Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
Krelion - специалист
Па плоска е,с тия плоски хора...
toolegittoquit - майстор
Относно тъй нареченият пример със самолета.
Когато той е на Земята да речем се движи с нея с 1000км. Когато излети в едната посока, той се движи с 1000км+неговата скорост. Тъй като Земята под него се движи с 1000км/ч, то де факто той изминава разстоянието по неговата скорост. Когато се движи в другата посока, той се движи с 1000км - скоростта му. Така той де факто се движи по-бавно от Земята. Когато той се движи с 200км/ч, срещу посоката, той изминава 800км за час, докато Земята под него изминава 1000км/ч. Така той се движи в едната посока, като просто се движи по-бавно от Земята.
Кривата на Земята пък много лесно в днешно време може да се проследи с лазер. Истината е, че не се компенсира, ако се вземе една и съща референтна точка. Няма смисъл да се компенсира височината на моста, ако навсякъде взимаш за референтна точка морското равнище, което се криви също по дъгата на Земята.
За полети и карти - 2 точки на един и същи паралел са свързани с дъга, която е част от кръг, чийто център е центъра на Земята. Пътят е много по-кратък, отколкото да се пътува по паралела. Картите създават заблуждение, поради проекциите, които използват. Глобусът е най-правилно изобразяващият вид карта. За малки разстояния евклидовата геометрия е добро приближение на сферичната. За големи - не.
Това с плоската земя е профанско изреждане на факти, без познаването на основни физични принципи, като относителността, избора на опорна(отправна точка) и картографски проекции.
torbalan - Дървен философ
Ама вие прекалено сериозно я вземате тая тема :)

Земята е плоска и толкоз! :)
VLADO66 - майстор
Аз не съм много по сметките,ама като си мисля дали ако подскоча няколко пъти по една секунда, ще отида в съседния квартал( по-точно той ще дойде при мен), интересно, трябва да пробвам :-D
ivanovbg - майстор
VLADO66 написа:
Аз не съм много по сметките,ама като си мисля дали ако подскоча няколко пъти по една секунда, ще отида в съседния квартал( по-точно той ще дойде при мен), интересно, трябва да пробвам :-D
Ти внимавай кога скачаш, че земята се движи около слънцето с 30км/сек. Ако подскочиш в точното време може да се отзовеш неприятно далече от нея. :razz:


Иначе има един интересен факт. забелязал съм, че каквото е времето в Италия след 3 дни идва и тук. Значи се движи от запад на изток. Земята се движи около оста си от запад на изток. Да , ама по логиката би трябвало да изостава от движението на земята. Кой го движи него??? :?
Andri01 - майстор
Май на не малко хора ракията или е свършила или е дошла в повече! :? :partyman:
profesionalist_wood - майстор
Ракията свърши :lol: Сега съм на бира Аргус от лидъла :-D
АЗ твърдо заявявам че Земята не е плоска. Има разни типове дето ни убеждават че планетата земя е куха и вътре имало нещо като вътрешно слънце.... :shock: И там хората живеели и не искали да излязат на повърхността :irre: :toimonster:

http://megavselena.bg/kuhata-zemya-i-po ... ilizatsii/ :rolleyes:
http://www.gobio.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%BE% ... 0Pzivl942w
https://www.youtube.com/watch?v=7TVT4-curHk
nikolson - майстор
За земята не знам, ама темата е...Байгън.
profesionalist_wood - майстор
Да и земята е кръгла нали :-D
fox_vt - майстор
ivanovbg написа:
VLADO66 написа:
Аз не съм много по сметките,ама като си мисля дали ако подскоча няколко пъти по една секунда, ще отида в съседния квартал( по-точно той ще дойде при мен), интересно, трябва да пробвам :-D
Ти внимавай кога скачаш, че земята се движи около слънцето с 30км/сек. Ако подскочиш в точното време може да се отзовеш неприятно далече от нея. :razz:


Иначе има един интересен факт. забелязал съм, че каквото е времето в Италия след 3 дни идва и тук. Значи се движи от запад на изток. Земята се движи около оста си от запад на изток. Да , ама по логиката би трябвало да изостава от движението на земята. Кой го движи него??? :?
Ам тъй де земята се върти от запад на изток демек от италия към нас и бурята в италия също се движи в тая посока.Ама нали е въздух изостава спрямо скороста на земята както изостава компота спрямо перката във шейкъра :lol:

Тема "Знаете ли че земята била плоска." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: