Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
jekasus - майстор
hidrazin написа:
Моите отиват за домашен ядрен реактор с размери 1,8х6 метра.
http://pcworld.bg/5580_toshiba_predlaga ... r_v_mazeto
Нямам масивен гараж и ще трябва да го слагам в мазето. Сега пък идва другия кахър - къде ще слагам виното, ракията и компотите? :? Вероятно ще трябва да взема пари на заем за да си спретна още едно мазе. :-D Дано не ми облъчи ракията !!!
:partyman:
Нали има работещи руски, някъде на далечния изток, че и за парно стават :-D
VLADO66 - майстор
Притеснява ме единствено от къде ще си купя горивото,дали от бензинджийница,Метро ли,Кауфланд ли... http://e-vestnik.bg/5014 :? :-D
hidrazin - майстор
jekasus написа:
Нали има работещи руски, някъде на далечния изток, че и за парно стават :-D
Ами сигурно още се търкалят известно количество по забравени брегове и фарове ама транспорта скъп. Пък и като сметнеш че горивото им вече е доста изчерпано... По-добре нов отколкото втора цедка. :-D
:partyman:
ivanovbg - майстор
Хидразине, как успяваш да го натовариш на 100% за дати е евтин тока? Аз имам 75 киловатово перпетум мобиле, но зорлем постигам натоварване от 18% и то за кратко. Лошото е че под 100% натоварване цената на тока почва да расте експоненциално и ... Абе съвсем малко по скъпо ми се връзва от този на енергото до сега и се замислям да го разкарам. Спира ме само завистта в погледа на съседите спрат тока :lol: :lol: :lol:

:partyman:
hidrazin - майстор
ivanovbg написа:
Хидразине, как успяваш да го натовариш на 100% за дати е евтин тока?
:shock: Ами лесно. Писал съм се че имам ВЕИ от фотоволтаици и съм сложил едни бутафорни - стари дограми боядисани със спрей. Сега ми го плащат по 29,5 стотинки за киловат. :lol: :lol: :lol: Възползвай се от безплатния съвет - днес ми е ден. :prayer:
:partyman:
ivanovbg - майстор
Мерси :-D От утре съм по кофите на лов за дограми.
Аз се опитах да им го продавам - плащат ми 10киловатчаса на ден по цени на ЧЕЗ и всичко нагоре им е безплатно. Само един се върза докато си правеше желязната ограда, но после и той се отказа. Не потръгна бизнеса :evil:
:partyman:
hidrazin - майстор
Вади само стъклата. дървенията не ти трябва пък и тежи. От едно крило така "произвеждаш" два соларни модула. :-D Отгоре слагай мрежа против градушки че ще станат зян спрейовете и пак ще тършуваш по кофите. :lol:
Успех!
:partyman:
gogo7777 - майстор
Много сложно става така........Аз си хващам мишоци и ги вкарвам в клъгли въртящи се клетки. От години така си произвеждам тока. Само че като видят котката и получавам излишък от енергия, та прехвърлям на комшията иначе пада шалтера. Така виното и ракията си стоят там до електроцентралата и нямам грижи. :-D
VLADO66 - майстор
Ми ти така можеш да вкараш в по-голяма клетка тъмнозелени и да им провесиш бакър,пък тогава ще видиш как ще продаваш на целия квартал :-D
lov - майстор
Я бре да не си и ти в тая група. Я виж какво правят хората посред нощите. :?
Прикачен файл:
untitled.JPG
Ама нещо тая седмица се укротиха щото май пак се разсмърдя работата. Тогава докато успея да сваля кадрото се бяха уляли и блъскаха 50 мегавата. А съм засичал и по големи оливания. На който му се разправя може да хвърля по едно око ето тука.
http://www.tso.bg/default.aspx/page-707/bg

Тема "По-евтин ток" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: