• 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 45
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
Тани - модератор
Изследователят Andrea Rossi от Университета в Болоня предлага на всеки желаещ да си поръча неговата много спорна разработка E – Cat – на цена от 1.5 милиона.

Read more: http://30dumi.eu/2013/11/sega-vseki-moz ... z2m7FWJGnJ
ivanovbg написа:
Аз бих си купил такова за зимата - 3-4 месеца да дава 20киловата топлина... А и накрая като върна медта на Надин ще съм и на далавера :wink:
Я ми ги дай тези пари на мен, а аз ще ти плащам тока докато си жив :lol:
ivanovbg - майстор
То големия е от 106 модула за 1,5 милиона. Аз имах в предвид 2 малки.
hidrazin - майстор
Въпреки спънките от страна на зелените песове (Greenpeace) :-D , Словакия започна довършването на 3 и 4 блок в АЕЦ Моховице. Всеки по 440MW.
http://www.bloomberg.com/news/2013-08-2 ... -says.html
Същите са започнати през 1985г. и съответно замразени като у нас. Срокове за завършване 2014 и 2015 година. Наша фирма участваща в строителството, ако не се лъжа е Енемона АД. Те май ще правят всички „наладъчни“ и КИПиА подготвителни дейности. Нашенци вече заминаха натам и естествено са донякъде "прекарани". Просто ги назначават в регистрирана там фирма, собственост на Енемона за да не им се плащат командировъчни. :cool:
Да ама поне ще си ги достроят. Кооооолко са глупави тия в Словакия. не като нас. #-o
Англичаните и те - тъпанари! След Фукушима взеха, че пак разрешиха строителството на нова АЕЦ в Хинкли Пойнт, графство Съмърсет, макар че си имат вече 16 реактора.
http://bnt.bg/bg/news/view/110244/velik ... eja_na_aec
Пък нашите управници сега танцуват един валс с американската Westinghouse.
http://www.capital.bg/politika_i_ikonom ... ovata_aec/
Да им се неначудиш !!!
:partyman:
gogo7777 - майстор
Нашенци вече заминаха натам и естествено са донякъде "прекарани". Просто ги назначават в регистрирана там фирма, собственост на Енемона за да не им се плащат командировъчни.
Нашенци са там от една година вече. Плащат си редовно, но малко (за техния стандарт). Бачкат по 10 часа, събота и неделя е по желание :-D . Не е само АЕЦ-а, а и ТЕЦ-ове. Хората си стягат каиша и навярно правилно са се ориентирали. ЕС не ги бърка изобщо. И чехите и словаците, въобще целия регион си ремонтираха и ВЕЦ-овете още преди години.
Мен ме карат още от началото да отида, ама не ми се мърда никъде :-D . За 7-8 евро на час, знам ли :?
fbr - майстор
Това съм го прогнозирал преди година, и засега всичко върви по план.

Прикачен файл

capture1.JPG
capture1.JPG (42.59 KиБ) Видяна 3243 пъти
hidrazin - майстор
:-D Браво на fbr - оправдава си ника! =D>
Ще трябва да те назначим за официална врачка във форума. :)
:partyman:
fu4ko - специалист
В някой от постовете се спомена за елемент на пелтие.Та дали няма да е по ефективно и по ефтино да излезе да правим ток с няколко пелтиета?Да направим нагревател на 12 волта от акумулатор за едната страна на пелтието и панелче да зарежда акумулатора.Ето какво казват в един сайт в отговор на направен тест:
"Тестът който съм правил е да нагрявам с запалка и да охлаждам на радиатор.Така не се получава голяма темп. разлика, но с елемента 12706 който е 90вата.Колкото по-голяма темп. разлика получите по- добре,но не трябва да се прекалява с нагряването за да не се прекъснат PN преходите на елемента.Интересното, че напрежението не беше високо, но токът беше почти равен на напрежението 1V и 1А."
2v6 - майстор
fu4ko написа:
В някой от постовете се спомена за елемент на пелтие.Та дали няма да е по ефективно и по ефтино да излезе да правим ток с няколко пелтиета?Да направим нагревател на 12 волта от акумулатор за едната страна на пелтието и панелче да зарежда акумулатора.
Чудиш се дали ще стане перпетуум мобиле :?:
fu4ko - специалист
2v6 написа:
fu4ko написа:
В някой от постовете се спомена за елемент на пелтие.Та дали няма да е по ефективно и по ефтино да излезе да правим ток с няколко пелтиета?Да направим нагревател на 12 волта от акумулатор за едната страна на пелтието и панелче да зарежда акумулатора.
Чудиш се дали ще стане перпетуум мобиле :?:
Както ти е удобно така го наричай.Чудя се дали ще е изгодно и дали ще има файда.

П.П. Пък и защо не и перпетуум мобиле.Пелтиетата ще зареждат акумулатора.
шоп - майстор
fu4ko написа:
В някой от постовете се спомена за елемент на пелтие.Та дали няма да е по ефективно и по ефтино да излезе да правим ток с няколко пелтиета?Да направим нагревател на 12 волта от акумулатор за едната страна на пелтието и панелче да зарежда акумулатора.Ето какво казват в един сайт в отговор на направен тест:
"Тестът който съм правил е да нагрявам с запалка и да охлаждам на радиатор.Така не се получава голяма темп. разлика, но с елемента 12706 който е 90вата.Колкото по-голяма темп. разлика получите по- добре,но не трябва да се прекалява с нагряването за да не се прекъснат PN преходите на елемента.Интересното, че напрежението не беше високо, но токът беше почти равен на напрежението 1V и 1А."

Фучко, къде четеш тези неща? Параметрите на пелтие 12706 са различни.
Имам 10 чисто нови такива елемента и си правя разни опити предимно за охлаждане. Делта t е макс 65 градуса по целзии, а темп. диапазон от -30 до +83.
Волтажа е 12 волта (15 макс) 5.8 ампера

Ел. ток можеш да получиш само ако използваш някаква непотребна топлина ( например от комин)
За производство на ток от нагревател от акумолатор-забрави. Няма да направиш вечният двигател:-)
  • 1
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • 45

Тема "Направи си сам енергетика" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: