• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
zack - специалист
Привет,
Искам да ви попитам, с какво да залепя 10 см. блокчета Итонг над прозорците. Като ми сложиха новата дограма,
над прозорците остана около 12 см. празно от вътрешния край. Отгоре е бетон(стоманобетон) - за него ще се лепи итонга.
От външния край бетона е по-ниско. Направили са го с чупка. Та Трябва да запуша само вътрешния край и съм решил
да залепя блокчета Итонг, а фугата между дограмата и тях(около 2 см.) да запълня с пяна. После да си обърна прозореца.

Имам в наличност Ceresit CM 11 PLUS и Weber 110G, и се чудя кое от двете да използвам? :drinkers:
freshenero - специалист
Ще стане и с двете,даже и с пяната също.
chapara - майстор
Аз не бих рискувал с пяна :wink: , а преди лепенето грундирай бетона с бетонконтакт. :idea:
stotir - напреднал
Здравейте, точно по темата, нищо, че е стара... Налага се да сменям стара дървена дограма с нова пвц, като разликата във височина е 20см. Решил съм да лепя цели тухли итонг 20х25х60 за да запълня отвора в горната част, ще лепя тухлите върху бетон. Дайте идеи моля, как да подготвя повърхностите и с какви лепила да работя, също идеи за самото залепване как да се извърши, ясно ми е че тухлите са доста тежки, ще трябва да подпирам здраво отдолу... И колко време да оставя подпорите също не ми е ясно? :)
naster - майстор
Какво налага промяна във височината на светлия отвор с 20 см?
stotir - напреднал
Старата дървена е с 20см по-висока, а новата пвц е закупена готова от магазин.
naster - майстор
С неохота отговарям... Има 2 варианта:
- Ютонг се лепи и с ПУ пяна (или с циментово лепило). Повърхностите да са почистени, обезпрашени (при използване на циментово лепило, бетонът се грундира с бетонконтакт). Измислете как ще се дюбелира дограмата в газобетона.
- армиран щурц се реже с по 15 см повече от двете страни на светлия отвор (х2 защото е стандартно за единичен зид) се вкопава в зида/замонолитва в колона. Отгоре се реди тухла или автоклавен бетон (Ютонг). Запенва се към трегер/плоча.
stotir - напреднал
Грундиране и залепване е ясно, колко време да дам на лепилото за да стегне и да махна подпорите, после да монтирам дограмата?
naster - майстор
Поне 24 часа, за по-сигурно. Не знам с какво ще се лепи. По въпросите съдя, че по-добре да имате и по-опитен помощник. Вече се чувствам гузен, че давам акъл, ако стане някой сакатлък.
stotir - напреднал
пет май 15, 2020 9:02 pmnaster написа:
Поне 24 часа, за по-сигурно. Не знам с какво ще се лепи. По въпросите съдя, че по-добре да имате и по-опитен помощник. Вече се чувствам гузен, че давам акъл, ако стане някой сакатлък.
От собствен опит: ако не сте сигурни в способностите си, избягвайте да давате съвети! Все пак благодаря, защото сте единственият отзовал се! И смятам да рискувам, успехът обича смелите! :supz:
  • 1
  • 2

Тема "Лепене на газобетон на трегер над прозорец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: