Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
lyki - специалист
Имам на вилата едно сервизно помещение на което едната стена е зидана с тухли четворки но събирани от отпадък и са строени като тройки. Стената пак е 25см, но отворите на тухлите са перпрндикулярно на стената. Идеята ми е от вътрешната страна да изидам от пода до тавана около 5-7см. итонг, но идея си нямам как да стане така че да прилепне здраво зида за старата стена и да не се подлепи.Ако има някаква тънкост или тарикатлък моля да ми споделят знаещите?
lyki - специалист
Съжалявам колеги позачетох се по на долу в темите и се натъкнах на това след което задължително външна изолация с поне 6 сантиметра стиропор, защото отгоре на всичко ИТОНГА държи много студено.
Препоръчвам ти тухлена зидария с външна изолация.

стеничката исках да я изидам да изолирам някак си помещението но явно не съм домислил добре . Т а с какво бихте ме посъветвали да изолирам проклетата стена от вън и от вътре ?
Тани - модератор
Отвън направо със EPS( стиропор) , а отвътре гипскартон. Аз бих сложил конструкция и вата въпреки външната изолация , но за да ти легне по-тйнко може направо да залепиш гипскартона.
lyki - специалист
До сега да бях го направил , но пропущаш момента че стената е като едно голямо решето цялата в четвъртити отвори.
Мястото бе предназначено за друго но стана стабилно с плочата и се оформи като сервизно помещение.
Как се лепи ,или захваща с дибли стиропора върху обратно зидани тухли??
Тани - модератор
За лепенето мисля че няма да имаш проблем. Ако все пак имаш, може да налепиш тясни ивици гипскартон предварително и дори да ги нивелираш и после да налепиш картона по тънкослойния метод. Така ще ти отнеме повече време , но ще ти излезе по-евтино! За дюбелите не мога да тои дам категорично мнение и ще оставя някой колега , който се е сблъсквал с този проблем да помогне!
leonardo_vd - модератор
Oтвън лепиш стиропор /малко по-търпеливо с дюбелите и ще намириш здраво място за дупчене/ а отвътре гипскартон с вата на метална конструкция. След като 1 път си залепил стиропор отвън, то проблем с картона няма да има.

Ако пък искаш да играеш на сигурно си зимаш един пистолет за пяна и 2-3 флакона и запълваш всички дупчици. :wink:
pesho - специалист
направи го по БЪЛГАРСКИ-ако вече не си го направил де...първо лепиш стиропора отвън,след туй ползваш само голямата шайба от дюбелите за топлоизолоция,като я стягаш с ТЕЛ през отворите на тухлите с парче метал,което ще запъне от вътрешния край на тухлата.... и след това отвътре вата и ГК...щот с дюбели няма да държи..това е-просто,бързо и евтино
Харалампи - специалист
Защо не опиташ с вароциментов разтвор да позапълниш дупките за да хване лепилото за стената. Без да натрупваш само да ги запълниш. След това лепкаш изолацията, слагаш диблите и после от вътре добавяш хоросан само на местата където са се показали дюбелите така че да ги фиксираш. После пак от вън измазваш изолацията и вътре лепкаш ГК. Не мисля че трябва да слагаш и вата отвътре. Ми няма да живееш там я. Нали каза че е сервизна пристройка.

Тема "Тънка стеничка от пода до тавана..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: