Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
pipilica - майстор
Е аз не знаех но като гледам тоя филм почти се убедих, но не казват какво има отдолу. Е нема такъв филм, гледайте го по набързо да не се убедите и вие.
Те филма
https://www.youtube.com/watch?v=42DAalgHSK4 има си и субтитри
Те още
https://www.youtube.com/user/sthamanuviro
Avas_co - майстор
Тоя пък.
Значи, Земята е плоска и се движи в Космоса на гърба на четери слона, които са стъпили на гърба на великата костенурка А' Туйн.
Образоваите се малко де, да не се излагате.
torbalan - Дървен философ
Как какво има отдолу - ми нищо. Ако има нещо, то ще падне :)
profesionalist_wood - майстор
явно на някои им е куха главата....та нали като отидеш до края на света както казват викингите ще паднеш надолу....по тая логика би изтекла всичката вода и да остане суша....дори да го държат 4-те слона :lol:
toolegittoquit - майстор
torbalan написа:
Как какво има отдолу - ми нищо. Ако има нещо, то ще падне
Където и да стои нещо(отгоре или отдолу), то не пада, защото гравитацията го държи. :lol:
fox_vt - майстор
Ти остави но да знаете че водоравно хич не е водоравно :lol: Скоро даваха едно филмче по дискавъри как да се покаже по разбираем начин че земята е кръгла.Сложиха един лазер на брега на метър над земята и го пуснаха водоравно над едно езеро.Тръгнаха с една лодка и на всеки 500 м мерят къде е точката спрямо нивото на водата,доста забавно беше да се види.После на същото езеро сложиха бинокъл на тринога и другите тръгнаха с един хеликоптер на другия край на езерото май на 5км.Почнаха да спускат надолу докато тоя с бинокъла ги изгуби от хоризонта и му казват по радиото че са на 8 метра над земята :shock: Дет се вика всеизвестен факт но така да го види човек си е някак по друго.
profesionalist_wood - майстор
fox_vt написа:
Ти остави но да знаете че водоравно хич не е водоравно :lol: Скоро даваха едно филмче по дискавъри как да се покаже по разбираем начин че земята е кръгла.Сложиха един лазер на брега на метър над земята и го пуснаха водоравно над едно езеро.Тръгнаха с една лодка и на всеки 500 м мерят къде е точката спрямо нивото на водата,доста забавно беше да се види.После на същото езеро сложиха бинокъл на тринога и другите тръгнаха с един хеликоптер на другия край на езерото май на 5км.Почнаха да спускат надолу докато тоя с бинокъла ги изгуби от хоризонта и му казват по радиото че са на 8 метра над земята :shock: Дет се вика всеизвестен факт но така да го види човек си е някак по друго.
Имаш ли спомен как се казва предаването?
fox_vt - майстор
Май беше от поредицата Тайните на вселената ама не съм сигурен много :? После преминаха на това как са разбрали колко е далече луната после слънцето и т н във древноста.
pipilica - майстор
Бе то ясно че филма е глупав, но гледахте ли поне малко да видите как убедително ги разправя нещата, чак да му повярваш. Е те тоя филм ако го пуснеш на деца няколко пъти после ходи ги убеди че земята не е плоска. Кой знае още за колко работи са ни промили мозъка и ся не вярваме в тях, а колко било лесно.
Lisko - майстор
Гледал съм двама как спориха - един нормален и един в-идиотен на темата за плоската земя. Та тоя нормалния каза как ако гледаш с телескоп лодката ще се скрие зад хоризонта, а идиота оспори, че това изкривяване не било щото земята е крива, а щото лещите на телескопа били изкривявали. :lachtot: :lachtot: :lachtot:

Тема "Знаете ли че земята била плоска." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: