Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
Здравейте,

Налага ми се да "извадя" 6-7 газобетонни блокчета от вече иззидана до половина стена (сихнала 4-5 дни) с цел да се закотвят към стената с подходяща шпилка неръцдавейка или поцинковани планки.

Удачно ли е да използвам повторно извадените газобетонни блокове, след като ги почистя от лепилото (вебер за газобетон)? Самите блокове мисля да извадя като изпозлвам тънък трион и режа по основата, където е било нанесено лепилото, т.е да не ги нарушавам. След, което с нов лепилен разтвор планирам да ги поставя на същото място, където са били.

Притеснява ме това, че лепилото вече е изсъхнало преди дни и проникнало в порите на газобетона и повторно нанасяне на същото място няма да захване здраво.

Благодаря ви предварително !
Поздрави !
EDI - майстор
Ползвай си ги спокойно.
Руди - майстор
Според мен да се реже през лепилото е по-трудно,
отколкото да се реже през блокчето (от опит).
Не знам конкретните условия, но вероятно може
да се помисли за алтернативен детайл за укрепване.
Дай инфо как се е получила операцията.
Ако се реже през блокчето, след това същото (или ново цяло и респективно на другия ред - половин) няма да напасне и ще трябва да има допълнителни съединения, което мисля би отслабило конструкцията и развалило принципа на разминаване през 30 см.
Мислих и за допълнитено укрепване чрез ъглови планки, които да набия с пирон за бетон към стената и пирони за итонг към итонга, но ми се струва, че няма да стане толкова стабилно като краен резултат, колкото да се направи на ново само частта от към стената. При това не мога да намеря ъглови планки от Инокс, докато иноксови шпилки има и мисля тях да положа в издълбани канали в итонга по дължина 25 см в итонга и 5-6см забити в стената.

Стената е висока 2.2м и широка 1.7м има ъглово застъпване с друга стена от итонг, която е висока 1.3м и дълга 3.6м, като ниската стена от другия си край е направена с шпилки в стената, но с дължина само 12 см в итонга и то не са инокс, а обикновенни поцинковани (*поправена правописна грешка). Мисля си и тях да сменя, след като в итонга вероятно биха ръждясали след време.
Последна промяна от exfer на ср юли 11, 2018 8:51 pm, променено общо 1 път.
iliya_i - майстор
ср юли 11, 2018 7:28 pmexfer написа:
…. и то не са инокс, а обикновенна неръждавейка. Мисля си и тях да сменя, след като в итонга вероятно биха ръждясали след време.

А каква според теб е разликата между инокс и обикновенна неръждавейка, освен устата на търговеца който ти ги е продал?

Виж тази тема: viewtopic.php?f=56&t=39262

За да ръждяса нещо, освен метал, трябва да има и влага. Нали там няма да се мокри? Ако се мокри си сбъркал блокчетата.
EDI - майстор
За този размер стена си мисля, че дори не ти трябва укрепване.Достатъчно е добре да подлепиш към стената.Аз ползвам флексово лепилозагрес, а не това за газобетон..Имам зидария външна стена с подобен размер без всякакво укрепване и зидано с пяна, не е мръднало бая години.
ср юли 11, 2018 7:48 pmiliya_i написа:
ср юли 11, 2018 7:28 pmexfer написа:
…. и то не са инокс, а обикновенна неръждавейка. Мисля си и тях да сменя, след като в итонга вероятно биха ръждясали след време.

А каква според теб е разликата между инокс и обикновенна неръждавейка, освен устата на търговеца който ти ги е продал?

Виж тази тема: viewtopic.php?f=56&t=39262

За да ръждяса нещо, освен метал, трябва да има и влага. Нали там няма да се мокри? Ако се мокри си сбъркал блокчетата.
ИЗВИНЯВАМ СЕ, допуснал съм грешка в бързината, имах предвид, че текущите шпилки са Поцинковани, а не инокс( което си е неръждавейка)

Остъклена тераса ще е, надявам се да не се мокри, освен ако не се появява конденз. Ниската стена е зад текущия панел. Та разликата между инокс и обикновена поцинкована я видях от следната тема, където при изваждането на поцинкована шпилка на 4 г. тя е била изядена, точно, където е бил итонга.
Прикачен файл:
20170922_100207.jpg
от тема: https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8-%D1%81%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B8-%D1%81-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B6%D0%B0/59252-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%B6-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA-%D1%81%D0%BB%D0%B5%D0%B4-%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%88%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-3.html
20170922_100207.jpg (61.89 KиБ) Видяна 7193 пъти
Последна промяна от exfer на ср юли 11, 2018 8:53 pm, променено общо 1 път.
torbalan - Дървен философ
Ако не ти се разбива зидарията, може да направиш така - пробиваш хоризонтално дупка под ъгъл 45 градуса през газобетона и другата стена, бъркаш циментово мляко, сипваш в дупката и пъхаш арматурно желязо с подходящ диаметър. На следващия ред правиш същото, но от другата страна на стената.

А ако си ги лепил към стената, дори изобщо да не ги укрепваш, няма къде да идат. Нали нагоре ще укрепиш.
Високата стена вече премахнах крайните блокчета и редих наново. Там неръждавейката я набих с дупки в бетона (9мм бургия/10мм неръждавейка), а в газобетона - канал с цименто-пясъчен разтвор.

Стената висока 1.30м също трябва да укрепя. Блокчетата не са лепени към предната стена има фуга за излоация между панела и итонга 2 см на места 3 поради кривия преден панел. Метода с под ъгъл 45 градуса ще е приложимо само от едната страна. Иска ми се да я набия здраво в бетона, така с циментово мляко дали ще хване добре, хм Има ли вариант да я набия в бетона, а млякото да отиде само уплътнение в газобетона ? Ако напълня дупката при положение, че в бетона ще е плътно, вероятно няма да изплюе излишното. Вариант ?

Благодаря Ви !
само да до уточня, че укрепването трябва да стане в частта където зида среща перпендикюлярно под T бетонната колона. Не за предния панел.

Тема "Повторно изпозлване на газобетон (пренареждане)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: