• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
velsi - Почетен майстор
rosi78 написа:
Искам да попитам - как да направим стените прави - ако пуснем няколко винкела под прав ъгъл и ги използваме като водачи ще стане ли?
По-добра идея е да ползвате нивелир или поне отвес.
kojota - напреднал
Ето до къде стигнах - малко бавно върви но . . .

Прикачен файл

DSCF3904.JPG
DSCF3904.JPG (25.55 KиБ) Видяна 10838 пъти

Прикачен файл

DSCF3905.JPG
DSCF3905.JPG (27.53 KиБ) Видяна 10838 пъти
kojota - напреднал
Ето до къде стигнах - малко бавно върви но . . .

А по въпроса за нивелирането , всяка тухличка я отвесирам с нивелира, обаче като замеря 3 заедно има леко отклонение - аз си го обяснявам с това , че матеряла който съм нанасял на вугите ми е неравномерен и за това се получават бабунки ?!

Прикачен файл

DSCF3904.JPG
DSCF3904.JPG (25.55 KиБ) Видяна 10838 пъти

Прикачен файл

DSCF3905.JPG
DSCF3905.JPG (27.53 KиБ) Видяна 10838 пъти
nerizamf - напреднал
Според мене може и без щурц от винкел над дограмата, при мене е само на лепило, но първо поставиха дограмата. Залепените блокове подпрях с клинчета до стягането на лепилото. Фугата попълних с монтажна пяна. Само внимавай при монтажа на профилите за тавана(UD-то) над дограмата. Подсили с повече дир. окачвачи CD профилите в зоната.
nihonjin - специалист
По въпроса за щурца (гредата) над прозореца:

Щурц се слага когато над прозореца има зид и той трябва да се носи от нещо за да не тежи на прозореца и да го деформира.
В случая на затваряне на тераса зид отгоре няма, а проблема опира до уплътняване на някаква фуга. Дали с пяна, дали с парчета топлоизолация, или даже с итонг лепен за горната траса, но от щурц няма нужда.
kojota - напреднал
Ми аз правех сметка да залепя блокчета ютонг с дебелина 10 см , преди дограмата да е сложена дали ще стане ?!
nerizamf - напреднал
Със сигурност ще стане. Блокчетата не са тежки, лепилото ще ги задържи.
solo5 - майстор
kojota написа:
Ми аз правех сметка да залепя блокчета ютонг с дебелина 10 см , преди дограмата да е сложена дали ще стане ?!
Ще стане, даже не е задължително да са 10см
моите са около 5см :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Ще зидам терасата сам ?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: