Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
boretobobo - специалист
daniel.trifonov написа:
=D> Само не каза кой продава на тези цени. Всичко друго е супер.

Бирата е задължителна - от мен ДОМАШНА.
beer-bg.com
Едните са о приятел а другите от една фирма в нета по случайност я открих тръбите са
китайски но пак вършат работа.
boretobobo - специалист
inspo написа:
hidrazin написа:
Хммм... Интересно защо два пъти поста ти отива в коша. ..... Аз лично не виждам нищо нередно в темата ...
Аз пък не виждам тема. Само едно изречение и една неясна снимка.
Ето примерна схема за това как можем със самоделка колектор да си направим подовото.

Прикачен файл

2013-10-11-223.jpg
шоп - майстор
Привет на всички,



boretobobo, колко са дълги вакумните тръби? 1,5 или 1,8 метра? Зашото на мен ми изпаднаха 20 бр за символична цена вакумни тръби на 1,5 метра външно 53 мм вътрешно 44 мм. Все още се чудя дали да ги правя с Heet pipe или със самоделен колектор и серпентинка в него.

Heet pipe то колко е дълго? И най-вече горният му силиконов уплътнител колко мм е?

Благодаря.
boretobobo - специалист
шоп написа:
Привет на всички,



boretobobo, колко са дълги вакумните тръби? 1,5 или 1,8 метра? Зашото на мен ми изпаднаха 20 бр за символична цена вакумни тръби на 1,5 метра външно 53 мм вътрешно 44 мм. Все още се чудя дали да ги правя с Heet pipe или със самоделен колектор и серпентинка в него.

Heet pipe то колко е дълго? И най-вече горният му силиконов уплътнител колко мм е?

Благодаря.
Моите са на 1.8м 53мм знам от инсталатор че хит пайпа са по ефективни може и серпентинен
да си направиш .Аз започнах с тези и съм доволен и за вакумните можеш да си направиш
колектор.
На колко си намери тръбите ако не е тайна. :)
шоп - майстор
За 100 лева купих цял термосифон без бойлера (с 20 тръби) ползван една есен и демонтиран
boretobobo - специалист
шоп написа:
За 100 лева купих цял термосифон без бойлера (с 20 тръби) ползван една есен и демонтиран
Тръбите само стъкло ли са или с медната хит пайп.
За какво ще ги ползваш
шоп - майстор
само стъкло са

мисля да им направя един колектор отгоре в който има проточна медна серпентина
boretobobo - специалист
шоп написа:
само стъкло са

мисля да им направя един колектор отгоре в който има проточна медна серпентина
Виж модел колектор U-paip само такъв не съм правил но мисля че е лесен за изработка.
world_explorer - специалист
Винаги съм казвал, че най- голямата глупост е да си направиш отопление на къщата със слънце. Забележете, че не говоря за топла вода за битови нужди- аз съм със солар и съм много доволен. Причината е, че когато най- много ти трябва отопление на дома, слънцето "липсва" и солара не прави и грам топла вода. От 12 месеца средно 8-9 месеца имам бол топла вода, но сега през зимата съм на ток. Така, че всякаква инвестиция за отопление на дома чрез слънце си е чисто хвърляне на пари на вятър.
Krass - майстор
Винаги съм казвал, че най- голямата глупост е да си направиш отопление на къщата със слънце.

А фенер със слънчеви батерии? :-D

Тема "Топло от слънцето" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: