Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
nikolovvd - майстор
profesionalist_wood написа:
Според мен има твърда обвивка както и Слънцето
Това заминава директно в темата с бисерите! :lol:
fox_vt - майстор
ktamen написа:
toolegittoquit написа:
То и СЛЪНЦЕТО е кълбо от газове.
Колко градуса е на слънцето? Кои са тези газове дето деянят на такива градуси? Наистина ли слънцето е от газове или нещо друго :?
Върти ми се в главата че в центъра било някъде към 20-25 милиона градуса а на повърхноста май към 5-6К.И да слънцето е съставено от газове и по точно водород и хелий,все пак ядрената реакция е такава водорода става на хелий.И не само газове има там има и желязо например но пак е във формата на газ :lol: .То най вероятно може да се разглежда по състав близък до този на плазмата.

пп Юпитер е неосъществена звезда просто не и е достигнала маса за да се "възпламени" така да се каже :lol: И е много вероятно да е газов гигант без нищо твърдо.Това че кометата оставя следи е като да хвърлиш камък във езеро камъка потъва но ти виждаш следи отгоре.
profesionalist_wood - майстор
fox_vt написа:
ktamen написа:
toolegittoquit написа:
То и СЛЪНЦЕТО е кълбо от газове.
Колко градуса е на слънцето? Кои са тези газове дето деянят на такива градуси? Наистина ли слънцето е от газове или нещо друго :?
Върти ми се в главата че в центъра било някъде към 20-25 милиона градуса а на повърхноста май към 5-6К.И да слънцето е съставено от газове и по точно водород и хелий,все пак ядрената реакция е такава водорода става на хелий.И не само газове има там има и желязо например но пак е във формата на газ :lol: .То най вероятно може да се разглежда по състав близък до този на плазмата.

пп Юпитер е неосъществена звезда просто не и е достигнала маса за да се "възпламени" така да се каже :lol: И е много вероятно да е газов гигант без нищо твърдо.Това че кометата оставя следи е като да хвърлиш камък във езеро камъка потъва но ти виждаш следи отгоре.
Питай севернокорейците,те нали ходиха да взимат проби и се върнаха :lol:
hidrazin - майстор
toolegittoquit написа:
То и СЛЪНЦЕТО е кълбо от газове.
fox_vt написа:
...И да слънцето е съставено от газове и по точно водород и хелий,все пак ядрената реакция е такава водорода става на хелий.И не само газове има там има и желязо например но пак е във формата на газ ...
Алооооо... Вие двамцата да не сте плюскали боб със зеле? Само газове се въртят около ви. :lol:
На слънцето няма газове. А ... плазмата е нещо съвсем различно от га...зът.

Ай ся и закачка.
Кат му са толкова градусите на слънцето, защо има магнитно поле бре ??? :cool:
:partyman:
ktamen - специалист
Че що пък да няма, градусите, кво им пречат на токовете :?
Което пък ме подсети, че преди пет години имах спор с един с един чичко (много грамотен чичко) за електрожените.
Плазмата, свръхпроводник ли е :?:
Lisko - майстор
ktamen написа:
Плазмата, свръхпроводник ли е :?:
Не!
ktamen - специалист
Бе и аз така си мислех, ама чичкото беше много убедителен и вече не съм толкова сигурен. Лошото е, че не знам как за проверя.
Lisko - майстор
ktamen написа:
Бе и аз така си мислех, ама чичкото беше много убедителен и вече не съм толкова сигурен. Лошото е, че не знам как за проверя.
Неоновите тръби когат' светят, вътре има плазма. Как мислиш, тая плазма дали е с нулево съпротивление?
ktamen - специалист
Неонът 100% ли се йонизира или остават и цели атоми? Откъде идват фотоните, които виждаме?
Така или иначе налягането в тръбите е твърде ниско и не знам дали сравнението е уместно.

Тема "Знаете ли че земята била плоска." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: