Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
bulhomes2 - майстор
Жената днес ми обясняваше това по телефона, а аз я увиках, че е невъзможно...

Имам една предплатена карта CallYou, която ползвам изключително рядко. Толкова, че чак аз и нямам номера. Жената ми се обади и вика "Имаш неприет разговор от Ивайло Стойков". Не познавам такъв, нито съм търсил такъв (номера е вивакомски, а с тях говоря от друга карта), няма ми го в указателя нито на телефона, нито на картата, а в графата "неприети разговори" ми излиза с име???

Обадих се на Виваком да не би да са въвели някаква нова услуга, но и операторката не можеше да си го обясни. Каза, че номера си е валиден и нормален, но няма право да ми каже на кого се води. Рекох си - сигурно е от тия, дето пускат СМС-и да им се обадиш на някакви сериозни цени. Обаче ме гложди и се обадих от "Колюто", че имаше само 4-5 лв в него. Никакъв сигнал отсреща. Абсолютна тишина. Поне минута чаках. Не отчете и пари. Пробвах и с нормалната ми вивакомска карта (с месечна такса) - същата работа. Ако някой друг е любопитен - номера е 0875 333 535.

Дали някой ще има обяснение за това?
Прикачен файл:
Снимка0062.jpg
ПП. Не обръщайте внимание на датата. Казах, че го ползвам изключително рядко и не го сверявам като го включа.
lov - майстор
Малко е сложно за обяснение с тези телефони. На по старите или по евтини модели инициализацията на даден номер с име става с последните няколко цифри. Първите може да се различава но той си показва това което е било запомнено. Ако пък са двама настава едно шашкане . Причината е по елементарен софтуер. Така че си провери в указателя може да имаш запаметен някой с това име но номера да се различава. Или пък някой друг да го е запаметил я някоя група която не се вижда при търсене в основния указател. Аз например ползвам едно китайско копие и гадината помни всичко. Слагаш сим карта и веднага копира всичките абонати запаметени на нея без да те пита. Като я махнеш абоната го няма при търсене но ако ти звънне си го показва. И гадното е че дори с префлашване на софтуера и триене на всички регистри тъпото копеле си знае неговото. Нема оправия и съм се примирил с това.

А и наистина може да е и някой пренасочен номер през някой от VOIP операторите http://fifibook.com/phone/75333535 макар че при теб би трябвало да излезе с международния код за България. И по съм склонен да си мисля че имаш запаметен някой "Кольо" както се изразяваш с това име някога и някъде
Chefo77 - майстор
Lov, това доколкото виждам, е Нокиа 6300, който не бих казал, че е евтин телефон. Ползвал съм евтини телефони, но никой никога не ми е бъркал номера или имена ... А съм имал и такива в листата, чиито номера се разминават единствено по кода на оператора.
Сериозно ли е това за разпознаването по няколко цифри?
bulhomes2 - майстор
Бе няма никакъв подобен запаметен. Тоя телефон беше предния на щерката и има точно десетина контакта - мама, тате, баете, баба и т.н.
bulhomes2 написа:
...няма ми го в указателя нито на телефона, нито на картата, ...
Иначе знам за бъркането на имената по последните цифри, но не е това. НЯМАМ ГО В КОНТАКТИТЕ. И сега го нямам...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=c4laeE8x_ME[/youtube]
lov - майстор
Chefo77 написа:
Lov, това доколкото виждам, е Нокиа 6300, който не бих казал, че е евтин телефон. Ползвал съм евтини телефони, но никой никога не ми е бъркал номера или имена ... А съм имал и такива в листата, чиито номера се разминават единствено по кода на оператора.
Сериозно ли е това за разпознаването по няколко цифри?
Не съм кой знае какъв специалист по телефоните с тях се занимавам малко от спортна злоба и то повече с китайски копия. Недолбвам Нокията като телефон макар, че имам няколко от слушалките защото по договор всяка година ни се полагаше на по договор закупуването на един на преференциална цена към всеки абонат. Та за да не губя от далаверата за по 10 лева съм ги взимал и подарявал ама ми и останаха. Обаче убий ме кой модел от по скъпите колко струва и какъв е не знам. Та за това написах така по горе.
А иначе за разпознаването по последните цифри е така дори и на по скъпи телефони за онова време. Имам една моторола V1075 която я купувах от италия. Последния писък на техниката беше тогава в Европата щото тука тепърва се говореше за 3G мрежа и видеоразговори. Та за нея съм на 100% сигурен че го прави на последните 5 цифри щото заради него се запалих да ръчкам по телефоните.
А бъгове по софта на има колкото си искаш и за това писах че е трудно за обяснение. Всеки модел си има някакви гафове и само който е в кухнята или се занимава само с това може да каже какво и как и къде не може да се очисти от регистрите и си остава там веднъж за винаги или не може да бъде изтрито по елементарния начин.
resistbody - майстор
Набери номера, ако излезе име значи го имаш, ако не излезе замени 0 с +359 .... ако пак не излезе значи наистина го нямаш... и си в досиетата-Х
Възможно да е запаметен в телефон(карта), а да ти се показват номерата само от "другото"
inspo - майстор
Ако съм разбрал правилно "проблема" ти, на мен ми се е случвало доста пъти, но ми звънят жени. Това са от някакви кол центрове служители/ки които зарибяват с оферти за нов договор и т.н. Като звънне телефона и изписва името и фамилията на този който ти звъни без да го имаш запаметен.
bulhomes2 - майстор
inspo написа:
Ако съм разбрал правилно "проблема" ти, на мен ми се е случвало доста пъти, но ми звънят жени. Това са от някакви кол центрове служители/ки които зарибяват с оферти за нов договор и т.н. Като звънне телефона и изписва името и фамилията на този който ти звъни без да го имаш запаметен.
Благодаря ти inspo. Това е единствения възможен отговор до момента и вероятно е той. Но досега не ми се беше случвало.
Lisko - майстор
inspo написа:
Като звънне телефона и изписва името и фамилията на този който ти звъни без да го имаш запаметен.
Това за странно ли минава ?
bulhomes2 - майстор
Lisko написа:
Това за странно ли минава ?
bulhomes2 написа:
...Но досега не ми се беше случвало.
При теб често ли се случва?

Тема "Неприет разговор от непознат, а излиза име?????" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: