• 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
Andri01 - майстор
Аз си търкулвам бурето с домашна! То само ще слезе по аварийното стълбище. Ама на него съм написал "отрова"-да не ми го секвестира някой!! :partyman:
hidrazin - майстор
Andri01 написа:
Аз си търкулвам бурето с домашна! То само ще слезе по аварийното стълбище.
Ахаааа... Значи ти си подпалвача дето търкаля запалителни материали по аварийното стълбище? :-D
За съжаление там е нямало аварино стълбище - един вход който е и изход. както в повечето блокове у нас.
По темата. По още непотвърдени данни огънят е тръгнал от апартамента на Behailu Kebede - таксиметров шофьор от Етиопия.
Тръгнал е от ХЛАДИЛНИКА му... Човека първо си събрал багажа и чак след това се обадил на комшийката да я предупреди.
Пожарната алармена система не се е задействала.
The man whose faulty fridge started tower inferno
:partyman:
velsi - Почетен майстор
n_a написа:
Много питаш :-)
Как е там, където си?
Как да ти кажа... добре е.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
velsi написа:
Как да ти кажа... добре е.
Радвам се :)
kozl - майстор
Бях свидетел на пожар в апартамент от блок едроплощен кофраж 14 ет. Късмет, че нямаше изолация по фасадата. Пожара се разгаряше в апартамента докато стъклата на прозорците не се разпаднаха. Тогава огнените пламъци започнаха да излизат навън и добараха фасадата. Комшиите останаха блокирани, защато единственото стълбище беше пълно с дим. Но нашите пожарникари вече разгъваха маркучите. Бързо се справиха с апартамента. В стълбищната клетка издухаха със струята няколко стъкла от дограмата за вентилация. На домоуправителя след дъжд качулка - акт за възпрепядстване на пътя за евакуация с барикади от мебели и битови уреди.
DMN - майстор
Преди дни по новините чух, че заради пожара в Лондон българските служби за противопожарна безопасност, щели да започват проверки на високите сгради в България. В репортажа показаха как в един жилищен блок липсват маркучите на пожарните кранове, които се намират в междуетажното пространство, а достъпа до тях е невъзможен поради разни поставени решетки и т.н. В нашия блок също има такива кранове, но всички са недостъпни, защото хората използват тези ниши за да си сложат там котлите за парното и са ги оградили с решетка. Маркучите в тези съоръжения, които липсват от десетилетия, не са проверявани откакто са сложени от построяването на блока преди 46 години.
Лицето от репортажа(с пожарникарска униформа) обясняваше, че лисващите маркучи били грижа на собствениците живущи в сградата и същите подлежали на глоба :shock: .
Ма сега се сетиха за тия неща(след половин век), че и глоби ще слагат, щото ги нямало маркучите! А другото по тази вътрешна система дали е наред, те самите биха ли разчитали на тази вътрешна система да гасят пожар. :axe:
Хубава работа, ама българска...
Сещам се за вица, дето били събрани в една стая хора от различни националности, сред тях и българин. Изведнъж някой пръднал. А друг извикал - "Българина да излезе!" - Нашият се обадил - Ама защо? Не пръднах аз!" - А онзи казал - "Вие българите като чуете някой да пръдне и се насирате!"
Е какво да коментирам повече...В Лондон пръднали, а нашите вече си приготвят старите вестници за да си избършат осрания з...дник.
jekasus - майстор
DMN написа:
Хубава работа, ама българска...
И по-често да се сещат. И да е по-гадно на тарикатите, дето си присвояват обща собственост...
nikolovvd - майстор
И това става с мълчаливото съгласие на останалите собственици.
kozl - майстор
Маркучите стават идеално за поливни цели.
В една посетена сграда нямало нито един маркуч :?
По-правилно е да се отбележи - в нито една жилищна сграда няма да откриете маркучи.
С глоба и тояга дисциплина се затяга.
Но нещо не ми се връзва на фона на демократизацията :?
И как ли ще глобят ЕС :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Маркучите проблема... А че половината етажи имат допълнителна врата ? :-D Оня ден ми се наложи да смъкна стъклото, за да изляза. Добре, че не бе с решетка. На стопанката без ключ думите бяха "Ако стане пожар, има си хора за това, да ме измъкват!" Тотална простотия
  • 1
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

Тема "Нова версия за 11.09" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: