Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
ArturDent - Почти Безобиден
hidrazin написа:
Ама да ми баят, леят куршум, дрън, дрън ...
Опа, не подценявай това... Може да помогне до към 50% в зависимост от заболяването.
При психологични заболявания може даже повече.

Това е доказано, признато от официалната медицина и се нарича Плацебо ефект.
Това дали вместо фалшиво хапче (захар) ти леят куршум, няма никакво значение.
Важното е накрая да имаш положителен ефект.
hidrazin - майстор
Разбира се че може да помогне - когато си докоснат от Великия Дух.
Нали знаеш че огън се гаси с огън? И тук така - лудост със лудост.
Пък за куршума мисля че мога да го лея по-добре от врачките.
Особено тия от 9 и 7,62 милиметра. :lol: Пък и други не отказвам да "излея". :?
Освен това темата е съвсем друга и става дума за опасно нехайство, измама ....
:partyman:
Lisko - майстор
inspo написа:
Според мен от голямо значение за това дали ще работят багетите е този който ги държи.
Хахаха, само на пръв поглед. Всъщност има значение кой ги гледа.
На какъв принцип работят според тебе тия пръчки? Или не е важно на какъв, щото ти лично си видял че работят ?
Еми, аз пък съм видял как мистер Сенко си маха главата !!! И после пак си я слага !!! И не само аз, хиляди хора са го видяли това, даже е снимано и документирано. =D> =D> =D>
Lisko - майстор
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Ааааееееееаааа !!! Немската джаджа - по-добрата джаджа !
За разлика от българската която била пасивна, тая била активна, нямала нужда от карти, щото откривала ВСИЧКИ типове експлозиви едновременно.
http://www.militarysystems-tech.com/fil ... 202013.pdf
Като примери са дадени молекулите на амониевата и калиевата селитра. Обяснено е като за деца от детската градина, що е то "триангулация". И най-отговорно е декларирано "магнитното поле минава през ВСЯКАКВИ прегради". Освен това научих че човекшкото тяло било би-полярно ?
Може би трябва да се вземат за оператори хора с циклофрения (който не знае, да оди да гугълне, как й е научното название).

:lol: :lol: :lol:
Neno Er - специалист
Някой казал, някой видял. Не съм специалист по откриване на подземни води, но понеже видях един приятел как "работеше" с два тела огънати под 90 градуса, реших да пробвам.
На селото на жена ми винаги се е ползвала вода от близката чешма, а по-късно от водопровода. Реших да пробвам. Огънах два тела под прав ъгъл с дължина на рамената 20 и 40 см. И тръгнах в двора. Багетите се кръстосаха на няколко места. Избрах това което ми е най-удобно. Там дупнах сондата и на 5,5 метра изкарах вода. Сондата я дупчих сам, с ръце и с приспособление и начин който съм описал тук в раздела. Сега ползвам вода за поливане без да свършва.
И все пак да съм честен ще кажа, че по въпроса подходих "научно".Прекарах мислена права линия между кладенците на съседите и близката изворна чешма. Избраното от мен място се намираше върху тази линия.
geniya - специалист
Смешно или не вода с багети се открива още от древността.По принцип багетите работят на всеки човек, но различно силно реагират.Всеки може да открива вода, но не всеки разбира реакцията на багетите.А за леене на куршуми, баене и др. изобщо не се смейте защото тези не веднъж са ми спасявали децата от нощни страхове, заекване и т.н.
schuldiner - майстор
Гений, много добре разбирам защо хидразин е пуснал темата. Разбирам и ти какво казваш и ако разрешиш един съвет: Да леят а някого куршум или да му баят да речем не е лошо. Обаче в момента, в който екстрасенсът "види" магия, лоша аура или каквото там, трябва да му светнеш едно кроше в третото око. Ама без никакво колебание! За това съм напълно сериозен и ще обясня защо.
Т. нар. лечители използват податливостта на психиката за разни внушения - например за плацебо (безвреден) ефект, както вече се писа. Обаче шарлатаните знаят, че има и ноцебо (зловреден) и се възползват от слабите. Като отиваш да ти баят, сам признаваш, че си податлив и е съвсем логично да опитат да те разболеят, че после да те лекуват пак със същите средства. Забележи, тук не става дума за конспиративни (недоказуеми) теории за умишлено създадени болестотворни щамове от фармацевтичните монополи, за които само те имат лекарство, а за директна измама. Която измама, също съвсем логично, се наказва с бой по кратуната.
Още нещо... Това, че някои не вземат пари за "лечението" да не те заблуждава. Достатъчно извратени са хората да го правят за удоволствие, а може просто искрено да си вярват, защото са душевно болни.

Аз багетите не бих ги сложил при измамниците. Първо, не вземат пари за откриване и второ, ако се плаща нещо, то е след изкопаването на кладенеца и изкарването на вода с обещания дебит. Не мога да си представя каква е мотивацията това да е измама - едва ли ровенето в земята за собствена сметка си струва удоволствието. А и като съм разпитвал, по-трудно е да се намери добър кладенец, копан наслуки или с апаратура за откриване на вода, отколкото по указания от пръчките.
1115 - специалист
Много се смях на тази тема.
Сега и аз да разкажа един случай от преди 3..4 дена.
В един земеделскипарцел се наложи пробиване на сондаж и както е редно викнаха човек с багети.
За съжаление обаче геодезистите бяха възпрепятствани и закъсняха с 1 ден. Наложи се багетиста да търси предсрочно вода, защото бързал, а го докараха от 200км. Разхожда се някакво време и заключи, че терена бил труден и вода имало само в съседен имот и единствено на конкректно място в този на самата граница. Маркира го, но понеже там не ми хареса го попитах може ли на 5 метра по-наляво да пробием. Той ми се изсмя и ми обясни, че там (на 5 метра отстрани)и 300м да пробием няма вода и точно на кола трябва да се дупчи. Кофти - на самата граница сондаж....
На другият ден дойдоха геодезистите и се оказа, както се опасявах, че има раминаване в границата маркирана от някой тарикат преди 30г. На собствена отговорност и по принуда със свито сърце взех решение за сондаж на 5 метра в страни (там където нама вода до 300м). Сондата проби 14м преди да изкара вода и то след ерлифта се оказа с отличен дебит. Сега чакам и пробите от ХЕИ. Явно аз съм по добър багетист без багети от наречения чичка на 200км.
hidrazin - майстор
:-D Е ами за това съм я пуснал де. Багетите и подобните са си чиста проба измама.
Нищо че някои багетисти даже сами си вярват. :shock: Ако намерят нещо, то ще е чиста проба случайност.
:partyman:
seb - напреднал
Заради един много известен багетист от Бургаския край, преди години един мой познат (иманяр) е изкопал над 50куб/м на ръка за около месец.Злато не намери ама накрая имаше приказки от рода на "майката" "п...раст" "багетите в гъза" и т.н.

Тема "Багети, измамници и глупаци дето им вярват" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: