• 1
  • 2
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
topalski65 - помощник
Снимките,които изпращам са на ''опаковката'' с която българска фирма изпраща дървени въглища в Испания.Става въпрос за дървени съндъци от масивен чам 120/80/50 см.с дебелина на дъските 2 см.В всеки сандък има по 10 чувалчета въглища.С приятел изчислихме по цени на ''Bauhaus''/магазини всичко за дома/,че вложеният дървен материал е на цена към 80 евро.Цената на въглищата , които купувам е 2 евро за опаковка от 3 кг.Аз,както и да смятам,нещо сметките не излизат.Дори и не включвам транспортните разходи.Малоумни бизнесмени,които не са засадили и едно дърво през живота си.....Всъщност оставям коментарите на Вас,защото ако продължа ще бъдат само нецензурни словоизлияния.Лек ден и честит Гергьовден!
Прикачен файл:
DSC00302.jpg
DSC00302.jpg (96.14 KиБ) Видяна 8312 пъти

Прикачен файл

DSC00298.jpg
DSC00298.jpg (50.25 KиБ) Видяна 8312 пъти
hidrazin - майстор
Е какво се учудваш? Дървения материал у нас не струва почти нищо защото масово се краде. Така че нито материала за въглищата, нито дъските струват нещо кой-знае какво. Сметките излизат отвсякъде. :evil:
Да не би пък по този начин да изнасят чамов материал за Испания маскиран като опаковки? :-D После какво става с опаковките?
:partyman:
8180 - майстор
topalski65 написа:
С приятел изчислихме по цени на ''Bauhaus''/магазини всичко за дома/,че вложеният дървен материал е на цена към 80 евро.
Я, с този приятел си проверете сметките или цените. За 800Е/м3 тук купуваме доста по сериозни от чам на дъски материали.
Изяснете и дали тази опаковка е еднократна, че да го обсъждаме по-сериозно.
Отделен въпрос дали нашата фирма е "глупава" или откъде Вас, не се опитват да й го "за*рат" с педписания за опаковка и транспорт.
topalski65 - помощник
8180 написа:
topalski65 написа:
С приятел изчислихме по цени на ''Bauhaus''/магазини всичко за дома/,че вложеният дървен материал е на цена към 80 евро.
Я, с този приятел си проверете сметките или цените. За 800Е/м3 тук купуваме доста по сериозни от чам на дъски материали.
Изяснете и дали тази опаковка е еднократна, че да го обсъждаме по-сериозно.
Отделен въпрос дали нашата фирма е "глупава" или откъде Вас, не се опитват да й го "за*рат" с педписания за опаковка и транспорт.
1.Цената на една дъска с дължина 2,20 е между 6 и 8 евро.И качеството на чама е къде по-лошо от тази на съндъка.2.Опаковката е еднократна,защото никой после не я търси и се изхвърля.3.Формула завиране,чрез транспорт и опаковка,е смешне предвид цената и вида на стоката.Надявам се , българските каменни въглища не са някакъв уникален продукт на европейският пазар.Друг е въпросът,че просто между въглищата може да пренасят и други нещица,но това просто сега ми дойде на акъла.Изобщо не бих се учудил.
bulhomes2 - майстор
Обикновено опаковки, щайги, палета и тем подобни се правят от топола. Живея в район с развит дърводобив и смея да твърдя, че незаконна сеч е невъзможна. Виждал съм дело за свалено от гатера в дърообработващата фирма дърво, което нямало марка. А това да мислиш и да се възмущаваш за друг как се набутва си е за бисерите. Частна фирма няма да го направи, а държавни не останаха...
hidrazin - майстор
bulhomes2 написа:
Живея в район с развит дърводобив и смея да твърдя, че незаконна сеч е невъзможна. ...
Зависи какво разбираш под законна и незаконна. С някой лев незаконната сеч става законна. Нагледал съм се и продължавам да гледам - централен южен Балкан.
:partyman:
bulhomes2 - майстор
Превозен билет + марка. Това са изискванията на закона за горите и закона за опазване на селскостопанско имущество. Но за да стигнеш до тях трябва да имаш ред други документи.
miroton - майстор
Дъските са хубави,почвай да правиш къщички за кучета от тях. Пък от боклука на хората може да излезне добър бизнес.
topalski65 - помощник
miroton написа:
Дъските са хубави,почвай да правиш къщички за кучета от тях. Пък от боклука на хората може да излезне добър бизнес.
Дълго време работих във фирма продаваща кухненско обурудване от цял свят,но такава качественна ''опаковка'' не бях виждал.И става въпрос за някакви си въглища,а не скъпи уреди струващи много,много пари.Дъските са много добри,масивни и идеално гладки.Човек,който има дърводелски машини и познания би направил много неща.И публикувах тези снимки,защото съм българин и ме боли,когато някой се присмива над българската ''изобретателност''.
манихеин - специалист
Аз пък избягах от къщи. Дойде ни на гости един и започна да се разпорежда с всичко, почна да ме ограничава, да ми краде парите, и аз, за по-лесно, взех та избягах на по-хубаво. Сега се опитвам да давам акъл на останалите в къщи кое им е кривото, 'щото много ме боли за това, което става в къщи.
  • 1
  • 2

Тема "Български абсурди зад граница" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: