Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
mindless - специалист
Здравейте,

Някой ползвал ли е услугите на фирма "Пенобетон" ООД и може ли да сподели впечатления за тяхното качество и цена? Може и на лични, блгодаря предварително на отзовалите се :)
gechev - специалист
Какво ще правиш от пенобетон.
mindless - специалист
Мисля да го използвам като бетон за наклон на плосък покрив.
gechev - специалист
Отдавна не съм чувал нещо за тази фирма. Имаше навремето отзиви, че освен за цената на пенобетона вземали и за моточас на машината. Със сигурност обаче мога да Ви кажа, че в момента в България няма за сега производство на качествен пенобетон. За последен път зная, че го използваха на Парадайз МОЛ, но инвеститора ги спря заради голямо напукване и неконтролируемо раздуване след заглаждането. За плосък покрив можете да използвате полистиролбетон дори в комбинация на други термоизолации отдолу. Не гори при поставянето на хидроизолационната мембрана. И е лесен за монтаж. Успех.
stivemaster - майстор
Не знам откъде си колега, но и моето мнение е такова ,нещо повече направо говори с Гечев, да пробваш неговия полистиролбетон, че у нас в момента не знам дали има друг производител на готова суха смес, за замазката която ти трябва.
mindless - специалист
Предполагам ми предлагате "Подова термоизолационна изравнителна замазка Тивит ®". Ще имам ли нужда от армировка, при замазка около 5см? Другото, което ме притеснявa е обявената якост на натиск от 1.8N/mm2, повечето готови сухи замазки имат поне 10 пъти по-голяма якост. Това може ли да бъде проблем, ако се полага на тераса? И последно дали ще предсталява проблем полагане на циментова хидроизолация отгоре, предполагам не, но все пак да питам :)?
stivemaster - майстор
Якостта не ти е проблем, ти че имаш циментова хидроизолация, пък и някакво покритие предполагам щом е тераса .Обсъди всичко с Гечев, той коректно ще те консултира при това безплатно.
gechev - специалист
mindless написа:
Мисля да го използвам като бетон за наклон на плосък покрив.
За плосък покрив и наклон ли говорим, или за тераса? Не ми става ясно. Иначе върху полистиролбетона спокойно могат да се монтират всякъкви покрития на циментна основа и различни хидроизолации. Каква е тази хидроизолация на база цимент? Покрива изисква масивна термоизолация и само Тивита няма да ти свърши работа, но в комбинация с XPS или EPS ще постигнеш нужната термоизолация като едновременно ще постигнеш и нужния наклон без да натоварваш излишно сградата. Ако е само за тераса без жилищна част под нея си полагаш Тивита и отгоре директно лепиш гранитогрес или там каквото си решил без никакви армировки.
mindless - специалист
Ами всъщност става дума и за двете. Едната част от покрива е тераса, но не мисля да лепя гранитогрес отгоре, а да хидроизолиам. Има доста хидроизолации на циментова основа, само за пример AQUAMAT. Под замазката ще има XPS.
gechev - специалист
На терасата тогава ти трябва не само добра хидроизолация, но и износеустойчиво покритие. Все пак по нея ще се ходи. За хидроизолация като циментен и евтин вариант ползвам добавката на Фло /низвергнат наш съфорумник/. Търговското наименование ФЛОРАПИД. Това е емулсия която се добавя към направната вода и дава отлична хидроизолация. С такава правя полистиролбетона непромокаем по желание на клиента. Може да се добавя и полимер както при блокчетата ТИВИТ използвани за строеж на Пасивна къща от арх. Цилков. Варианти бол.

Тема "Пенобетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: