• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
smartgen - напреднал
Здравейте,

В подземен гараж липсва трегер/щурц(може и да не са правилните термини) и за монтажа на гаражната врата тип "летящо крило" трябва да сваля нивото надолу. За целта се насочих към газобетон. Ще използвам газобетон на 175мм. Имам следните неясноти:

- с какво да го залепя?
- нужно ли е допълнително да го укрепя с дюбели и ако Да, към какви бихте ме насочили за този размер

Предварително се извинявам, ако има друга такава тема или е коментирано преди. Потърсих, но открих за един балкон как е правено, което не е подходящо за моя случай.

Благодаря предварително!
VLADO66 - майстор
Лепиш го с лепило за плочки като трябва да си предвидиш нещо за подпиране докато изсъхне.
smartgen - напреднал
Стандартно или флексово? Нужно ли е да се грундират блокчетата и основата?
Някаква марка да препоръчате, ако не е проблем за форума?
stiv1961 - майстор
Нека специалистите да се изкажат, но мисля че трябва да е флексово. Миналата година свалих нивото на един джам с 10 сантови блокчета с терафлекс мисля беше и ги ,,подпрях" с една дъска и две подпори. На другия ден свалих ,, кофража" и прозореца го сложих след един месец. Блокчетата още стояха залепени :)
VLADO66 - майстор
Церезит СМ11,хубаво е да се грундират блокчетата основата ако е бетон няма смисъл но трябва да е чиста и обезпрашена.
,
tanosliven - специалист
Най-добре използвай лепило за газобетон.
VLADO66 - майстор
tanosliven написа:
Най-добре използвай лепило за газобетон.
А то като състав е.. :wink:
jekasus - майстор
VLADO66 написа:
А то като състав е.. :wink:
В Кипър не знаят, че фаянсаджийското лепило е най-добро за всичко :-D
Иначе идеята не е добра, от вибрации ще се отлепи. За тия врати някакви варианти за надстройка от същия материал?
VLADO66 - майстор
Праввят се щурцове от студеноогънат профил,ламарина а и с газобетон.В случая височината е май 230см.,а стандарта на вратата е 212см.
  • 1
  • 2

Тема "Лепене на газобетон за тавана" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: