• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
ivouz - специалист
Аз бих се презастраховал.Никакво допълнително усилие няма да изисква ако се сложат някви
железа ф10 примерно набити в стената и газобетона по 10см. през ред.Щото така при боядисана
стена ,боята ли ще държи.Не коментирам способностите на лепилото.То и то зависи какво е!
Изказвам лично мнение само!
koveslav - майстор
ivouz написа:
Аз бих се презастраховал.Никакво допълнително усилие няма да изисква ако се сложат някви
железа ф10 примерно набити в стената и газобетона по 10см. през ред.Щото така при боядисана
стена ,боята ли ще държи.Не коментирам способностите на лепилото.То и то зависи какво е!
Изказвам лично мнение само!
Аз правя точно описаното от теб,но само когато съм си правил нещо от стандартни тухли и хоросан.На итонга и цименовите лепила се доверявам напълно.Ъглите към стената се шпакловат с мрежа и това осигурява предостатъчно допълнителна здравина според мен.
nexa - напреднал
Здравейте трябва да намаля отвора за врата 1х2.80 до 0.9х2.0
идеята ми е да се ползва готов щурц с керамична обвивка и три реда газобетонни тухли 12.5ш и 25в ,
трябва ли да се захващат с дюбели за стената ? мисля си че лепилото и пяната която ще има ще са достатъчни

Прикачен файл

wrata.jpg
wrata.jpg (35.21 KиБ) Видяна 4297 пъти
шоп - майстор
съб юли 11, 2020 1:28 pmnexa написа:
мисля си че лепилото и пяната която ще има ще са достатъчни
Аз не мисля!
При врати имаме динамични натовярваня, тряскане, блъскане и рано или късно щ спука кръпката.
Итонга можете да го ползвате за пълнеж само ако бъдещята врата е сериозно анкерирана в старият отвор,
  • 1
  • 2

Тема "Зидане и лепене на газобетонните блокчета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: