• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
tgv - специалист
Виждал съм в тубето, Китаеца да го прави от двоен полиетилен.
troyanus - помощник
всъщност за резервоара съм го измислил ще бъде от вътрешна задна гума на трактор обаче проблема е дали изходящото налягане дали ще е достатъчно да издуе гумата ( не да я напомпи като камък :yawinkle: )
ти когато прави твоя РЕАКТОР изходящия газ имашели някакво налягане когато отвориш крана?
tgv - специалист
Ще свърши работа. Друг вариант е съд пълен с вода и в него потопен друг съд с отвора на долу. В къща с двор ли живееш.
troyanus - помощник
не но имам къща в блиско село където съм събота и неделя
tgv - специалист
За отопление на 50-60 кв.м. мисля че ще са нужни 10-15 куб.м. биогаз на денонощие. Не съм много сигурен. В Уикито пише че енергииното съдържание на 1м.куб. метан е 39MJ , или около 10,3kW/h.
tyrnokop - специалист
Здравейте колеги. Има ли в България действащи биогазови инсталации или централи?
Не говоря за кочина с две прасета и един бидон за ферментатор, а за истинско съоръжение.

Благодаря.
VLADO66 - майстор
Софийска пречиствателна станция за отпадни води.
tyrnokop - специалист
Полученият биогаз пречиства ли се за да се подаде за изгаряне в биогазов агрегат, към който е зацепен генератор, който от своя страна да дава на изхода си ел. напрежение ? Или поне този биогаз изгаря ли се, така че да се произвежда битова гореща вода? Или пък направо се изфъсква в атмосферата защото на никой не му се занимава с отвлечени понятия като алтернативна енергия? Моля за по-подробно описание.
Здравейте!

Радвам се, че някой е започнал темата :)

Та за моя експеримент: Целта ми е през следващите 12 месеца да мина през няколко експериментални стъпки с цел да намеря най-доброто съотношение от "заразяваща" смес и суровина, която може да се използвам за добив на биогаз със сравнително добър рандеман (1:0.2-0.3).
Как смятам да процедирам: за технология избрах т.нар. "суха" и разбира се анаеробна ферментация, т.е. с много малки или въобще без добавени количества вода, като за "заразяването" ще използвам се кравешка тор. Първоначалните реакторчета, ще са 4 буркана с прикрепени гумени тръбички към тях. Тръбичките отиват в един елементарен филтър пълен само с вода, а от там в едно политиленово пликче, служещо като резервоар за биогазта...от пликчето ще изкарам една метална тръбичка, за да може в накрая, все пак дали съм добил метан или само въглероден двуокис :)
В системата няма да има бъркалка, подгреватели, изолатори за топлина и т.н., което ще рече че процеса ще е малко неконтролиран. рН-то не съм измислил още как да го измеря, така че ще се радвам на предложения.

В следващите няколко дена ще кача снимки на вече готовите и все още празни реактори. Като ги напълня с суровина (хляб, окосена трева, слама и само оборска тор) пак щекача снимки и ще правя ъпдейт всяка седмица...да видим как ще протече експеримента :)...Ако всичко мине както трябва втората фаза ще бъде с по-голям реактор...нещо от рода на пластмасовите кутии от 3-4 лв за съхранение на всевъзможни глупости, които се продават във всеки по-голям магазин за стройтелство
бих се радвал на съвети и предложения
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "БИОГАЗОВИ ИНСТАЛАЦИИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: