справи с изработката на термопанелен навес (козирка) за който да се монтира самата дограма и с какви материали да иззидам терасата по-дебел или по-тънък Ютонг и как да се случи това за да няма усложнения при положение че ще носи дограма с размер 290*145см ???
5: Изградил съм стена с 7,5см блокчета към комшията мислите ли че е достатъчно стабилна и съм сложил пластмасова тента която искам да остане над козирката която ще се монтира с PVC дограмата мислите ли че е възможно това ???
6: Какви рискове крие зидането през зимата говоря за времето което е сега навън имали проблем с това , и за по-голяма сигурност какво лепило и изолация да ползвам?
VLADO66 - майстор
Направи си цялостна конструкция от PVC дограма откъм терасата и ако искаш до нивото на парапета може да бъде с термопанели.Зидането с итонг и последващите обработки освен грозно ще ти стъпят на същите пари.
Да това е вариант само не знам дали ще ми излезе на същата цена . А че ще е по практично и по-красиво няма спор, а ще бъде ли по добре топлоизолирана терасата с тия термопанели до нивото на парапета ???
VLADO66 - майстор
Термопанела е 24/30 мм фибран между два листа алуминий или PVC.За евтино не знам в момента как се движат цените и е въпрос на оферта.За топлоизолация не очаквай каквато и да е разлика при толкова голяма остъкляема площ.Сърце не ми дава да те посъветвам да напляскаш тоя хубав перваз и парапет с газобетон пък каквото и да е финишно покритие.
pavkatay - майстор
Покрива ти е най-големия проблем- по-точно липсата му.
Не си дал снимка от другата страна на терасата.
Тани - модератор
Смени си заглавието от първото мнение в темата!

viewtopic.php?f=9&t=20730

8.Когато отваряте нова тема или задавате въпрос, изберете по възможност кратко заглавие, максимално добре характеризиращо естеството на темата. Не озаглавявайте темите с безсмислени заглавия, като "Въпрос" ,"Моля за съвет","Помогнете" или "Имам проблем". Заглавието задължително трябва да бъде изписано граматически правилно.
Защо казваш че ще имам по-големи ядове с покрива видях фирми (не и в Бургас) които да остъклили и са покрили с термопанели точно такива тераси като моята въпросът е към коя фирма в Б-с да се обърна ???
Тани - модератор
Тани написа:
Смени си заглавието от първото мнение в темата!

viewtopic.php?f=9&t=20730

8.Когато отваряте нова тема или задавате въпрос, изберете по възможност кратко заглавие, максимално добре характеризиращо естеството на темата. Не озаглавявайте темите с безсмислени заглавия, като "Въпрос" ,"Моля за съвет","Помогнете" или "Имам проблем". Заглавието задължително трябва да бъде изписано граматически правилно.
Не знам откъде да сменя заглавието на темата , съжалявам но не успях да открия как става това !
Тани - модератор
Тани написа:
Тани написа:
Смени си заглавието от първото мнение в темата!

viewtopic.php?f=9&t=20730

8.Когато отваряте нова тема или задавате въпрос, изберете по възможност кратко заглавие, максимално добре характеризиращо естеството на темата. Не озаглавявайте темите с безсмислени заглавия, като "Въпрос" ,"Моля за съвет","Помогнете" или "Имам проблем". Заглавието задължително трябва да бъде изписано граматически правилно.
  • 1
  • 2

Тема "Моля за съвет !!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: