Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
LazarGanev - "Велик майстор"
Къде работиш в момента? Аз намерих едни много добри блокчета и с тях изградих долните етажи, а там където ще има продажби ще бъдат с тухли. Много добри зидове стават с блокчетата и обмислям дали да не направя вътрешните стени на горните етажи също с блокчета, като мисля да спестя гипскартона и да мина само с шпакловка - първо циментова и после гипсова. По късно ще снимам и ще пусна снимки.
bullet - специалист
LazarGanev написа:
Ето за ТЕЗИ говоря.
А каква е техниката за зидане с такива блокчета? С каво се лепят и къде се маже материала?Трябва ли да се пълнят кухините?
Става дума за изграждане на ограда на двор.
EDI - майстор
Мойта ограда на двора е с бетонни блокчета.Зидах си я сам с вароциментов разтвор.Отлях бетонен пояс за основа и отгоре зидарията.Ето в ляво се вижда част от оградата - не се пълнят, саво се полага разтвора и се редят.
bullet - специалист
Имаш предвид, че се слага материал само по профила на блокчето, т.е. външните и вътрешните плътни елементи :?
EDI - майстор
Аз си играх по профила - слагаш разтвор по външния контур и по средата, но може да се слага и като при тухлена зидария - слагаш слоя по ширината и полагаш блокчето.Блокчето се реди с кухото надолу.После запълних с разтвор и фугата, която се получава между две блокчета.Спойката стана много здрава.
srceko74 - специалист
EDI чудесно си се справил това е технологията на зидане с циментови блокчета.За първи път чувам някои да строи апартаменти от циментови блокчета ПЪЛНА ГЛУПОСТ
LKK - специалист
Много ме заинтригува въпросът поставен от Лазар Ганев.

И аз съм обмислял да използвам бетонни блокчета за външни и вътрешни стени на пристройка към къщата. Смятам, че 10 см. блокчета, с 15 см изолация отвън ще са отлично бюджетно решение за външна стена с общо 25 см дебелина, и достатъчна носеща способност, за едноетажна пристройка.
Акумулиращ ефект несъмнено ще има и той ще се чувства най-вече при проветряване. При мен в апартамента, който е ЕПК и панели с външна топлоизолация, след проветряване се усеща как навлиза студен въздух в помещенията, а няколко минути след това се възстановява нормалната стайна температура. Проверено по термометъра.
Ще чакам снимките от Лазар Ганев.
kyn4o - помощник
бетонните блокчета ли са най евтиния вариант за зидария? И аз се интересувам от тях за един навес да го правя с тях. Какво да гледам като ги купувам, по какво се познава кои са качествени и кои не?
thinkpad - майстор
Искам и аз да попитам - държат ли бетоновите/циментовите блокчета(оградни блокчета)/тухли значително по-студено от обикновените и примерно от неща като кирпич, дори и с изолация върху тях, защото имам едно нещо, строено с такива, което още не е влязло в употреба?
LazarGanev - "Велик майстор"
При мен отдавна всичко е готово. Мога да кажа,че няма никакви проблеми - долните етажи са изцяло с блокчета, а на горните 2 етажа външните стени са тухла, преградните - от блокчета. Не се усеща никаква разлика коя стена с какво е зидана. Външната изолация е 5см.

Тема "Тухла vs циментови блокчета" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: