• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
marian1 - майстор
Здравейте - моля каже те ми, нормално ли е, кисело мляко В***я 3,6 % БДС да мухляса? Такова нещо не съм виждал в живота си :shock: Това нещо уникално ли е, или нямам достатъчно житейски опит?
Junak - майстор
Истинското мляко мухлясва. В къщи квасим мляко и като го забравим - мухлясва. Внимателно обираш мухъла и пак става за ядене :)
hidrazin - майстор
marian1 написа:
Здравейте - моля каже те ми, нормално ли е, кисело мляко В***я 3,6 % БДС да мухляса? Такова нещо не съм виждал в живота си :shock: Това нещо уникално ли е, или нямам достатъчно житейски опит?
Ай стига бе! Мухлясало кисело мляко. Ти сериозно ли? Ужас!!!
Откъде успя да намериш истинско кисело мляко или поне такова дето се доближава до него?
:partyman:
schuldiner - майстор
Ям кисело мляко в големи количества вече има-няма 40 години. Да мухлясва никак не е нормално. Смени марката. Търси някое, което просто вкисва. И да ти е вкусно, разбира се...
ПП Верея никога не ми е било вкусно. Що реши точно този бъркоч да си купуваш?
dtmf - специалист
Истинско: само домашно, от мляко от истински животни :-D
LazarGanev - "Велик майстор"
За тази марка е нормално, тези не знаят да слагат консерванти. Боже, какви времена дойдоа - истинското да ни изглежда фалшиво :shock:
nikolson - майстор
Всеки по-горе е прав донякъде. Това че мухлясва наистина означава, че няма консерванти. Но причината е ниска хигиена. Бактерия и плесен са различни култури. Плесента може да е попаднала в предприятието, а може и в домашния хладилник.
Между другото, "консервантите" при киселото мляко не са точно консерванти, но това не означава, че не са вредни. Става дума за т.нар. бактерии-фаги, които се "хранят" с полезните бактерии като по този начин се ограничава броя им, за да не става "кисело" млякото. Само че при "храненето" си фагите отделят токсини. Затова млеката на една голяма френска фирма след определено време на съхранение не ставаха за подкваса (няма живи бактерии), но пък се вгорчаваха.
kozl - майстор
Некои се чудят, че киселото мляко мухлясва. Други граждАне (като мене) :? че на село прясното мляко мирише на крава :shock: Ще дойде време, когато трети ще са в :shock: от туй, че Йпогурта им е кисел. Това е то Циливилизацията, модерно, технологично и далеч по-различно от натуралното.
marian1 - майстор
Благодаря за отговорите - очаквах по-едностранчиви мнения - отново не знам дали е нормално за нормално кисело мяко по БДС - мненията са разделени - сега ще го "изяде" моята защото трябва да има виновен :lol:
Пращам я да дезинфекцира кухнята и хладилника!
И аз съжалявам че не живея на село - но няма как всички да сме там - но все по-често се улавям да мисля само и само за този път! Още повече, че нямам къде.....
nikolovvd - майстор
hidrazin написа:
Откъде успя да намериш истинско кисело мляко или поне такова дето се доближава до него?
:partyman:
Понякога като купя месо и ми го направят на кайма децата не искат да я ядат. Домашната луканка била гадна, а прясното мляко от село миришело.
Разказвам им, как преди 40 години прясното мляко се пресичаше докато го занеса от магазина вкъщи през Лятото.
Бозата като я забравиш сутринта на масата, може да се наложи да боядисваш стаята като се прибереш към 9-10 вечерта през Лятото.
Никой не купуваше сирене и кашкавал (Витоша) от краве мляко, а овче сирене и кашкавал (Балкански).
Кремвиршите не изтичаха от найлона като ги сложим във фурната и нямаше 500 вида салами със соя и други боклуци.
Боже до къде стигнахме! Да се чудим от къде да намерим нещо истинско, а ментетата да издигаме в култ. ](*,) :headbash: :irre3:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Кисело мяко да мухлясва?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: