Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
petar2kolev - специалист
Пак съм аз :) . Вече 4 години се топлим с това нещо и съм доволен и разхода е приличен.
ebahti - майстор
обЕсни на лаиците кво е това........... :?:
petar2kolev - специалист
В системата циркулира електролит. При включване в мрежата се получава разтрептяване с честота 50 Hz. на междумолекулната връзка между кислорода и водорода. Това води до триене на молекулите на течността и увеличаване на вътрешната енергия, оттам на температурата. Най съществената част на това отопление са двата електрода, които се намират в средата на снимката при крановете именно те принуждават тази промяна на ъгъла на молекулната в-ка със съответната честота.
ralev - специалист
В тази тема се коментира торсионен генератор. А не електролизно котле.

@petar2kolev След котлето има два датчика, единият температурен а другия. Преди котлето не виждам.
petar2kolev - специалист
Единия е за налягане другия за температура, преди разширителния съд също има за налягане.

ПП. Всъщност сега видях че иматема отопление. Модераторите ако решат да я преместят там. Извинявам се за недоглеждането.
jekasus - майстор
petar2kolev написа:
Пак съм аз :) . Вече 4 години се топлим с това нещо и съм доволен и разхода е приличен.
Какво значи расхода е приличен? Кажи го като пари и колко м3 ти апартамента или къща. Щото е едно приличен расход за КРАЗ ,друго е за Тико.
petar2kolev - специалист
jekasus написа:
petar2kolev написа:
Пак съм аз :) . Вече 4 години се топлим с това нещо и съм доволен и разхода е приличен.
Какво значи расхода е приличен? Кажи го като пари и колко м3 ти апартамента или къща. Щото е едно приличен расход за КРАЗ ,друго е за Тико.
111 кв. апарамент, в спалнята го пускам вечер и спирам сутрин. В двете детски и кухнята работи непрекъснато. В студените месеци таз годишните декември и януари по 220 лева - това е цялата сметка. Имам две бани с бойлери, които включвам вечер, но се е налагало да работят и през деня.
SHL - специалист
Мисля, че има още какво да се иска като икономия на средства.
petar2kolev - специалист
SHL написа:
Мисля, че има още какво да се иска като икономия на средства.
Ами смятам че ако се събере сметката за ток и парно на един апартамент с тази квадратура няма много да се различава от моята за ток.
pavkatay - майстор
petar2kolev написа:
SHL написа:
Мисля, че има още какво да се иска като икономия на средства.
Ами смятам че ако се събере сметката за ток и парно на един апартамент с тази квадратура няма много да се различава от моята за ток.
така е . но зависи каква е температурата в жилището. аз се отоплявам на парно и съм с централна топла вода . за 65 м2 жилище за февруари -130 лв тец+ 40 ток= 170лв. за януари беше 80 лв за тец ама нещо имаше май грешка. февруарската сметка е нормална. искм да кажа, че вкъщи поддържаме 24-25 градуса и аз дълъг ръкав не съм обличал цяла зима. искам дауточня, че много мои познати в други сгради за същите екстри плащат много повече, т.е. в нашия блок нещата са нормални(има явно достатъчно консуматори на тец и няма много тарикати-да крадат). но съм сигурен, чесметката може да падне под 100 лв заотопление, ако се включат радиаторите на стълбищат, и всички си ползват собствените радиатори, а не да мрънкат, че плащат по 80 лв 'само' за тръби ( и за 15-16 градуса-ПОНЕ)

Тема "100 евтини печки вече греят в страната" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: