• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
alexiva - специалист
Здравейте,
правя ремонт на ЕПК апартамент като преградните стени на банята са от гипсови блокчета. Плочките/надаха много лесно,цели/ бяха залепени с някакво странно кафяво лепило/на две от снимките/. Едната стена на банята е бетонно шайба и там плочките бяха залепени с нещо друго/ снимката с по-светлото/. Махнах плочките,но лепилото остана. Консултирах се с майстор на място,който смята ,че лепилото трябва да се изтърже. Опитах но е ужасно трудоемко, дефакто трябва да се сече. Махам го с чук и длето. Можете ли да ме посъветвате за по- лесен начин и въобще нужно ли е да се маха лепито, Според майстора след като се махне трябва да шпаклова стените с теракол и мрежа, защото гипсовите блокчета не били здрави,като преди това пложи грунд. Дали може да се шпаклова направо върху лепилото? Утре мисля да опитам с пистолет за горещ въздух, но едва ли ще помогне. Приемам всякакви мнения. Благодаря Ви.

Прикачен файл

Photo-0028.jpg

Прикачен файл

Photo-0027.jpg

Прикачен файл

Photo-0026.jpg
Chefo77 - майстор
Ъглошлайф, ламелен диск и маска с очила. Мисля, че ще даде резултат.
А лепилото прилича на еднокомпонентно за паркет. Пробва ли да го намокриш?
ebahti - майстор
Щом лепилото не ще да падне - остави го.Няма да падне и в последствие.Проблема ти е че тоя който ти е лепил плочките (нема да му викам майстор) е работил с много гъсто лепило и не ги е мазал отзад.
marian1 - майстор
Зная го това лепило, ако не бъркам то е от Бай Тошово време ( и аз съм се сблъсквал с подобни проблеми в ЕПК - чат-пат помагам на един плочкаджия) Колегата горе греши - това е лепило, което да лепи към гипс - във всички ЕПК са ги лепили така - лепилото, е леко еластично, не се мокри, спечено стои - и аз мисля че няма нужда да се маха - защото върху гипса не е подходящо да се лепи с циментови лепила. Мисля си, една метална мрежа, яко укрепена и чак тогава лепило, май така ги лепихме плочките. Другия вариант е да ги лепиш със силикон - има специален за лепене на плочки - но не излиза по евтино - ползваме го когато има проблем със стената - сега не се сещам марка - един жълт с пясък в него - става на камък - описвам го ако някой се сети името - ако не и имаш мерак - довечера ще погледна марка и име.
jekasus - майстор
И аз съм за мрежа , че и за мазилка върху нея, щото тези гипсови блокчета надали са зидани много равно.
И грунд няма да ти трябва.
Ето едно клипче за здравината на грунда върху гипсови блокчета(в Русия са известни като пазогребневые блоки) http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 67E#t=155s
alexiva - специалист
Това в Русия е потресаващо.... Притеснява ме дали ако се прави хастар с теракол и мрежа без да махам лепилото ще захване добре върху него/не е ясно колко са съвместими компонентите на лепилото с цимента/. А също така, дори и да го махна, теракола е циментов,а Вие казвате ,че цимента не лепи добре върху гипс. Явно и грунд няма да помогне. Какво да направя? Как се процедира ако лепиш плочки върху гипсови блокчета? Въпросното лепило е хванало здраво за стената ама като чукнех една плочка падаха по 5:)
Rumen Iankov - специалист
Мажи с СМ11 и после лепи плочките.
alexiva - специалист
Rumen Iankov написа:
Мажи с СМ11 и после лепи плочките.
Без да махам лепилото?
jekasus - майстор
Закрепваш метална мрежа за замазки, ако се налага да се маже мазилка. Ако стени са равни, с флекс лепило и пвц-мрежа върху това лепило. Като предварително ще мацнеш малко лепило на няколко места и провериш след два дена.
alexiva - специалист
jekasus написа:
Закрепваш метална мрежа за замазки, ако се налага да се маже мазилка. Ако стени са равни, с флекс лепило и пвц-мрежа върху това лепило. Като предварително ще мацнеш малко лепило на няколко места и провериш след два дена.
А директно върху гипсовите блокчета как да постъпя? Така или иначе на места лепилото е паднало, а на други го махнах аз:)
  • 1
  • 2

Тема "Помощ - Странно лепило!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: