• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
marian1 - майстор
М няма да претендирам за авторство на темата, не ми пречи всичко странично - харесва ми и ми е забавно и аз да си припомня .... НО, моля кажете между другото, кой препарат ще дезинфекцира успешно мухъла - при мен превантивно, но все пак искам когато правя нещо - да знам че съм го направил както трябва.
Питането ми е защото - савото ( белината) е на хлорна основа(по спомен), а ми казва моята любима, че при Гала казали, че това са глупости и по успешно било с оцет - а сега?
gogo7777 - майстор
Илчо Илиев написа:
gogo7777 написа:
Изобщо, за седемдесет гдини съветска власт, ние се научихме да правим два вида кисело мляко - вчерашно и... онзиденшно!" :)
Това не съм го писал аз..... :shock:

Киселото мляко е като виното...........иска супер чистота, на тенджери, буркани или там каквото трябва. Никога няма да мухляса ако е похлупено в чист съд /така са ми казвали стари хора/. Аз не квася, но си купувам от една баба домашно квасено овче кисело мляко в тенджерка и стои в хладилника цяла седмица /до като го изям/. ВИНАГИ греба от тенджерата с чиста дървена лъжица и нямам проблем с млякото. Пусналата саламура /цвик ли е кво ли е :) / не я махам.
За мен това мляко е най-доброто мезе за ракията :wink: ....с малко чесън става трепач. От купешките взимам само Елена 3,6 или Родопея 3,6
НО, моля кажете между другото, кой препарат ще дезинфекцира успешно мухъла
Няма по-добро средство от водородния прекис H2O2 /кислородна вода, перхидрол, водороден пероксид, диводороден пероксид........има 1000 имена в зависимост от концентрацията :) /
Последна промяна от gogo7777 на ср окт 22, 2014 9:14 pm, променено общо 1 път.
ivanovbg - майстор
marian1 написа:
НО, моля кажете между другото, кой препарат ще дезинфекцира успешно мухъла - п
    ри мен превантивно, но все пак искам когато правя нещо - да знам че съм го направил както трябва.
    Мухала в млякото или на друго място? :?
    jekasus - майстор
    ivanovbg написа:
    или на друго място? :?
    За какво си мислиш? :-D
    ivanovbg - майстор
    Знам ли го :lol:

    А на въпроса за млякото, вече читаво прясно мляко в кутийки май е кът. Вече направо се чудя какво да взимам. Няма вече запечатано май. Отвъртам капачката и вътре станиолчето скъсано. Що ли :?
    gogo7777 - майстор
    Отвъртам капачката и вътре станиолчето скъсано. Що ли
    Ако пазаруваш от Лидъл-а до сервиза ти, нищо чудно :lol: Там бабите проверяват преди да купят :-D
    marian1 - майстор
    Искам да се дезинфикцира цяла куФня, ама цялата, защото съм в потрес, много съм гнуслиФФ :? и хладилника в това число - това е! Слвд като е възможно и от къщи да е проблема.
    ivanovbg - майстор
    И от там и от Кауфланд е същото. Даже веднъж три кашона отдолу извадих едно от неразпечатан кашон и пак :? Чудя се дали си заслужава да им спретна едно скандалче?
    ivanovbg - майстор
    marian1 написа:
    Искам да се дезинфикцира цяла куФня, ама цялата, защото съм в потрес, много съм гнуслиФФ :? и хладилника в това число - това е! Слвд като е възможно и от къщи да е проблема.
    Обикновена белина (саво :wink: ) където се вижда, но трябва с противогаз. С оцета се махат само миризмите. А за хранителните - хладилник, кутии за хляб ... я разреди 1/10 с вода и с парцала.
    hidrazin - майстор
    marian1 написа:
    Искам да се дезинфикцира цяла куФня, ама цялата, защото съм в потрес, много съм гнуслиФФ...
    Споко. Някои от плесените са смърт за микробите. Чувал ли си за пеницилин? Ами прави се от плесен. Силен антибиотик.
    http://bg-apteka.com/index.php?m=1&ws_m=4691
    Също така пикантните сирена (синьо, зелено ...) се получават именно с определени щамове плесен.
    Пък щом си толкова гнуслив, ако ти покажа снимано под микроскоп какво има в храната ти и в леглото ...
    Нито ще спиш, нито ще ядеш и ще замязаш на манекен на Освиенцим. :-D
    :partyman:
    • 1
    • 3
    • 4
    • 5
    • 6
    • 7
    • 9

    Тема "Кисело мяко да мухлясва?" | Включи се в дискусията:


    Сподели форума:

    Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

    Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: