Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
pipilica - майстор
Е ся гледах тоя клип, първата част е ясна и няма проблем да работи, но във втория опит малко ми намирисва но не мога да хвана има ли гнило. Пък ся ме мързи да дупча и лепя бутилки.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5_Pbb1Ywo18[/youtube]
hidrazin - майстор
Вместо да лепиш бутилки помисли къде е скрита помпата. :-D
Потърси и за фонтан Херон.
:partyman:
Последна промяна от hidrazin на съб фев 14, 2015 10:50 pm, променено общо 1 път.
pipilica - майстор
Е аде там е въпроса. 5 пъти го гледах и не можах да видя къде е, ай ти кажи ако си я видял.
inspo - майстор
И в двата случая има въздух който се сгъстява и бута течността нагоре.
Дали е възможно ? Може би ако има химична реакция отделяща невидим газ.
Иначе съдовете са скачени и няма как да тече по високо от нивото на течността в най-горния съд.
hidrazin - майстор
Ааааа... тече си по високо от нивото на горния съд. Няма проблеми ама само за първия опит.
По-горе написах да се търси за Херонов фонтан.
http://en.wikipedia.org/wiki/Heron%27s_fountain
Проблема е с втория опит когато нивата на течностите в съдове В и С са еднакви.
Сега внимателно погледнете на 2 мин 20 сек - синята капачка е напълно празна когато монтира съд А.
Обаче на 2 мин и 30 сек след лееееко прекъсване в записа синята капачка е вече пълна с червената НЕПРОЗРАЧНА течност. :-D
:partyman:
pipilica - майстор
Е да видяхме даже има и по маркучето, ама какво ще скриеш в капачка от буркан с 5-6 мм течност.
hidrazin - майстор
Не бъркай синята капачка с капачка от нашенски компотен буркан. :-D
Я пак гледай внимателно след 2 мин и 20 сек и сравни размера на капачката с палеца на човека.
После си мериш твоя палец и преценяваш колко е дълбока синята капачка.
Пък докато преценяваш аз ти показвам една от първите ми попаднали помпи.
Тази е с диаметър 9,6мм , дълга е 24мм и се захранва с постоянно напрежение от 1,5 до 3,5 волта. :-D

Изображение

Др4уг е въпроса ако си решил да повярваш. Тогава започваш да лепиш шишета и тръбички.
Е, за помпата има и други варианти - примерно дебели гумени тапи. :shock:
:partyman:
mitakata - специалист
Неслучайно аз звук не чух
hidrazin - майстор
mitakata написа:
Неслучайно аз звук не чух
Няма и да чуеш. Във втория опит звукът на камерата е изключен. :-D
:partyman:
galin56 - специалист
Абе наистина във втория опит звука е изкл. а в първия се чува ясно всичко. Също тая капачка наистина е съмнително пълна още преди да е започнал да налива. И във втория опит струята тръгна със егати силата а във първия цъцре едвам едвам. Май наистина е фалш. И ако е вярно по света да има хиляди фонтани направени така без помпа, ама май няма такива така, че ...

Тема "Къде е измамата, ако има такава." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: