• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
nikolovvd - майстор
Майка ми в Ямбол си го прави в буркани от компот. :)
ср окт 22, 2014 8:21 pmmarian1 написа:
...НО, моля кажете между другото, кой препарат ще дезинфекцира успешно мухъла...
Зависи от къде искате да махнете този мухъл - за хладилник аз използвам за чистене и за превантивно препарата на Сано за хладилници. Много съм доволна от него.
(Става и за PVC дограма.)

Обмислям също за превенция (в хладилника и някои стаи) да си купя силиконова котешка тоалетна - т.нар.силика гел - малките пакетчета с гел, които намираме в някои продукти - искам да ги разположа на стратегически места и да ги дегизирам, за да абсорбират излишната влажност, която образува плесен.
Имайте предвид, че не всички котешки тоалетни са силика гел - трябва да четете съдържанието. :-) Повечето не са.

Даже може да сложа и в някои саксии - майка ми много обича като дойде да ми подгизне растенията от поливане, а повечето от моите растения не обичат поливане. :-)

Оцета има своите ползи. Имам 2 половинки стар оцет. Мисля да изчистя фугите на плочките с него. Но после си смърди на оцет. Трябва доста проветряване. :-)
Не бих го ползвала в хладилника. Всичко отворено ще ми замирише на оцет.

А и има други препарати вече, които чистят и си миришат на "виолетки". ;-)
Последна промяна от Tsvetz на нед дек 11, 2022 12:55 pm, променено общо 1 път.
ср окт 22, 2014 10:31 pmhidrazin написа:
marian1 написа:
Искам да се дезинфикцира цяла куФня, ама цялата, защото съм в потрес, много съм гнуслиФФ...
Споко. Някои от плесените са смърт за микробите. Чувал ли си за пеницилин? Ами прави се от плесен. Силен антибиотик.
http://bg-apteka.com/index.php?m=1&ws_m=4691
Също така пикантните сирена (синьо, зелено ...) се получават именно с определени щамове плесен.
Пък щом си толкова гнуслив, ако ти покажа снимано под микроскоп какво има в храната ти и в леглото ...
Нито ще спиш, нито ще ядеш и ще замязаш на манекен на Освиенцим. :-D
:partyman:
Е, стига де :-D. Още малко ще кажете, че като ми мухляса нашето сирене в хладилника става синьо сирене. :-D :-D :-D
Плесента е различни видове (щамове), както казвате и Вие - някои са полезни, други - вредни. :)
hidrazin - майстор
нед дек 11, 2022 12:38 pmTsvetz написа:
Е, стига де ...
:? Ми това беше преди 8 години. Сега пак същото щях да напиша...
:partyman:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Кисело мяко да мухлясва?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: