• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
borkata3000 - специалист
Отново се нуждая от съвет, сега за дюбели. Ще закрепвам шкафове на стена от газобетон. В Практикер открих тези дюбели:
Изображение
Изображение
и
Изображение
Изображение

Гледах в един сайт и тези:
Изображение

Кой от трите би бил по-подходящ?
pesho - специалист
Аз бих използвал вторите,на Fisher....
крум - специалист
Ползвах третите - доста приятни за работа.
Закрепиух касата на вратата с 3 такива.
Tisho - специалист
Аз ползвах първите закачил съм 2 шкафа 70см високи и в единият имам вграден аспиратор много лесно и бързо стана и газобетона ми е 7,5см засега още са там :-D да се надявам че и за в бъдеще
borkata3000 - специалист
Полезна иформация при избор на дюбели:
http://www.wuerth.bg/cat_d/00.htm

Минах и през магазина на Würth и понеже са ми познати, добре ме ориентираха в избора. Цветно ми разказваха за това, колко по-тежки елементи от моите шкафове за захващали с тези дюбели. И в крайна сметка избрах дюбели на Würth с техни винтове. Дюбелите са триъгълни и следователно и трите страни на триъгълника се разтварят. (Ще ги снимам като дойде доставката.) Цената за бр.: 85 ст. за дюбел + 11 ст. за винт + 2.50 за накрайник за завиване на винтовете (еднократно). Т.е. 35 дюбела с винтовете ми легнаха ~39 лв.
За дюбелите на Fischer - в магазина на Киров-Бош казаха, че тези дюбели за конкретно и само за газобетон, т.е. ако имам шпакловка, не стават. Предложиха ми да оширя отвора в шпакловката, преди да набия дюбела, защото перките им били меки за шпакловката и се деформирали преди да стигне до газобетона. Но не ми се стори удачен вариант това. Затова и не ги взех.
ppeettiioo - специалист
аз монтирам мивка в итонг с обикновенни дюбели
qnass - специалист
Ползвай вторите на FISHER.Само,че пробий отворите с обикновенно свредло а не с видия.ИТОНГа е мек материал и ако дупчиш с видиево свредло отворът ще стане широк.След това вкарваш края на дюбела в дупката и леко с едно чукче го набиваш.Много е важно да избереш подходящ винт.При този модел дюбели не може да варираш в дебелината на винта.Ако дюбела е 8 винта за него трябва да е 5мм.А дължинатае колкото дължината на дюбела +5мм +дебелината на това което ще закрепваш.УСПЕХ!
borkata3000 - специалист
Както написах по-горе, избрах дюбелите на Wurth.

Изображение

Изображение

Изображение
Takezo Sensey - модератор
втория вид сивите с "перките" , на тях висят кухненските ми шкафове :wink:
chochobubik - напреднал
Някой може ли да помогне как се завиват пластмасовите дюбли, който колегата borkata3000 е показал първи, ако нямаме специалното ключе
  • 1
  • 2

Тема "Дюбели за газобетон- кой от трите?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: