• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
gogo7777 - майстор
Мен ми мяза на саниран дом......една от големите човешки глупости. :)
marian1 - майстор
А така-а-а и какво ми е на санирания дом?
П.С. усещам намек, че е влажно в къщи и от там връзката - от сега заявявам - не страдам от влага- ама никак! - ако ми проследиш мненията, дори ще разбереш, че в къщи въздуха (зимно време) е малко сух! Още повече, че следя стриктно влажността - влагомера е срещу мен върху ТВ - точен е - сравнявал съм го и с измерване чрез живачен термометър (чрез таблица, ако се интересуваш - ще обясня) от това по точно здраве да е!
Ньосът ми е чувствителен и усещам влагата когато е в повечко.... :?
Последна промяна от marian1 на ср окт 22, 2014 11:33 pm, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
Перфектен гъбарник. Какво друго може да му е ? А плесен казват за по-кратно на всичките видове плесенни гъби. :shock:
:partyman:
marian1 - майстор
Няма как да е гъбарник - 22 градуса - 65% влажност на въздуха!
Chefo77 - майстор
ivanovbg написа:
Знам ли го :lol:

А на въпроса за млякото, вече читаво прясно мляко в кутийки май е кът. Вече направо се чудя какво да взимам. Няма вече запечатано май. Отвъртам капачката и вътре станиолчето скъсано. Що ли :?
Иванов, да не би капачката да е така направена, че да го къса при отваряне? Мегле са така :wink:
hidrazin - майстор
marian1 написа:
Няма как да е гъбарник - 22 градуса - 65% влажност на въздуха!
И кво от тъова. Оптимални условия за плесените са температура от 10 до 32 градуса и влажност над 60%.
Имаш ги и двете в комбинация със застоял въздух заради консервата. Почти идеални условия. Може би трябва да добавиш само 5-10% влажност. :?
http://www.ncpha.government.bg/files/IA ... ooklet.pdf
Ама хайде сега да не се агитираме за тези недоразумения като санирането на 101%. Темата е друга.
:partyman:
Lisko - майстор
hidrazin написа:
Перфектен гъбарник. Какво друго може да му е ? А плесен казват за по-кратно на всичките видове плесенни гъби. :shock:
:partyman:

Ходих да продавам фото обективи на един Здравко (държеше магазин в София, сега не знам). И той като ги погледна възкликна (очевидно доволен че набарал повод за пазарлък) - охоо тука имаме ФУНГИ !!!
:)
Аз си знаех че имаме фунги, та пазарлъка беше бърз и всички останаха доволни.
:partyman:
nikolson - майстор
В мандрите и фурните, когато се появи пресен, се спира работа и всичко се измива със сода каустик. Естествено в къщи няма как, затова се присъединявам към Гого-кислородна вода. Евентуално спирт-медицински или първак.
marian1 - майстор
Благодаря на всички които продължават да пишат тук, не спирайте!
Хидра благодаря за четивото - прочетох го внимателно, нищо обезпокоително за мен, още повече, че питам за превенция - За сега, нямам проблем никъде в жилището ( освен в кофичката с кисело мляко де :lol: ) повечето препоръки си ги правя и без да съм знаел, понеже се пуши в холо-кухнио-коридори-банята ( наричам го така,защото всичко това е постоянно отворено + в повечето време и отворен прозорец + климатик с постоянно включена плазма и таз година основно обслужен)-смятам че съм ниско рисков.
Но тук съм озадачен "Контролиране на относителната влажност в помещенията – между 30% и 40% през зимата и между 50% и 60% през лятото;" Притеснява ме здравословна ли е тази влажност през зимата за здрав човек? Това за мен е смущаващо, защото сухия въздух ще влияе зла на дихателните пътища - а може и да бъркам!

П.С. Взех решение - или сода каустик, или белина. Благодаря.
nikolson - майстор
Виж, натриевата основа си е опасна. Иди до Метро, имат препарати за почистване по НАССР, хлорни и други дезинфектанти.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Кисело мяко да мухлясва?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: