Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
nikolov333 - майстор
Hoвoceлckи написа:
nikolov333 написа:
Под мозайката има минимум още 3см замазка заради наклона.. :idea:
То може да има и повече ... пълнеж под замазката ако е гонено някакво ниво. Ако е дюшеме, нивото достига 10-ина сантиметра над плочата. В случая не мисля, че има замазка под мозайката. Може би е добре все пак да се провери в някой ъгъл :?
Задължително да пробва да я свали до плочата..иначе тия схеми с перлита няма да имат ефект при толкова тънък слой и с фибрана му трябват минимум 5см, а колкото повече толкова по-добре :drinkers:
torbalan - Дървен философ
Подов фибран с различни дебелени, върху него мрежа за армировка. Изравняваш при лепенето на гранитогреса.

Така става ли? Дали няма да поддаде фибрана някъде?

Обаче защо държиш да е гранитогрес? Ако е паркет/дюшеме/ламинат ще е по-топличко.
savimex - помощник
Съгласен съм, но на усвоената тераса ще слагаме котлона, фурната и хладилника и искаме пода да е издръжлив. Терасата беше облепена с плочки преди. Аз изкъртих плочките и замазката под тях. Отдолу е мозайката. Бая къртене падна - баня, тоалетна, мокро, усвояването на терасата и съседите се сърдят вече. На комшията отдолу малко му се напука тавана и затова не искам да мятам и мозайката, че ще е екшън.
Последна промяна от savimex на ср фев 17, 2016 10:04 pm, променено общо 1 път.
Hoвoceлckи - майстор
На съседа му казваш така: "или ме пускаш да си облепя терасата отдолу, или ш`къртя мозайката!" :-D
torbalan - Дървен философ
На терасата вместо къртач - може да се ползва ъглошлайф... Ще му е шумно на съседа, но нищо няма да му се пука... :)
savimex - помощник
Hoвoceлckи написа:
Мозайката вероятно ти е 1 - 2 см, та според мен не си заслужава. Перлит и цимент разбъркани не е най-добра изолация, а пясък - в никакъв случай. Едва ли ще ти е възможно, но ... някаква вероятност съседа отдолу да ти разреши да облепиш?
Пълен ъпсурт е да се навие :) Затова търсех някакъв вариант за замазка, която хем да изолира, хем да може върху нея да се реди гранитогрес.
nikolov333 - майстор
С две думи вариантите са три.
1. Къртене до плоча и от 3 до 7см фибран-замазка-теаркот
2. Вдигаш нивото на терасата с 2 см.фибран-замазка-теракот
3. Замазка на ниво с това вместо перлит http://www.isomax.bg/product.php?id=4 :partyman:
gechev - специалист
Правиш си замазка от полистиролбетон и си лепиш каквото душа иска.
savimex - помощник
gechev написа:
Правиш си замазка от полистиролбетон и си лепиш каквото душа иска.
Прочетох за тази замазка и звучи много добре. За нея обаче пише "В зависимост от конструкцията на сградата, минимална дебелина на замазката 50мм.", а при мен от едната страна на терасата замазката ще е 3 см. Това ще бъде ли проблем (да не се напука, защото е прекалено тънка) и ако да, ако се сложи армировка ще помогне ли?

Тема "Подова замазка на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: