• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
hidrazin - майстор
1. Да. Всички електромери е възможно да бъдат манипулирани. Щом е направено от човек, значи пак човек ще се намери да го излъже. Манипулират се САМИТЕ ЕЛЕКТРОМЕРИ а не с някакви външни устройства. И това се прави или поръчва от самите тия, дето най-много реват от високите сметки. Не от ЕРП-тата. Те си имат достатъчна и добра печалба.
2. Това по-горе за паленето на кола с кондензатор от 1 фарад .... да не вземе някой да си играе да пробва. :) Отдавна се стартират така коли, само че с кондензатори от 100 фарада нагоре. Само да предпазя някои хора от разочарования.
:partyman:
thinkpad - майстор
hidrazin написа:
Манипулират се САМИТЕ ЕЛЕКТРОМЕРИ а не с някакви външни устройства.
Това не е вярно. Може да не пипа електромера и да се "икономисва" енергия. :roll:
hidrazin - майстор
thinkpad написа:
Това не е вярно. Може да не пипа електромера и да се "икономисва" енергия. :roll:
Зависи какво си мислиш за пипане, "икономисване" и за какъв електромер става дума. За старите механични и за магнита хич и не ги споменавай. :shock:
:partyman:
stivemaster - майстор
Хидразине като интелигентен човек, нали не смяташ че някой без програматора на ЕРП-то, ще ми препрограмира еталонния епром и ще ми нагласи отчитане на 40% примерно ?После този някой ще пломбира пак електромера и таблото и ще има и ключ за него ?
hidrazin - майстор
jekasus написа:
:-D
Утре ще го изгледам на спокойствие. Имам един такъв котлон и почвам да експериментирам. :-D
stivemaster написа:
Хидразине като интелигентен човек, нали не смяташ че някой без програматора на ЕРП-то, ще ми препрограмира еталонния епром и ще ми нагласи отчитане на 40% примерно ?После този някой ще пломбира пак електромера и таблото и ще има и ключ за него ?
За какво говориш? Какъв програматор на ЕРП=то? Програматора си е програматор и има някои други особености. Ама не се и налага де. Къде съм казал че се манипулира с препрограмиране? И да, в почти 90% от случаите става с човек от "кухнята". И предполагам знаеш, че едното поне ЕРП е поръчало към 250 000 нови електромера с дистанционно отчитане. Причините са две. Първата е една евро директива със срокове за въвеждане на дистанционно отчитане. Тя не е толкова важна. По-важното е че искат да намалят кражбите, поне за известно време, докато хванат цаката и на новите. Ще им даде известна отсрочка и ще им "помогне" след намаляване цената на ел. енергията да не си загубят големите печалби.
С това ще изхвърчат и голяма част от инкасаторите, ама не ги бърка, тъй като те работят във външни фирми.
Весела Нова година и на теб!
:partyman:
P.S. Нали се сещаш че и Майкрософт не могат да си опазят продуктите? Ти пък за един EPROM на електромер... Пък за пломбите и ключовете ... каква пломба ти трябва и ключ за къде? За тук обаче и из нямам ключ и ще трябва да се използват силови методи:

thinkpad - майстор
hidrazin написа:
Зависи какво си мислиш за пипане, "икономисване"...
4/6 квадрата мостови кабел за байпас преди електромера как ти изглеждат? :-D Така де, икономия! :partyman:
hidrazin - майстор
thinkpad написа:
4/6 квадрата мостови кабел за байпас преди електромера как ти изглеждат? :-D Така де, икономия! :partyman:
Много лакомо. И 1,5 - 2,0 стигат.
:partyman:
thinkpad - майстор
hidrazin написа:
Много лакомо. И 1,5 - 2,0 стигат.
Ееее, ти искаш да подпалиш хората обаче. Като пуснат бойлера, 2 духалки и готварската печка, дали ще им стигнат 2 квадрата? :-D
pipilica - майстор
Ще стигнат, нищо няма да се запали, е може и да се позагрее малко.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "икономия на ел. енергия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: