Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
bulhomes2 - майстор
45 дена от София до Троян. 170 км са. Почти по 4 км на ден. Пеша май ще е по-бързо.
Прикачен файл:
Kurier.JPG
tysonlkr - специалист
В работата използваме услугите на същия куриер. Много ядове бера с обратните разписки :x
Да ти кажа изпращането по обикновената поща с обратна разписка се връща много по бързо от този куриер, а там да знаеш са много бавни. Посещават адреса и ако не открият никой оставят бележка да отидеш да си прибереш пратката и чакат 30 дни и след това ти я връщат.
Но като гледам май доста държавни институции ползват този куриер. Най-вероятно не заради качеството.
bulhomes2 - майстор
Аз до днес даже и не знаех, че има такъв. Разбираемо е защо.
lov - майстор
Оххх.. аз съм болен от една седмица на тая тема. Твоето е нищо има и по тежки случаи като например български пощи. Основна дейност открадни или изгуби пратка.На 20 декември пратката ми трябва да е влезнала в България. Има обратна връзка със швейцарските пощи че е получена. Да ама нашите твърдят че такава не е влизала у нас. Е първоначално мрънкаха че били празници и много натоварено и за това малко щяло да се забави. А срока на доставката е гарантиран 15 работни дни. Трябваше да дойде малко след нас. Ама вчера стана месец и днеска я обявихме за официално издирване. То да беше нещо дребно да им теглиш една майна и да забравиш. Не ми се даваха допълнително пари за застраховка ама тоя път има защото стойността не е никак малка. Илядо швейцарски франка :x Не че ще покрият щетата ама.
Имам чувството че там работят малоумници.От компютъра ги е страх да не ги охапе ако натиснат грешното копче пък за телефон не са и чували че може да се направи справка. От там хората ми изпратиха веднага допълнителните подробности по пратката че да се издири по лесно и да не става чакане по официалния път че ще отнесе месец още. Номера на описа с пратки, в кой контейнер е натоварена в колко часа и с кой влак е тръгнала и кога е пристигнала. А тука само дигат рамене и викат такова нещо няма въпреки че е регистрирано в системата им още преди да е напуснало швейцария.

CQ41хххххххCH Registered
Switzerland(Normal Tracking)
to
Bulgaria(Normal Tracking)

2014-12-20 11:00, SWITZERLAND, ZURICH 59, Send item abroad (EDI-received) Изпращане на Изх.пратка в чужбина
Transit
======================
Destination Country - Cache Time:2015-01-12 19:00 - Go to official website
2014-12-20 11:00

SWITZERLAND, ZURICH 59, Send item abroad (EDI-received) Изпращане на Изх.пратка в чужбина
2014-12-19 11:40

SWITZERLAND, ZURICH 59, Insert item into bag (Otb) and Send item abroad Влагане на пратка в чувал (C 09) и изпращане в чужбина
2014-12-17 10:53

SWITZERLAND, ZURICH 59, Receive item at office of exchange (Otb) Получаване на Изх.пратка в Межд.разменна станция (В 09)

Origin Country - Cache Time:2015-01-12 19:00 - Go to official website
2014-12-19 11:40

CH-8059 Zürich 59, Departure from border point of origin country
2014-12-17 11:20

CH-8059 Zürich 59, Completion of export customs clearance
2014-12-17 10:53

CH-8059 Zürich 59, Export customs clearance
2014-12-17 10:53

CH-8059 Zürich 59, Arrival at border point of origin country
2014-12-12 06:15

HAERKINGEN, Sorting
2014-12-11 09:43

6983 Magliaso, Mailed

А за малки пратки не ми се и коментира колко пъти вече съм ги отписал.И те след месец два вземат че се появят.
stiv1961 - майстор
lov написа:
Оххх.. аз съм болен от една седмица на тая тема. Твоето е нищо има и по тежки случаи като например български пощи.
:-D
http://www.standartnews.com/balgariya-o ... 68444.html
nikolson - майстор
Имам неприятното усещане, че тази фирма е поредната Lafka/пералня. Ма много на дребно го дават тия бе.
shotik - майстор
stiv1961 написа:
lov написа:
Оххх.. аз съм болен от една седмица на тая тема. Твоето е нищо има и по тежки случаи като например български пощи.
:-D
http://www.standartnews.com/balgariya-o ... 68444.html
Интересно ,защо аз като исках да пратя луканка на дъщерята в Япония ,ми казаха ,че е забранено да се пращат месни произведения,а за лютеницата,че е в буркан и имало вероятност при полет да се взриви !!! и да изцапа всичко !
lov - майстор
То на всякъде по света е така. Има забрани за износ на храни семена и още една купчина глупости. Но са си прави защото могат да се пренесат зарази а контрол на дребно пък и в пощенска пратка няма как да стане. Не всички производители на колбаси имат право да изнасят продукцията си през граница именно заради това. Има даже някакъв стикер който се слага по тая причина. Та човечеца е рискувал и е мушнал в дрешките каквото е можал.
А аз май преди трябваше да извикам журналистите. Една пратка от китай с интегрални схеми два пъти влиза в България и после я отпращат обратно. Първия път ходи до Австрия а после до Италия и чак тогава си я получих след 3 месеца. И всичките тези разходки отразени в системата за проследяване.
hidrazin - майстор
От Китай не дават да се изпращат течни и пастообразни продукти. Поръчах едни кремове.
Продавачката ми ги изпрати през сингапурските пощи. Там контролът бил по слаб. :?
Ама дойдоха де. Обяснява ми че имало някакъв инцидент със самолет дето превозвал литиеви батерии.
От тогава има забрана за батерии и уреди със батерии. Някои търговци пращат, други отказват със самолет.
:partyman:
lov - майстор
Това за литиевите елементи е вярно. На мен ми върнаха от митница литиеви пакети и китайчето ми прати линк за инцидента за да оправдае върнатата пратка и за да не му дам лоша оценка. После ми се обади че на същата цена ако поръчам от ново ще стане врътката чрез холандските пощи. И така и стана даже и други въртят по скъпи пратки за по бързо и сигурно. А за другата далавера който се сеща какво става когато пратката идва от ЕО.

Тема ""Най-добрия" куриер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: