Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
Искам да попитам дали някой знае как се прави това което съм показал на снимката защото много искам да го направя във вкъщи но незнам как!?
Ако някой ми помогне ще съм му много благодарен!!![/img]

Прикачен файл

DSC01877 (600 x 450).jpg
DSC01877 (600 x 450).jpg (70.82 KиБ) Видяна 6368 пъти
Marcus - напреднал
по принцип това се прави с два слоя боя, като долния е плътен, а горния е разреден с т.нар. "glaze"- не знам дали го има в БГ-но е добавка, която пречи на боята да изсъхне бързо, за да може на спокойствие да се работи с нея

по нашенски- боядисваш основата и чакаш да изсъхне...после на малки части боядисваш отгоре с разредена боя в друг цвят и я размазваш на посоки или със суха дебела четка /като за варосване/ или с парцал- докато ти хареса как седи... идеята е долната боя да прозира през горната
обикновено комбинациите са долна оранжева и горна жълта или обратно
Osiris - специалист
дааа това го има в едно столична заведение и савсем не е боя прави се с рядък гипс и отгоре се боядисва но не знам точно технологията може би някой от колегите да каже нещо :?
emil_v r - майстор
Точно както казва Маркус , но има специално мече ( валяче :-D ) , по него висят парчета като парцалчета . Продава се в София в магазините за латекс . Клепеш с втория слои :-D безотговорно .Първият слои обаче е равномерен с обикновен валяк (мече) .
bisplus - специалист
Всички сте на прав път но точно това на снимката не гладко а се прави със спецялна гипсова мазилка...такива продукти в българия предлага "Оргахим" като представя продикти "Deko profesional" като боите и мазилките с ефекти са наречени "спирит ефект"...но по добре вижте сами:
http://www.deko-professional.bg/spirit.php
използват се не само валяци но и различни шпакули, гъби и една спецялна двустранна ръкавица!
Ще кача една снимка на една релефна мазилка прави се много лесно..първо се нанася гипсовата мазилка,после тези вдлъбнатини поже да се направят най-лесно с пръст, после се минава с спецялен дунапренен валяк с по едри пори(цалато повърхност става на полусверички), оставя се да исъхне и след това се боядисва, първо изцяло с по светлия цвят а после повърхностно на места с по тъмния...надявам се да съм помогнал!! :) :) :)

Прикачен файл

Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg (98.19 KиБ) Видяна 6251 пъти

Тема "Имам нужда от помощ!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: