Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
lov - майстор
Сега ме подсети за един приятел преди много години когато още нямаше такива масови кражби.
Та усетил че някой му ровичка редовно из селската къщичка и заложил едно пушкало ама с боя. Мазето си е заключено и случаен човек няма как да влезе. Боята "флуоресцин" ползва се от хидрогеолозите за проследяване на подземни води. Разредена едно към незнам колко си стотин хиляди дава наситен зелен цвят. Попаднала по кожата се набива в нея така добре. че със седмици няма измиване.
Та варосана афъска лесно се познава :lol:
Дори не се беше наложило да го съветва щото в малко село бързо се разчува.
ftubusa - специалист
Един съвет и от мен.
Привикай го този хубавец и му кажи, че си наясно какви ги върши. За по голяма достоверност му покажи и записа ако се наложи. После му кажи, че каквото и да се случи от тази дата, записа отива в полицията и в службата му.
Хем ще оцапа гащите, хем и ще ти я пази. :-D
nikolovvd - майстор
По-скоро снимка на хартия му подари!
Mega - специалист
Колега само да вметна, че според закона трябва да имаш табели, че използваш видео набюдение. Така можеш да отнесеш бахура ти, колкото и да е парадоксално. Иначе си пусни жалба в полицията.
Lisko - майстор
Mega написа:
Колега само да вметна, че според закона трябва да имаш табели, че използваш видео набюдение. Така можеш да отнесеш бахура ти, колкото и да е парадоксално. Иначе си пусни жалба в полицията.
Силно ме съмнява да е такъв закона за собствения ти имот. Нарушение на нечии права може да има ако си сложил камера на място което той си мисли че може да прави неща дето не иска да бъдат видяни. Примерно кенеф или дори просто умивалня. Ако е на улицата - не би трябвало да е незаконно тъй като е публично място където никой не си мисли че не го виждат. Ако е в твоя имот е друго - изначалното правило е че любопитния няма работа там, а не да се пазят неговите права. Ако прескачаме изначалното правило може да стигнем до много парадоксални изводи - примерно че си длъжен да слагаш табела кога си в къщи щото ако любопитен влезе докато си там, може да се стресне като те срещне и да получи сърцебиене, не дай си боже инфаркт.
nikolovvd - майстор
Това е добра идея!
Слагаш една табела, че обекта е под постоянно видео наблюдение, монтираш една бутафорна камера да се вижда, на 2-3 м. от входната врата на колец, че при влизане в обекта се стреля без предупреждение и може да фане дикиш. :-D
hidrazin - майстор
nikolovvd написа:
Това е добра идея!
Слагаш една табела, че обекта е под постоянно видео наблюдение, монтираш една бутафорна камера да се вижда, на 2-3 м. от входната врата на колец, че при влизане в обекта се стреля без предупреждение и може да фане дикиш. :-D
Тоя филм дето си го "открил" е доста стар и се играе от много години. Вече не хваща дикиш. Изучиха се.
:partyman:
marian1 - майстор
Слагането на табела с надпис за видеонаблюдение, има обратен ефект - започват да си крият лицата! Целта е да го видиш нали? :wink:
kuger - майстор
marian1 написа:
Слагането на табела с надпис за видеонаблюдение, има обратен ефект - започват да си крият лицата! Целта е да го видиш нали? :wink:
Слагат се тротилови шашки с капсул-детонатори, добре затрупани със средно големи камъни! Предварително изкопани дълбоки ями за съхранение на "улова", после "ми, не знам" :?
Друго не помага!
hrpankov - специалист
....без дружинници тая работа нема да стане...

Тема "Случайни ли са обирите по селата и вилите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: