Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
crez - майстор
nikolson написа:
Ако не е продавано, за десетина години трябва да са се натрупали сто тона. :?:
Както до 89г така и сега сделките със злато са апкрифни, данните относно запасите също са съмнителни. възможно е да сме правили сделки за продажба, но не са ми известни. Не мога и да твърдя че е изнасяно за СССР, всичко е възможно. Метала е такъв :lol: Накъде да виждаш кой и колко титан произвежда в света :? няма данни,или ако има те са доста оскъдни. Така е със стратегическите суровини,никой не си казва истината :lol:
hidrazin - майстор
Оооо... стратегическите суровини са сладка работа стига да им разбираш. :-D
Преди мнооого години, в зората на демокрацията помня един случай дето много хора не го знаят.
Тогава небезизвестния Васил Нинов (банкер - Балканска Универсална Банка, собственик на котел Родина) беше заложил срещу заем родий запечатан в ампули и със сертификат.
По други източници е заложил иридий във вид на тел пак запечатана в ампули.
След отварянето на ампулите се оказва ... джелязо. :lol:
:partyman:
P.S. Сега гледам че още е жив ама на тъмно.
Преди 4 години са го хванали в Гърция със 136 кила кокаин и има доживотна присъда.
Явно човека цял живот си е падал по стратегическите суровини - например кокаин. :lol:
crez - майстор
Да не говорим за червения живак :x Може и да не същестува такова животно, нооо...си има слава. През далечната 87г. ми показаха оловна ампула дълж.около 15 см и диам. 4см. със знака за радиоактивност, вътре имало червен живак. :? може и да е имало,кой знай :lol: Предлагаха го за продажба. На безценица са ми предлагали 10 кг. истински живак с чистота 9999 в дебело стъклено шише под някаква прозрачна течност със сертификат на него. :lol: За какво ми е,освен да копая кладенци с него :lol:
hidrazin - майстор
Няма такова животно като червен живак. Нито обикновено, нито радиоактивно.
Обикновения живак вече няма чак толкова много приложения. Просто се насочиха към по-безобидни технологии.
И аз навремето имах в една бирена бутилка пълна почти до половината около 3 кила живак...
Мисля че все още се използва за направата на взривни вещества, живачен фулминат.
Също в газоразрядните лампи, някои видове батерии, амалгами ...
:partyman:
zz_stefanov - майстор
crez написа:
zz_stefanov написа:
Не заблуждавам никого :)
Не знам как го четеш бюджета, но поне данните досега показват друго. Какво ще е от сега нататък ще видим.
https://www.infograf.bg/article/1465392364000
https://money.bg/finance/eto-kolko-pari ... osega.html
Препоръчах ти да се запознаеш със закона за ДБ, а не да ми цитираш разни измислени натъкмени стъкмистики за хвалба(разбира се медиите и разните НПО-то финансирани от вън ще пищат само хвалебствени слова, Кой средно статистически българин чете ЗДБ) .Караш ме да пълня темата със спам, но за глава като твоята ще го направя. Прочети и ми покажи в приходите на ДБ колко са средствата получени от ЕС. Виж в разходната част вноската.
..........
.......
.........
Другите сметки за средства от Европейския съюз и средства по други международни програми и договори, за които се прилага режимът на сметките за средства от Европейския съюз
68 032,1
- от Министерския съвет
3 036,8
- от Министерството на финансите
996,0
от Министерството на вътрешните работи
20 604,0
- от Министерството на правосъдието
37,3
- от Министерството на икономиката
71,3
- от Министерството на образованието и науката
5 000,0
- от Министерството на регионалното развитие и благоустройството
36 257,6
- от Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията
401,9
- от Министерството на земеделието и храните
579,7
- от Министерството на енергетиката
717,6
- от Националния статистически институт
300,0
- от Държавната агенция "Национална сигурност"
29,9
Сметката за средствата от Европейския съюз на Националния фонд
812 974,8
Сметката за средствата от Европейския съюз на Държавния фонд "Земеделие"
156 530,9


IV.
ВНОСКА В ОБЩИЯ БЮДЖЕТ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ
1 009 743,8

Ми запознал съм се с бюджета. Това дето го показваш не са приходите от еврофондове. Не случайно съм ти подчертал и едни суми по надолу пак споменаващи ЕС дето си ги пропуснал. Това са вноски на българската държава по определени сметки и си е в раздел трансфери и си е подобно на разходната част. Виж долу как се формира салдото.
За останалите прочетете си бюджета директно от тук http://www.minfin.bg/document/17315:2
Последна промяна от zz_stefanov на ср яну 04, 2017 8:30 pm, променено общо 1 път.
p.v.x - майстор
Я поставете на обсъждане , контрабандата като фактор.
За България.
От България.
Транзитна.
Задържани и осъдени контрабандисти.

Че ми е интересно.

пп. Инфото да си напише домашното , и да отвори една тема.Сериозно.
zz_stefanov - майстор
hidrazin написа:
Няма такова животно като червен живак. Нито обикновено, нито радиоактивно.
Обикновения живак вече няма чак толкова много приложения. Просто се насочиха към по-безобидни технологии.
И аз навремето имах в една бирена бутилка пълна почти до половината около 3 кила живак...
Мисля че все още се използва за направата на взривни вещества, живачен фулминат.
Също в газоразрядните лампи, някои видове батерии, амалгами ...
:partyman:
Шшшт, тихо не казвай на никой, и аз имах едно кило събрани от ампулите на старите терморегулатори на бойлерите, ама виж какво прави власта с такива кат нас https://news.bg/crime/62-godishen-ukriv ... hivak.html :-D
hidrazin - майстор
zz_stefanov написа:
Шшшт, тихо не казвай на никой, и аз имах едно кило събрани от ампулите на старите терморегулатори на бойлерите, ама виж какво прави власта с такива кат нас ...
Стига с глупостите. От кога пък притежанието на живак е незаконно?
Все пак той като метал не е опасен чак толкова. Опасни са съединенията на живака.
Него могат да го хванат само за моркова ... и за неправилно транспортиране. Нищо друго.
Все едно да те опандизят че си возиш в колата стар термометър или луминесцентни ламБи.
Тея сливенски ман...гали пак са се направили на интересни...
Пък и живака е бил в обезопасена бутилка...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uk9WfQQyX98[/youtube]
:partyman:
P.S. В термометрите (говоря само за битовите и медицинските) отдавна не се използва живак а галистан.
Ноооо... в никакъв случай не могат да се мерят с живачните термометри.
Така че живачни термометри продължават да се произвеждат и използват в много сфери.
zz_stefanov - майстор
Ми то туй е от 2011г. Чак ДАНС се задействала. :)
Луда работа: полицаи, прокурори и джуркалисти :)
hidrazin - майстор
zz_stefanov написа:
Луда работа: полицаи, прокурори и джуркалисти :)
Ми нормално, трябва да си оправдават заплатите.
Ти ся кой искаш да хващат, тоя който трябва ли - политици, "бизнесмени", държавни служители, укриващи данъци ... ???
:partyman:

Тема "Началото на края" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: