Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
nеwage - специалист
MamaMy написа:
nеwage написа:
... Приготвих се да купувам нов, когато видях в магазина за авточасти едни български таблетки за възстановяване на акумулатори...
http://ups-bg.eu/product.php?ProductID=17

Колега nеwage, такава ли беше цената?
Аз ги взех на 9 лв. но гледам из нета се продават и на 7.
nеwage - специалист
fox_vt написа:
Stefan_62 питах те защо се долива дестилирана вода а се промива със чешмяна? Като си работил това трябва да знаеш че в акумулатора трябва да влиза само и единствено дестилирана вода.И пак те питам защо се долива точно дестилирана вода а не чешмяна,дано сега ме разбереш.Прочети това което ти не знаеш от чичо ти гугъл http://www.fiat-bg.org/index.php/solutions/84/77-accu Копирано е от една доста стара книга за акумулаторите която съм чел от оригинала и повечето неща в нета са от нея.Като стигнеш до абзац"Десулфатизация (нов «живот») на акумулатора" виж внимателно какво пише за промиването.
Благодаря много за материала.
sashonikolov - специалист
fox_vt написа:
Stefan_62 питах те защо се долива дестилирана вода а се промива със чешмяна? Като си работил това трябва да знаеш че в акумулатора трябва да влиза само и единствено дестилирана вода.И пак те питам защо се долива точно дестилирана вода а не чешмяна,дано сега ме разбереш.Прочети това което ти не знаеш от чичо ти гугъл http://www.fiat-bg.org/index.php/solutions/84/77-accu Копирано е от една доста стара книга за акумулаторите която съм чел от оригинала и повечето неща в нета са от нея.Като стигнеш до абзац"Десулфатизация (нов «живот») на акумулатора" виж внимателно какво пише за промиването.
Аз съправил тази процедура с десулфатизацията чисто пробно на един стар акумулатор.Там шанса да постигнеш ефект е 50/50.
Явно при промивката утайката се вдигна и се наби между плочите.После забърках в работата нов електролит но ефекта беше нулев.Така и неможах да го върна към живот.Първо си купих нов акумулатор и стария го пробвах но не се получи нищо.
Колкото за дестилираната вода....тя е чиста без примеси и няма проводимост или поне проводимостта и е близка до 0
Последна промяна от sashonikolov на съб яну 28, 2012 11:28 pm, променено общо 2 пъти.
fox_vt - майстор
Това са малкото неща за които не съм съгласен с книгата най добре е да се пробият дупки отдолу и от там да се точи иначе риска от окъсяване на клетка са големи.Факт е обаче че когато книгата е писана акумулаторите са били със по дебели и по малко на брой плочи и явно е имало разстояние м/у тях.А сегашните акута заради по големия стартов ток се налага плочите да са по тънки и повече и разстояние м/у тях е мн малко.
kuuuuuul - майстор
Миналата година и аз слагах на три акумулатора от тези таблетки но не съм ги промивал и нямаше ефект :sad:
nеwage - специалист
kuuuuuul написа:
Миналата година и аз слагах на три акумулатора от тези таблетки но не съм ги промивал и нямаше ефект :sad:
Aми доколкото разбирам тази чернилка в електролита всъщност окъсява клетките и затова трябва да се махне.
Junak - майстор
Разхождал се Вълкът в гората, минал покрай реката, гледа невестулката да мие кора от банан.
Станало му интересно, обикаля около нея.
- Защо миеш тая кора ма?
- Ми дай 1 долар и ще ти кажа.
- Бе луда ли си, как ще ти дам 1 долар?
Пак обикаля около нея, гризе го.
Дал вълка 1 долар.
- Айде сега кажи ми защо я миеш.
- Ами да е чиста, бе Вълчо.
- Ма ти си била много проста ма.
- Проста, проста, ама 7 долара днеска.

Че и с таблетките така
Що вярвате на глупости и реклами
nеwage - специалист
Junak написа:
Разхождал се Вълкът в гората, минал покрай реката, гледа невестулката да мие кора от банан.
Станало му интересно, обикаля около нея.
- Защо миеш тая кора ма?
- Ми дай 1 долар и ще ти кажа.
- Бе луда ли си, как ще ти дам 1 долар?
Пак обикаля около нея, гризе го.
Дал вълка 1 долар.
- Айде сега кажи ми защо я миеш.
- Ами да е чиста, бе Вълчо.
- Ма ти си била много проста ма.
- Проста, проста, ама 7 долара днеска.

Че и с таблетките така
Що вярвате на глупости и реклами
Глупости, глупости, ама паля в студа, нали?
Junak - майстор
Ако смяташ, че не ни е ясно как се прави реклама в Нета - много ни подценяваш.
Тез таблетки се появиха още 90-те години като руска военна разработка, после ги имаше и като производство на Вазовските военни заводи.
Много наивници си ги купиха и си хвърлиха акумулаторите.

Вярвам ти - а ти вярвяш ли?

http://smotri.com/video/view/?id=v535706f4c7

и на ТОВА ли трябва да вярвам?

Те, балъците, не свършват. И затуй се множат и тарикатите
nеwage - специалист
Junak написа:
Ако смяташ, че не ни е ясно как се прави реклама в Нета - много ни подценяваш.
Тез таблетки се появиха още 90-те години като руска военна разработка, после ги имаше и като производство на Вазовските военни заводи.
Много наивници си ги купиха и си хвърлиха акумулаторите.

Вярвам ти - а ти вярвяш ли?

http://smotri.com/video/view/?id=v535706f4c7

и на ТОВА ли трябва да вярвам?

Те, балъците, не свършват. И затуй се множат и тарикатите
Виж, мен не ме интересува кой какво казва, а фактът че колата ми СЕГА пали след като е стояла 1 час на паркинг с включени фарове, а ПРЕДИ акумулатора умираше дори ако забравя осветлението на салона включено.

Тема "Нов живот за стария акумулатор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: