• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
vidrata - специален-специалист
Абе хора що се набутвате толкова моите кухненски шкафове вече 2 години висят на обикновени дюбел пирони 6/80 и не са си и помисляли да падат а са пълни до горе(тенджери чинии и т.н.)Иначе показаните са красиви ама скъпи.
velsi - Почетен майстор
chochobubik написа:
Някой може ли да помогне как се завиват пластмасовите дюбли, който колегата borkata3000 е показал първи, ако нямаме специалното ключе
Никак. Отиваш в близката железария и си купуваш такъв накрайник. Струва не повече от лев-два. Означението му е Т30.
donio_1 - специалист
ползвай вторите на fisher няма да сбъркаш.аз закачам кухненски шкафове от 4 години с тях ,нямат мърдане става здраво все едно закачваш в бетон.само че прави отворите за тях по диаметъра на кръглата част на дюбела!!!
estorm - специалист
Ако вкарате силикон акрилен за фуги например в дупките може да карате с каквито и да е дuбели , но да са поне ф6 50мм
Скапания утонг освен мек е и един обикновен зърнест материал които става на прах при натоварване. Затова е желателно да се използва свързващ материал като силикона че е най лесно де
dito - специалист
Аз пък ползвах винтове за дърво с висока стъпка на резбата, без пластмаса изобщо. Видях го от момчетата, които ми монтираха алуминиева врата на банята. Отначало бях много скептичен, но като видях как един дюбел прибира и огъва профила на касата, се съгласих с тях веднага :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Дюбели за газобетон- кой от трите?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: