• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
hidrazin - майстор
thinkpad написа:
... Като пуснат бойлера, 2 духалки и готварската печка, дали ще им стигнат 2 квадрата? :-D
Както казах лакомия и основателна причина да им "претарашат" инсталацията със всички последствия.
:partyman:
stivemaster - майстор
Много ме кефят такива реклами ,без значение дали на устройства икономисващи ток или гориво на двг, като в случая.Особено в Чукундуристан където НЯМА КОЙ ДА ТЕ САНКЦИОНИРА за измамата, дори може да те погнат с - "ти искаш да гърбиш енергото, пък си дошъл да се оплакваш че те гърбят".Получавах една пратка от Китай, като чух че в пощенския клон в партера на блока в който живея имало дни в които се получавали по ДВАДЕСЕТИНА такива !!!!!
Евала на такава далавера браво - всичко си заслужаваме ние.
KingLin - майстор
Не знам що толкоз се напъвате, да обясните на родения слепец, що е то слънце. Всеки, които е внимавал в час, дори и да е на ниво техникум, колега саранерон, знае, че КПД>1, перпетуум мобиле и други разни от типа "стари лампи за нови" НЯМА. И ти препоръчвам да погледнеш и от другата страна - всяко ЕРП разполага с пари и хора с ум, които да се сетят преди нас, как се лъже електромер с кондензатор. И те едва ли ще седят със скръстени ръце, ако знаят, че е възможно, докато ние им вадим парите от джоба. Ей те такава е простата житейска истина - 99.9% потребителите са от наведената страна на уравнението. Ти като искаш се образовай и охарчвай по темата, но като почнеш пак да обиждаш среднистите се постарай да го направиш с по-малко правописни грешки следващия път!
stivemaster - майстор
KingLin написа:
Не знам що толкоз се напъвате, да обясните на родения слепец, що е то слънце. Всеки, които е внимавал в час, дори и да е на ниво техникум, колега саранерон, знае, че КПД>1, перпетуум мобиле и други разни от типа "стари лампи за нови" НЯМА. И ти препоръчвам да погледнеш и от другата страна - всяко ЕРП разполага с пари и хора с ум, които да се сетят преди нас, как се лъже електромер с кондензатор. И те едва ли ще седят със скръстени ръце, ако знаят, че е възможно, докато ние им вадим парите от джоба. Ей те такава е простата житейска истина - 99.9% потребителите са от наведената страна на уравнението. Ти като искаш се образовай и охарчвай по темата, но като почнеш пак да обиждаш среднистите се постарай да го направиш с по-малко правописни грешки следващия път!
+1 :wink:
engineer - специалист
Ееее, що го няма Иванов в тая тема. Дали да му пусна л.с., че тук има нещо за него...
ivanovbg - майстор
Тук съм, но много лаф малко пилаф :lol: За какво да ви отварям очите - да си загубя моето ли?

Както казах преди на един колега - Сигурен ли си , че някои не караме на вода? :wink:

И не мога да разбера как няма според вас КПД>1? Ми как има прогрес бре. КПД-то на едно семейство в Китай е далеч над 1. То си им личи и по икономиката. Затова българите намаляваме - рядко КПД-то е 1, обикновено е 0,5. А банка с КПД под 1 има ли? :wink: :lol: :lol: :lol:

То обикновено на КПД над 1 му викат печалба, но ...

Вдигайте си КПД-то дорде е време!
:partyman:
Krass - майстор
Вдигайте си КПД-то дорде е време!
:supz: :partyman:
“Купих Fuel Sharp Saver и сега мога да измина около 250-300 км с 28 литра. Преди колата ми харчеше 9/100км, сега след като включих Fuel Sharp Saver падна на 6,7/100км. Освен това колата ми се движи по гладко и двигателят работи по-добре. Това са фактите, а те говорят по-добре от всичко дру

- а сега да посмятаме изминава 250-300 км с 28 литра. средно ако приемем 280 км значи му харчи 10 литра на 100км. след закупуване на устройството :?
thinkpad - майстор
ivanovbg написа:
И не мога да разбера как няма според вас КПД>1?
Законите на Термодинамиката казват така. Няма топлинна машина от първи род с КПД > 100%. Няма топлинна машина от втори род с КПД = 100%. Не може да има машина с КПД нито 100%, нито над 100%. В системата неизбежно се реализират загуби. Никаква машина с КПД равен на 100% или над 100% не може да има. Загубите под някакъв тип са неизбежни.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "икономия на ел. енергия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: