Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
boretobobo - специалист
Комплект пура с пипето ли :?: не е възможно. На облачно време бачка
тествах го моя.
KnauFer - специалист
дали ще има същия ефект ,ако тръбите не са вързани паралелно ,а последователно с цел да не се заварят тръби !?
п.с. Какво е това "пипето" за което пишеш ?
mir4oto - специалист
KnauFer написа:
Тез тръби ги намерих за 17 лв. парчето и си мисля да си купя няколко да си експериментирам ,интересно ми е да знам в облачни дни ,улавят ли слънчева радиация ?!
би ли споделил от къде си ги купил, за тази цена със сигурност ще има и други желаещи да си купят. Това е цена само за пурата или е комплект с хийтпайпа и топлообменната пластина към него?
boretobobo - специалист
KnauFer написа:
дали ще има същия ефект ,ако тръбите не са вързани паралелно ,а последователно с цел да не се заварят тръби !?
п.с. Какво е това "пипето" за което пишеш ?
пипето е медната тръба която се набива в колектора не знам как може да ги вържеш паралелно.
Тези са капсуловани по отделно не са проточни.
kolev_k - специалист
Що трябва да е от тръби?Плосък ламаринен радиатор боядисан в черно,няма ли да е много по-просто,лесно и ефективно?
mir4oto - специалист
Абсолютно си прав, но ще е сезонна работа, само за лятото.
fox_vt - майстор
kolev_k написа:
Що трябва да е от тръби?Плосък ламаринен радиатор боядисан в черно,няма ли да е много по-просто,лесно и ефективно?
Това не са само някакви тръби-това са стъклени тръби с двойни стени между които е вакуум който действа като изолатор.Разликата между тези тръби и радиатора е доста голяма в кпд то.
daniel.trifonov - специалист
Boretobobo, позравления за ентусиазма!

Дай малко повече информация за материалите!
От къде купи вакуумните тръби. На каква цена са. Heet pipe-a заедно с вакуумните тръби ли го купи или отделно...

Темата живо ме интересува. Даже мислих да купувам вакуумни тръби и да си направя U pipe колектор.
Тама намерих твоята тема.

Поздрави!
boretobobo - специалист
daniel.trifonov написа:
Boretobobo, позравления за ентусиазма!

Дай малко повече информация за материалите!
От къде купи вакуумните тръби. На каква цена са. Heet pipe-a заедно с вакуумните тръби ли го купи или отделно...

Темата живо ме интересува. Даже мислих да купувам вакуумни тръби и да си направя U pipe колектор.
Тама намерих твоята тема.

Поздрави!
Тръбата е комплект едните на 24 лв а другите 27 медния колектор ф 42 тръба на 42 лв,Л.М.
Тръба ф 16 за монтаж на колектора не знам цена имам я от години сребърен припой газ и заварявай на воля.
А забравих и бирата :drinkers:
daniel.trifonov - специалист
=D> Само не каза кой продава на тези цени. Всичко друго е супер.

Бирата е задължителна - от мен ДОМАШНА.
beer-bg.com

Тема "Топло от слънцето" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: