Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
brum - майстор
О, екстра, с това мога да се справя :) . Благодаря за видеото!

А какво смятате относно замяната на хидроизолационната мушама със добавки за водоплътенбетон в слоят между плочата и първият ред газобетон?
brum - майстор
Почнах аз, ама няма да успея за един ден. Поне първият ред се случи доста бавно докато докарам правите ъгли и да уцеля размерите към които се стремях... Ама тъй де - имам 8мм разлика между двата размера по 150см :) .

Друг въпрос - тръгнах да оставям 82см светъл отвор за вратата. Обаче се зачудих - 82см е за дървена врата май. А тя може би не е най-удачната за външна врата.

Та каква врата да сложа - PVC или алуминиева? Колко да е голям светлият отвор за вратата?
torbalan - Дървен философ
Най-евтината, която ти попадне...

Ако е дървена - ще я импрегнираш с някаква гняс... Да не гние :)
miroki - майстор
Аз мрежа на итонг не съм слагал, той си лепи и държи много добре. Както държи залепени 2 блокчета едно за друго, така и мазилката само.
Ползвам и за залепяне и за замазка теракол или др. подобно лепило.
Замазвам, както писа колегата, слагаш на маламашката (ламаринена) и теглиш на горе.
Мрежа слагам на стиропора (EPS).
brum - майстор
Мрежата не е голямо усложнение при работата. Пък ще науча още нещо как се прави :) .

За вратата - съгласявам се, има ги и под 100лв дървените (хдф с картонен пълнеж). Ще поразгледам вариантите за импрегниране, но предполагам, че ще издържи поне 5 години ако не я вали директно дъжд.
miroki - майстор
Не е усложнение много голямо. Но първо виж как се слага, т. е. първо научи, после прави, а не обратното. Да не падне мазилката с мрежата.
Първо се маже, после се набива в гребена мрежата и после се маже пак. Да не сложиш първо мрежа.
brum - майстор
Това го видях доста добре как става на клипа :) . Но ако нещо объркам - ще се повтаря докато го науча. Факт е, че работя за нещо мое, но е и факт, че искам да правя нещата така както трябва.
VLADO66 - майстор
Преди шпакловката мини газобетона с дълбокопроникващ грунд.Ще ти бъде по-лесно и няма да се рони.
brum - майстор
Някой конкретен грунд за целта да ми препоръчаш?
VLADO66 - майстор
brum написа:
Някой конкретен грунд за целта да ми препоръчаш?
http://www.terazid.com/bg/content/%D0%A ... 5_113.html

Тема "Удачен ли е газобетона за малка постройка?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: