Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
ilko - напреднал
Здравейте!

Нуждая се от съвет и мнение относно изграждането на външна стена към съществуваща сграда.

Сградата е малко бунгало което се нуждаеше от подмяна на покрива и доста изгнили греди по конструкцията, на практика цялата стена от единият край.

Това е груба скица на новата стена. https://photos.app.goo.gl/YJps2NuV8eTezdX99

Въпросът е дали е удачен варианта за външна стена да се направи от газобетон (зная за проблема с влагата) + външна изолация от порядъка на 10-15 см. стиропор или каменна вата?

В момента имам налични 35 бр. 125 мм. итонг.

Избора на газобетон е защото имам налични голяма част от блоковете и че зидарията ще си я направя сам.

Тъй като фундаментът е доста крив ще се наложи изправянето му от вътрешният край с предстена обшивка от гипс картон или ламперия + вата.

Дебелината (кривината) на фундаментът варира от порядъка на 20-30 см.

Благодаря за отговорите!
VLADO66 - майстор
Този итонг ще ти стигне за 3-4 реда.По добре го върни в някой склад и си вземи за повече пари оттам дървен материал, вата, ламперия или нещо друго.Стената си я направи от ламперия отвънпародифузна мембрана, вата пароизолационна мембрана и гипскартон, Изредил съм ги по начин на полагане отвън на вътре.
ilko - напреднал
пон юни 22, 2020 2:19 pmVLADO66 написа:
Този итонг ще ти стигне за 3-4 реда.По добре го върни в някой склад и си вземи за повече пари оттам дървен материал, вата, ламперия или нещо друго.Стената си я направи от ламперия отвънпародифузна мембрана, вата пароизолационна мембрана и гипскартон, Изредил съм ги по начин на полагане отвън на вътре.
Здравей, благодаря за отговора!
За цялата стена ще ми трябват ~59 бр.
Един от проблемите е че, транспорта е много скъп. Другият е едва ли някой ще иска да замени блокчетата.
Като цяло гледам да избягам от използването на дърво по фасадата, иска допълнителна обработка (която не е евтина) и поддръжка. Ламперията бих я ползвал вътре в интериора.
Въпросът ми е дали е удачен варианта изолация (каменна, стиропор 10-15 см.) + газобетон 12.5 см. + минерална вата + ламперия (гипс картон), като топлоизолационни, шумоизолационни свойства? Изредил съм ги по начин на полагане отвън на вътре. Също и дали по този начин ще се избегне проблема с конденса.

BTW: точно на тази стена ще има кухненски шкафове :)

Благодаря!
шоп - майстор
пон юни 22, 2020 2:19 pmVLADO66 написа:
Този итонг ще ти стигне за 3-4 реда.По добре го върни в някой склад
В склада много ще му се зарадват, 5,25м2 итонг, който не е закупен от тях, няма касова бележка, фактура...

Желан клиент ще е от всички складове:-)

Имате итонг за около 130 лв, който в на обекта. Няма нужда да го носите, товарите, транспортирате.
Купете си още итонг, колко Ви трябва и си завършете стената. Едно блокче струва около 3,73
Изолацията му е прилична.

П.П. 90% от къщите в Бг нямат изолация 125мм итонг+10-15 см стиропор или каменна вата, все пак това е бунгало

Тема "Въпроси относно изграждането на външна стена на бунгало" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: