Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
zz_stefanov - майстор
журналистите http://ladyzone.bg/article/kriminalno/g ... -golf.html споменават тоя закон http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D1%80%D0%BC ... _at.5.html , но аз вътре живак не намерих. Сигурно ще да е упоменат в някой подзаконов акт.
hidrazin - майстор
zz_stefanov написа:
Сигурно ще да е упоменат в някой подзаконов акт.
Уфффф.... 1000 лева глоба. Сега не ми се спори защо и това не е правилно.
гр. Габрово, 15.10.2015 година В ИМЕТО НА НАРОДА
Там ги има възможните закони и подзаконови актове.
Ми дай сега да не използваме акумулатори, химически торове, миещи препарати, лекарства, захар, горива, разредители за лакове и бои...
Сега се сети колко кадмирани изделия все още се търкалят и използват, колко азбест и азбестови изделия все още има ...
Никела също не безвреден, както и хромовите съединения...
В миналото за боядисване на великденски яйца се използваха анилинови бои а за бяла кожа кремове със съдържание на живачни съединения.
Противогрипните ваксини често съдържат консервант на базата на живак но в нищожни количества.
Повече живак поемаш като плюскаш от големите морски риби - акула, риба меч, риба тон, лаврак, марлин...
:partyman:
P.S. Между другото за линка от поста - някой го е топнал.
Това количество живак 1,5 кг е около 110 милилитра като обем - колкото една голяма водка.
Пък и за да му претърсват автомобила е трябвало да имат някакво основание...
Така че нещата са ясни...
Lisko - майстор
Баси колко нещо е изписано и колко хора са се занимавали с "проблема". Най-кефи следния абзац:
...повдигнал един от съдовете се уверил, че действително в този съд има живак, тъй като съдът бил едно малко шише, в което имало някакво вещество, но като повдигнал това шишенце, то било много тежко. Тогава свид. П. се обадил в пожарната в гр. Трявна да отцепят района,
Да отцепят РАЙОНА???? WTF!

Следния американски правителствен сайт: https://www.epa.gov/mercury/storing-tra ... #packaging
коментира въпроса - Ако имате живак в къщи как да го упаковате и транспортирате. Дават се полезни съвети. Никъде не се казва - ако имате живак в къщи вие сте в нарушение на закона. :cool:
jordanvass - майстор
Преди години в часовете по география задължително се правеше демонстрация на атмосферното налягане с живак. Пълнеха се едни дълги стъклени тръби с живак и рязко се обръщаха във ваничка с живак. И се мереше с линийка колко см е живакът в тръбата. Та този опит изискваше доста сръчности и често част от живака се разсипваше по пода. И нищо, какво толкова? Не знам някой ученик да е заболял или умрял. А накрая живакът си се събираше в стъклено шишенце и обратно в шкафа. И никой не отцепваше района. :lol: Да не говорим, че допреди няколко века с живак масово са лекували рани. Сега изведнъж стана най-страшната отрова.
hidrazin - майстор
Ами просто всички изпростяха от тая ДИМокрация.
Като прибавим и бързото снижаване на общата култура и коефициента на интелигентност...
Нямаме вече и адекватно и добро образование...
Вижте сега, по принцип съм против да се съхраняват и да се борави с опасни вещества от хора дето си нямат никакво понятие.
Все пак трябва да има и някакъв контрол амааа... То това пък излиза извън нормалните граници.
Голяма работа станала че някой имал живак.
Въпроса опира до това дали това е обществено опасно деяние и дали човека е има намерение да го използва за това.
Ми те утре ще отцепят района около мен щото съм си купил торба амониева селитра за райграса... :lol:
Пъна простотия и малоумие...
:partyman:

Тема "Началото на края" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: