Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
hidrazin - майстор
Вчера двама търговци се хвалели на пазара, че всички грънци(саксии) заминали за София. Единия продал към 90 броя, а другия над 110 - колкото имали. Утре може да мина и да видя дали са останали и за мен. :lol:
Как да се отопляваме за 40 стотинки на ден

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=brHqBcZqNzE[/youtube]

:partyman:
КИМИ - специалист
Не е реално да повярваш че 2 свещи ще топлят като печка.
Не мога да повярвам че има толкова балъци. :lol:
ivanovbg - майстор
Първо не са 2, а 4 свещи. По принцип една свещ е около 30 грама та станаха общо 120 грама гориво. По спомен калоричността на парафина е около 6Кватчаса на килограм или мощността на печката е около 700 вата без никакви загуби при условие че изгорят за час. Помещението е около 6 квадрата и при височина от 2,40 се плучава по малко от 15 кубика, а и като се има в предвид,че е скосен тавана.... Но при 15 кубика по 45вата на кубик при една сравнително добра изолация се получава необходима мощност от 675вата за да държи 20+ градуса. Така че е напълно възможно да се отопляваш на парафинови свещи. :partyman:

П.П. Проблема е че след изгарянето на петото зареждане на печката, ако не се проветрява помещението едва ли ще запалиш шеста. Ще си мъртъв от липса на достатъчно кислород.
Последна промяна от ivanovbg на пон ное 25, 2013 11:59 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
ivanovbg написа:
Явно не са прочели какво ги чака ...
Какво точно имаш в предвид? Аз се вайкам, че за мен не останаха саксии. :?
:partyman:
КИМИ - специалист
ivanovbg написа:
Така че е напълно възможно да се отопляваш на парафинови свещи. :partyman:
А какво ще дишаш след 4 часа "топлене"?- на Мойсей чорапите,
защото в стаята кислород няма да имаш. :lol:
ivanovbg - майстор
Еми ако беше прочел това "Няма идея китайците какво са вложили в тези свещи, използвах китайски от магазина за 1лв, но след известно време в кухнята не се стоеше. "

Така че очаквай в скоро време да полетят тези саксии от по горните етажи и ако си достатъчно ловък и ... ще си хванеш безплатни саксии. Просто потърпи докато изгорят свещите :lol: :partyman:
КИМИ написа:
А какво ще дишаш след 4 часа "топлене"?- на Мойсей чорапите,
защото в стаята кислород няма да имаш. :lol:
Винаги можеш да дишаш през шнорхел :lol:
Но с един добър рекуператор с КПД 80-90% си става :idea:
hidrazin - майстор
КИМИ написа:
[А какво ще дишаш след 4 часа "топлене"?- на Мойсей чорапите,
защото в стаята кислород няма да имаш. :lol:
Какво ли пък дишат тези дето са с печки на твърдо гориво, камини... :? Сигурно чорапите на Аврам. :lol: Да му мислят тези с пасивните къщи.. :prayer:
Друг е въпроса колко ще стопиш с него.
:partyman:
marian1 - майстор
А колко ли е калоричността на кандилото? Питам, не защото ще седна да експериментирам, а защото си припомних, че някога си правехме осветление от това - в годините на бай Тошовия режим на тока, и ще спести тези свещи които не се знае от какво л**но са направени.

За който не знае - в една консерва се налива вода, сипва се олио колкото да покрие повърхността на водата, взима се ламаринена капачка от шише гроздова :-D пробива се и през дупката се прокарва фитил. Фитила се изработва, малко съм забравил, но мисля от естествен памук, насукан на две. Нямам спомен да е чадило, или да е миришело на нещо - ама този спомен е от преди 30+ години.... и може и да съм забравил.

П.С. С тез модерни технологии ще фалираме топлофикация :проба: ей, Фнимавайте много! :lol: :lol: :lol:
ArturDent - Почти Безобиден
ivanovbg написа:
Първо не са 2, а 4 свещи. ..... мощността на печката е около 700 вата ... изгорят за час. Помещението е около ....мощност от 675вата за да държи 20+ градуса.
А след първия час ?

П.П. Топлината отделяна от човек е 200-500 W/h, така че при едно яко еб...не ще получиш същата топлина + кеф. Е ако издържиш час, де. Ако секса пък е групов...

П.П.П. Вземете си крава (не за еб....е) - тя излъчва около 1000 W/h. Неслучайно нашите предци са правили помещенията за живеене над оборите. Топлината отделяна от животните е достатъчна за "затопляне" до поносими температури на горната стая.

Тема "Изкупиха ни саксиите !!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: