• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
milefox - помощник
Здравейте,
В нета навсякъде излизат като реклама уреди които пестели ел. енергия до 75% и наивни хора продължават да ги купуват.Дали е поредната легална измама или пък нелегална не знам.Аз попаднах на един сайт с подобни продукти давам ви линк.

http://talevtehnology.com/produkti.html .

Бих искал компетентните в този форум да се изкажат относно тези уреди от линка.
gogo7777 - майстор
Ами тези "уреди" са чиста проба измама. Дори е противозаконно да се предлагат, защото не правят това за което са направени (УМИШЛЕНО подвеждане на клиента). Защо например при котлона икономията е 25%, а при ютията 40% :-D . Не е сериозно. В Кремиковци ако бяха навряли една такава джиджавка в контакта, щяха да направят милиярди лева икономия...... :-D
todortv - майстор
Докато има будали, ще има и тарикати!
milefox - помощник
Случайно попаднах на страницата им във фейса.Трудно е да ви кажа колко коментара имаше там ,и повечето на хора които са си ги купили вече. :? Докога в България ще позволяват на такива шарлатани да продават кутийки с 2 два мигащи диода вътре.Лошото е че хората от нямане на пари взеха и да изглупяват май.
Кики - специалист
Че и хубави цени са им изпраскали !!!
8180 - майстор
milefox написа:
Докога в България ще позволяват на такива шарлатани да продават кутийки с 2 два мигащи диода вътре.Лошото е че хората от нямане на пари взеха и да изглупяват май.
Като нямат пари, да си вземат книжка и да се образоват, а да не да учат/оглупяват във Фейса, където основно сработва атавистично стадно чувство.
milefox - помощник
Попаднах и на още една подобна обява-реклама.Като се замисля имам чувството че сами си правят коментарите отдолу за да лъжат и подвеждат хората.Защо законите не важат за такива измами,Защо никой не им пречи да ги пускат свободно където им падне.
Ето и линк

http://www.tokshock.com/%D0%BF%D0%BE%D1 ... 0%B0-28-90
fbr - майстор
Никакъв закон не може да спаси този, който иска да бъде излъган. Понеже намаляват хората участващи в играта "Тука има, тука няма" организаторите търсят други пазарни ниши, което само може да ни радва.
zdraveca - специалист
Преди време мой познат искаше да си купува, и се допита и до мене. Аз естествено веднага се изсмях и му казах, че си е измама, но реших и да поразгледам малко информация. Тогава и попаднах, на някакво мнение по форум, че такива уреди биха имали ефект (незнайно какъв) само върху доста стари уреди. И беше даден пример, за старите хладилници, на които когато се включва компресора им и телевизора припращява, е точно от тези импулси по мрежата, се постигало икономията. Несъм експерт и немога да обясня научно за какво иде реч. Но тогава разбрах, че ако уредите ти са от по новите, то смисъл от такова устройство няма! А ако са мнооого стари има някакъв спорен ефект. Личното ми мнение, че това си е пълна измама и ако имаш нещо в това между раменете, небива да си взимаш такава измислица!
hidrazin - майстор
zdraveca написа:
Но тогава разбрах, че ако уредите ти са от по новите, то смисъл от такова устройство няма! А ако са мнооого стари има някакъв спорен ефект.
Нови, стари ... все същия праз.
:partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "икономия на ел. енергия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: