• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 20
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
infomar
nikolson написа:
Инфо, искаш да кажеш, че:
-самолети не са се блъскали в кулите, защото няма как да прелетят ниско и холизонтално,
или
-самолети са се блъскали организирано от саудитците и правителството на САЩ (или евреите, световното правителство, илюминатите, масоните..., абе, който се сетиш). Но остава въпроса, как, аджеба, са летели ниско и хоризонтално.
И на мене не ми е ясно, как евреи и араби ще направят заговор, ама това е без значение. :-D
Оставям на страна всякакви глупости и тълкования и искам да разбера защо свидетелите не са чули шумът на самолета и технически възможно ли е той да лети толкова ниско над сградите със скорост 900 км/час, колкото казват самите американски следователи. И последно не ми е ясно от какво е паднала в ПОСЛЕДСТВИЕ ОНАЗИ отдалечена сграда, след като никакъв самолет не я е удрял и не е закачена от падащите кули.

Точни и ясни въпроси.
bat_danio - специалист
infomar написа:
И последно не ми е ясно от какво е паднала в ПОСЛЕДСТВИЕ ОНАЗИ отдалечена сграда, след като никакъв самолет не я е удрял и не е закачена от падащите кули.
Предварително заложен взрив от правителството :?
infomar
bat_danio написа:
infomar написа:
И последно не ми е ясно от какво е паднала в ПОСЛЕДСТВИЕ ОНАЗИ отдалечена сграда, след като никакъв самолет не я е удрял и не е закачена от падащите кули.
Предварително заложен взрив от правителството :?




Днес се навършва годишнина от разрушаването на кулите, извършено както се подразбира от......... вие си знаете без да ви подсказвам.

Ако беше терористичен акт, тогава застрахователната компания "Алианс груп", щеше да изплати застрахователните премии за сграда 7, но понеже са доказали, че здание 7 е разрушено с контролирани взривове и правителството не го е оспорило в последствие, то не е платило никакви застраховки, което е неоспорим факт. По-голямо доказателство от това няма..... :rock: Всичко останало е прах към "матреала".
hidrazin - майстор
infomar написа:
...разрушаването на кулите, извършено както се подразбира от.........
......... малки зелени човечета въоръжени с бластери, които са заложили в кулите няколко трансфуктора. :shock:
:partyman:
8180 - майстор
infomar написа:
И последно не ми е ясно от какво е паднала в ПОСЛЕДСТВИЕ ОНАЗИ отдалечена сграда, след като никакъв самолет не я е удрял и не е закачена от падащите кули.
Вчера ме "просветлиха" по темата - някакво безумно милозливо предаване по някоя от основните телевизии:
Значи (цитирам основното): - "Сграда 7 е била засегната от срутването на големите кули. Горяла е няколко часа, но не са успели да я загасят и евакуират. При срутването й ИМА неизвестен брой загинали. Точка!"
Допълнителен щрих: "Дихателните апарати на пожарникарите имали свирки, които започвали да свирят, ако пожарникарят спре да диша и бедства. В кадър на развалините, при пълна тишина, демонстрираха как се чуват 5-6 свирки". :)

Горните затвърдиха моята "увереност" в официалната версия, която, като пълен глупак, бях склонен да отрека категорично още с първите съобщения за атентатите, заради мои си наивни исторически аналогии.
infomar
8180 написа:
infomar написа:
И последно не ми е ясно от какво е паднала в ПОСЛЕДСТВИЕ ОНАЗИ отдалечена сграда, след като никакъв самолет не я е удрял и не е закачена от падащите кули.
Вчера ме "просветлиха" по темата - някакво безумно милозливо предаване по някоя от основните телевизии:
Значи (цитирам основното): - "Сграда 7 е била засегната от срутването на големите кули. Горяла е няколко часа, но не са успели да я загасят и евакуират. При срутването й ИМА неизвестен брой загинали. Точка!"
Допълнителен щрих: "Дихателните апарати на пожарникарите имали свирки, които започвали да свирят, ако пожарникарят спре да диша и бедства. В кадър на развалините, при пълна тишина, демонстрираха как се чуват 5-6 свирки". :)

Горните затвърдиха моята "увереност" в официалната версия, която, като пълен глупак, бях склонен да отрека категорично още с първите съобщения за атентатите, заради мои си наивни исторически аналогии.
Това показва, че втълпяват на народа си абсолютни лъжи и с това доказват вината си. Абсолютно е видимо, че кулите не са се допрели до тази сграда и както казах, ако е било в следствие на атентата, е щяло да се плати застраховката и... ама ядец. Застрахователят не е платил нищо, щото е доказал, че е съборена с контролирани взривове. Една лъжа повторена 100 пъти... какво става :?
kozl - майстор
А пожар в сград 7 имало ли е? До колкото си спомням по документалните филми имаше кадри с пожар в тази сграда.
Ако е имало как се е запалила и колко време е горяла до срутването?
При проектиране на сградите, конструктивните елементи се защитават от пожар, като има норматив на защита по време.
Преди години питах от какво зависи този норматив, колко време да издържа защитата докато се разпадне. Отгворът бе от времето за евакуация. Аз пък бях заблуден, че от времето за гасене на пожара :?
Сградите горяха доста време, но при сблъсъка на самолетите допускам, че евакуационните пътища са били отрязани поне тези отгоре. А тези отдолу :?
У нас имаше репортаж със смъртен случай от пожар в апартамент. Няма срутване. Апартамента е загасен, но момчето от апартамента починало от задушаване, слизайки по стълбите на входа. Другите комшии не бяха се евакуирали и останали по апартаментите. Без да бъдат засегнати от пожар или обгазяване.
1983 или 84 г. в град Сливен се запали цистерна с гориво от гражданския ГСМ. Танковата бригата беше близо и ни въоръжиха с кирки и лопати да гасим пожар, а ние не можахме да доближим цистерните, защото беше адски горещо. Пожарните не гасяха пожара, те обливаха съседните цистерни да не се запалят и те. Е не се запалиха. Горенето продължи към два дни докато горивото изгори, а стоманобетона на цистерната се беше стопил. От казармата огън се видя на няколко пъти, през останалото време се виждаше само пушек.
hidrazin - майстор
infomar написа:
... Абсолютно е видимо, че кулите не са се допрели до тази сграда и както казах, ако е било в следствие на атентата, е щяло да се плати застраховката и... ама ядец. Застрахователят не е платил нищо, щото е доказал, че е съборена с контролирани взривове...
Ами като гледам сам си си отговорил защо застрахователя не е платил нищо. :)
Елементарно - тази сграда не е била разрушена от директна терористична атака.
Та застрахователя е доказал ... дръжки. Колкото и да ти се иска да не е така.
Докато има наивници дето вярват на такива конспирации, ще има и мошеници дето да се възползват от тях.
:partyman:
infomar
kozl написа:
А пожар в сград 7 имало ли е? До колкото си спомням по документалните филми имаше кадри с пожар в тази сграда.
Ако е имало как се е запалила и колко време е горяла до срутването?


Какво причини рухването на Сграда 7?

Четиридесет и седеметажната Сграда 7 най-малкото е голяма странност, тъй като помещава две нюйоркски електрически подстанции, съществували там преди нейното построяване и офиси на ЦРУ. Тези подстанции подслоняват десет трансформатора с размери 35 фута (10 м) височина на 40 фута (12 м) ширина. Освен това Командният кризисен център на кмета Джулиани е разположен там, заедно с три 500-киловатови генератори за електроенергия при спешни ситуации. Командният център и другите дейности в сградата съхраняват по оценки 42000 галона (159180 л) дизелово гориво за помощните генератори. Специален интерес представлява фактът, че част от тази енергия може би е била използвана от ЦРУ, Министерство на отбраната или Тайните служби — всички те имат офиси в Сграда 7.

Малко след 16 ч. на 11 септември, шест часа след рухването на Южната кула, пожарникарите насочват вниманието си към Сграда 7, след като някой докладва за малки огнища на пожари. На никой пожарникар обаче не е разрешено да влезе в сградата, както са направили в кулите. В 17:25 ч. 47-етажната структура се срутва на място.

Макар че не е предложено реално обяснение за това рухване, се докладва, че малките пожари стават по-големи, достигат до горивото на склад и избухва огромен пожар, който е толкова силен, че разтопява стоманената конструкция на сградата и тя рухва. Хуфшмид отхвърля тази версия, като отбелязва: „Всяка снимка, направена на Сграда 7, показва само няколко малки огнища на пожар само в няколко прозореца, както и ограничено количество пушек — пише той[1]. — Мисля си, че пожар с размери, нужни за рухването на стоманобетонна сграда, би подпалил всички мебели, мокети и други запалими обекти. Това на свой ред би направило така, че от много прозорци да се виждат пламъци. Освен това подозирам, че толкова голям пожар би предизвикал счупването на множество прозорци. Как е било възможно такъв невероятен огън да погълне сградата, без никакви снимки да показват доказателства за големи пламъци или огромни стълбове дим?“

За разлика от кулите близнаци, които се срутват отгоре надолу, Сграда 7 се срути отдолу нагоре — класическата форма на типичното строително разрушаване. В действителност може би се е случило точно това.

През септември 2002 г., по време на документален филм на PBS, озаглавен America Rebuilds („Америка строи наново“), наемателят на Световния търговски център Лари Силвърстейн[2] казва следното по отношение на Сграда 7: „Спомням си, че получих телефонно обаждане от… ъъъ… командир от противопожарната служба, който ми каза, че те не са сигурни, че ще успеят да ограничат огъня, а аз отговорих: «Загубихме толкова много животи, може би най-умното нещо, което можем да направим, е да я свалим. И те взеха това решение за сваляне, а ние наблюдавахме как сградата рухва.»“

Идеята, че съвременна 47-етажна стоманобетонна сграда може да се срине само заради пожар е нещо извън нормалните представи, но въпреки това не е предприето никакво сериозно разследване. Ако Сграда 7 е била преднамерено разрушена, защо да е толкова ексцентрично да мислим, че кулите са били съборени по същия начин? Може би има по-разумни обяснения за това съвременни сгради да рухват и да стават на пепел, но никой никога няма да знае със сигурност заради липсата на разследване и заради разрушаването на доказателствата.




Физически е невъзможно за половин час да се подготви контролирано взривяване на сградата.
През 2006 по време на процеса на предполагаемия организатор Закария Мусауи, ФБР предоставят дузина доказателства които по чудо оцелели при т.нар. катастрофа и дори били в перфектно състояние. Останките били: червен шал, шофьорска книжка издадена в Саудитска Арабия, и личните вещи на една от стюардесите. Как е възможно това? Боинг 757 се изпарява със всички пътници, стоманени и титаниеви части, НО материали като текстил и хартия остават непокътнати. Доста наподобява на случая с паспорта при СТЦ който прелетял през всички пламъци и препятствия и останал непокътнат на тротоара.

п.с.
Хидразине, вечер преди лягане 100 грама много помагало... :partyman:
Последна промяна от infomar на пон сеп 12, 2016 11:52 am, променено общо 1 път.
kozl - майстор
Щом тази сграда е приютявала секретни служби едва ли ще научим истината за нейната гибел.
Все пак пожара е възникнал в основите на сградата и ако той е причината за рухването няма защо да се търси подобие с кулите, където пожарите са от ниво и нагоре и рухването е отдолу-нагоре от мястото на катастрофата и отгоре надолу под мястото на удара.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 20

Тема "Нова версия за 11.09" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: