Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
MamaMy - майстор
Докато си преглеждах записите от една от охранителните камери и вече ми беше писнало от записи на кучета изведнъж се ококорих. Явно не само кучета са прескачали оградата ми. Ясно се виждат кадри на служителят на ЧЕЗ дори по работно облекло. Явно не очаква охранителни камери. Видял е почти нулевата консумация за няколко месеца и е решил да види за нещо интересно. Чудех се как крадците разбират, че дадена къща е необитаема за да я изтарашат. Явно си имат доносник. Или пък още по лошо. Работят за ЧЕЗ. Не знам какво да правя. Да пускам жалби мисля, че няма никакъв смисъл. Да ходя да ги чакам когато записват електромерите и да ги съветвам също не е моята стихия, но много се изкушавам от този вариант. Както имам и подходящо телосложение и водоизместимост :?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YdjyIIIiNfs[/youtube]
hidrazin - майстор
Къде ти е електромера, на улицата ли? Ако е така, тогава няма работа у вас.
Моя обаче е в къщата и инкасаторката когато е на кеф прескача да го засече.
От моя страна няма никакъв проблем - къщата така или иначе е със СОТ.
Даже имам запис как ми сменят електромера. Едната камера се намира на няма и 2 метра от електромера.
Ще трябва да го издиря. Май остана в един друг HD.

А за това как разбират крадците - по много начини, включително и местни доносници.
В повечето случаи обаче използват други методи за осведомяване. Ще изброя няколко.
Тези дето обикалят с каруците и доставят оборска тор.
Тези дето изкупуват стари телевизори, печки, акумулатори ...
Тези дето изкупуват кожи, орехи...
Тези дето предлагат да ти сменят улуците.
.....................................
Всичките те основно събират информация къде няма хора и също така къде има нещо за крадене.
Съвет - не пускайте такива в къщи и в двора. Ще огледат и запомнят всичко.
:partyman:
MamaMy - майстор
Електромера е в началото на улицата. Изнесен е още преди аз да купя къщата. Това се намира там от където идва инкасатора. До мен няма от къде да дойде ток без електромер. Аз съм последна къща в улица без изход. Зад мен е гора и отвесен склон на каньона. Достъпа е силно затруднен. Това означава, че инкасатора изобщо няма идване към моя край на улицата. Пък в двора ми съвсем няма място.
В улицата няма други обитаеми къщи. Тези които обикалят и предлагат разни работи или изкупуват кожи, вълна, орехи, въобще не влизат в улицата. Тя е обрасла с храсталаци и няма никаква настилка. Остават само водния дух и инкасатора.
hidrazin - майстор
MamaMy написа:
... Достъпа е силно затруднен...
:? Абе като гледам от клипа, достъпа до двора е силно улеснен. :-D
Честно казано не знам какво е правил там. Колко време има между влизането и излизането му?
Може да е бил нов и да не знае че при теб няма електромер, макар и малко вероятно.
Преглеждай си записите и ако се повтори си решавай какво да предприемеш.
Ама на първо време малко бодлива тел няма да е излишна.
:partyman:
KingLin - майстор
Мен ми се струва че носи нещо на излизане което не го видях да внася...

И аз много съм им набрал на наглостта но се чувствам безсилен в нашата държава. Ето това е снимка как си оставиха всичките боклуци след ремонт на таблото от запалил се електромер:
Прикачен файл:
sled_energoto.jpg
sled_energoto.jpg (90.27 KиБ) Видяна 2957 пъти
Като го видях реших да се обадя на дежурния телефон. Обаче телефонистката ми каза в прав текст "нищо не мога да направя" и така между другото ме запита за клиентския ми номер.
lov - майстор
Преди години прибирам се след тежко дежурство и се мятам с кофража в хола на дивана. И в просъница усещам че в спалнята има някой. Между двете стаи има портална плъзгаща се врата и почти никога не се затваря. Но дивана се явява зад стената и той не ме вижда. Ютията както съм я метнал на масата. Докато прещрака и заредих и оня снесе в гащите.
Кабелджии от кабеларката опнали стълбата и се качили на терасата. Айде хубаво зор да се кове от стълбата качил си се на терасата, ама каква работа имаш да влизаш в стаята.
Та в последствие след една серия домови кражби се оказа, че един такъв хубостник е бил слушалката дето е казвал какво и къде има за крадене.
MamaMy - майстор
Случката се е случила точно на Зарезан. Явно е търсил нещо за пиене :drinkers: :-D
hidrazin написа:
...Преглеждай си записите и ако се повтори си решавай какво да предприемеш.
Ама на първо време малко бодлива тел няма да е излишна.
:partyman:
Иначе вярно, че не съм догледал всичко. Те са 8гб клипчета по 5 секунди само от едната камера
nikolson - майстор
Само да попитам, да сте чували телефонни измамници да са звънили/попадали на млади хора? Огледайте се около вас, за колко възрастни хора и колко млади сте чули да се е случвало?
Та за случката. Ако имаш познат полицай в местното РПУ, жалба, привикват го, подписва предупредителен протокол и с него в ЧЕЗ. Ако все пак не решиш да му направиш мечка де.
crez - майстор
Редовен номер е да намирам таблото си отворено и предпазителя изключен, пробват, ако 3-4 дни никой не го включи и удрят. За това и писах в моя случай,кой бърника в таблата не се знае. После ти виновен.
nikolovvd - майстор
На времето, като приключих с ракетните войски си мислех да направя подобна на военната система за автоматично съпровождане и с топлинни сензори да насочвам нещо като пушка със съчми за зайци 12 мм, но се отказах, защото вероятността за поразяване щеше да е 100% и разправиите с полицията не ми мърдаха. Отделно като се замислих, че някое дете може да прескочи, я за череши, я за праскови, си забраних да мисля за подобно нещо. Най-добре си е с камери, но миниатюрни - скрити да не се виждат и монтирани на подходящо място, за да може да се види лицето добре.

Тема "Случайни ли са обирите по селата и вилите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: