Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
gogo7777 - майстор
Верно цифрите ги немате за нищо...5 153 261 тона руда прави композиция от TIR-ове от тук до Германия и обратно...и то без дистанция между тех...
Сметнато в лопати излиза 1,3 милиарда лопати с руда

5 153 261/0.004=1 288 315 250
gogo7777 - майстор
hidrazin написа:
gogo7777 написа:
Ми миналия месец го платих на 62 кинта за чистота 9,980 /не могат да го докарат до 9,996 :-D /
Много мръсно бе? Как са успели да го осе...рат така? Иначе е лесно де...
:partyman:
P.S. Първо се притесних дали бе си взел да продаваш... Щеше да има шамари... :lol:
Не знам колко е мръсно, но съм ги предупренил, че ако ще го цапат да е с мед или сребро иначе ще ги ликвидирам :lol: . Няма златар, който да не послъгва да знаеш :wink:
Злато не продавам....само го купувам, втечнявам, позлатявам и продавам...... :wink:
hidrazin - майстор
Галванично или химично?
:partyman:
hidrazin - майстор
Не те знам какво "боядисваш" ама там с грам мое много да боядисаш...
Преди си играеш и аз. Използвах фероцианов разтвор.
Добро, дебело и плътно покритие но после иска полиране за блясък, иначе е приятно матово.
:partyman:
P.S. Сега се сещам че отдавна се каня да възстановя покритието на лъжичките си за кафе.
Стари, руски, сребърни и позлатени само отпред където е самата лъжичка.
gogo7777 - майстор
Един грам не е много поне за моите работи. Напластявам доволно с микрони :lol: . Покритията при мен са блестящи не ги полирам след това. Всъщност сега тоя занаят ми го движи приятел в БГ.

ПП.....ваната също ми е с феро-цианидна с неразтворим анод.
hidrazin - майстор
gogo7777 написа:
Един грам не е много поне за моите работи. Напластявам доволно с микрони
Е то ако напластяваш доволно нещата са съвсем други.
Примерно една нормална супена лъжица при 6-7-8 микрона поема към 0,4 грама.
За блестящото покритие ще те изнудвам да кажеш какъв блясъкообраувател използваш. :lol:
:partyman:
gogo7777 - майстор
Няма блясъкообраувател за този разтвор.
За анод трябва да ползваш неръждаема стомана със съдържание на титан /12Х18Н10Т примерно/. Подгряване на електролита до 50-60 градуса. Съотношение анод/катод 2:1 /приблизително разбира се/. Тока и напрежението гласиш така, че да започне отделяне на водород, НО не бурно. Това зависи от концентрацията на "жълтите" йони в електролита....при мен качествено покритие получавам при напрежение около 3 волта, тока зависи както от проводимоста на електролита така и от големината на детайла. Разклащай детайла чат-пат.....те така :-D

ПП.....содата, жълтокръвната сол и киселините за царската вода е желателно да са ЧЗА. Водата също трябва да е верната :wink: Манджата трябва да я вариш поне 3-4 часа /6 е най-добре/
hidrazin - майстор
Обикновено винаги използвам ЧЗА с някои изключения когато не е необходимо.
Манджата я варих тогава но не помня колко, доста я варих де.
Може би не се получи блестящо защото не полирах детайлите предварително а е важно.
Пък и анода ми беше с малка площ защото използвах сплав PtRh за анод.
И поради малкия анод и тока беше малък.
Щеше да ми е "дебело" за голяма площ. :-D
:partyman:
P.S. Кат ме фане музата ще пробвам пак.
gogo7777 - майстор
Предварителната обработка на детайла е НАЙ-важна.
Кто се захванеш и ти дотрябва случайно помощ пиши на лични, щото има неща, които не са за всички уши :wink:

Тема "Къде е истината?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: