Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
hidrazin - майстор
kozl написа:
А какво се произвежда в Челопеч и къде има пазар в Циганария на произведеното там :?
Ти с кво, правиш се на ударен ли? По около 6 тона Au на година.
В Циганария не знам къде има пазар ама на Лондонската борса има пазар...
:partyman:
Svezar - специалист
За да тъгуваш по "светлото минало" когато прекрасно сме си живуркали в прегръдката на големия брат със звезда на челото значи или по някакъв начин си се облагодетелствал от това време /ти или баща ти или дядо ти са свързани с номенклатурата/ или не си особено умен ! Оставяме настрана тази част от населението която тъгува по онова време ,щото тогава още е имала ерекция и оргазъм :wink:
crez - майстор
[quote="zz_stefanov"]

За ЕС и НАТО: за ЕС сега поне се взема повече от колкото се дава, а при нищо и никаквия военен бюджет трудно са се каже друго и за НАТО.
Вземи и прочети закона за ДБ за 2016г. и тогава пиши глупости да заблуждаваш хората. Там черно на бяло е записано" вноска в общия бюджет на ЕС" 1 009 743 800 лв. за Нато 70 000 000 лв. "средства от Европейския съюз и средства по други международни програми и договори, за които се прилага режимът на сметките за средства от Европейския съюз 68 032 100 лв.....е "къде е киро на кирия"
crez - майстор
Svezar написа:
в прегръдката на големия брат със звезда на челото :wink:
Сега съм с раирана ризка с 50 звезди на задника. :lol: е и..... цъфнали сме и сме завързали като гледам.
Hoвoceлckи - майстор
Svezar написа:
За да тъгуваш по "светлото минало" когато прекрасно сме си живуркали в прегръдката на големия брат със звезда на челото значи или по някакъв начин си се облагодетелствал от това време /ти или баща ти или дядо ти са свързани с номенклатурата/ или не си особено умен ! Оставяме настрана тази част от населението която тъгува по онова време ,щото тогава още е имала ерекция и оргазъм :wink:
Ти за умен ли се праскаш, или си наследник на реститути? Ако е второто - принципно те разбирам. "Сит на гладен не вярва". Баща ми беше пожарникар. И като такъв направи двуетажна къща и ни отгледа и изучи 3 деца. Сега аз взимам около средната за страната заплата, отглеждам/уча едно дете, но ако се наложи трудно (от към финансово отношение) ще направя и една баня.
А "умните" казват у нас били към 10% (разбирай добре живуркащи).Аз не мечтая да съм от тях. Да живееше поне средния българин малко по-добре от преди, щеше да наистина добре!
angelfilev - специалист
Svezar написа:
За да тъгуваш по "светлото минало" когато прекрасно сме си живуркали в прегръдката на големия брат със звезда на челото значи или по някакъв начин си се облагодетелствал от това време /ти или баща ти или дядо ти са свързани с номенклатурата/ или не си особено умен ! Оставяме настрана тази част от населението която тъгува по онова време ,щото тогава още е имала ерекция и оргазъм :wink:
Никой, никого в нищо не може да преубеди независимо от каквито и да е аргументи. За мнозина определящ е "гечинмекът"( Захари Стоянов в предговора http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID= ... 66&Level=3 ) по онова време. Кой какъвто е бил, такъв е и останал и в мнения по форума се представя гол-голеничък.
Към тия дето посочваш се нареждат като фон и всевъзможни връзкари, блюдолизци, бай Ганьовци, маргинали и пр. , които и днес създават доста силен фон.
kozl - майстор
hidrazin написа:
kozl написа:
А какво се произвежда в Челопеч и къде има пазар в Циганария на произведеното там :?
Ти с кво, правиш се на ударен ли? По около 6 тона Au на година.
В Циганария не знам къде има пазар ама на Лондонската борса има пазар...
:partyman:
Не знам защо всички си представят злато и мед най-вече, но в рудник Челопеч се добива руда, а в обогатителната фабрика към рудника, рудата се обогатява до "Концентрат" с по-високо съдържание на металите и продукта се изнася за обработка извън България. В предприятието не се добиват чисти метали (освен дребно количество извлечено от пробоизмервателната техника). Технически това може да стане в Аурубис Пирдоп, но там няма необходимата технология за отделяне и консервиране на Арсена, съдържащ се в Концентрата произведен от Челопешкото предприятие. Доколкото аз знам в света има 3 места, където могат да добиват метали с извличащи и консервационни технологии към арсена, съдържащ се значителни нива в Челопешкия концентрат.
Държавата показа пълна неадекватност за управление на рудника още преди 10 ноември и рудника при наличие на значителни запаси беше изпаднал в колапс. Не знам как се сключват добри за държавата договори, когато си занимарил обекта на договора и когато държавата е скапана.
Hoвoceлckи - майстор
И викаш добре, че са тия простаци да ни взимат калта и да ни ръсят по някое мильонче :-D А как се стигна до там. Едни еколози изреваха, че е много лошо да се копа там и флотационната фабрика малко умря. После добре ,че се появиха тия глупаци ... и се забрави, че е лошо да се копа.
Чираче - майстор
kozl написа:
Hoвoceлckи написа:
hidrazin написа:
Същото е с вторичните суровини - черни, цветни, благородни метали, пластмаса ...
Защо само с вторичните - а в Челопеч?
А какво се произвежда в Челопеч и къде има пазар в Циганария на произведеното там :?
Ти от Марс ли падаш? Това е най-голямата загуба за България - златото.

Тема "Началото на края" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: