• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
Gek - специалист
Хилти наистина са много добри в техниката за къртене и някои перфоратори. БОШ тук изостават, причината е в това че Хилти първи пуснаха на пазара новите си модели къртачи - асинхронни двигатели и други подобрения, до колкото имам информация тази или другата година БОШ ще пуснат тяхната нова серия и нещата ще се уравнят.
Относно ъглошлайфите, по-добро от БОШ в момента няма, особенно новата серия. Новата серия излезе съвсем на скоро, говоря за моделите 15-125 и 26-230LVI. Е няма такова животно, това е най-доброто което съм виждал. Най-малкото като мощност не съм виждал до сега 1500W на 125mm ъглошлайф или 2600W за 230mm.
mitakata - специалист
Аз имам син перфоратор Бош, оригинално китайско изпълнение, толкова оригинално, че има схема с парт номера на 2 езика - китайски и английски. Китайците като доставят нещо голямо комплект, дават и инструменти за сглобяването му. Имам и динамометричен ключ, нивелири, пили, пистолет за горещ въздух, отверки, ключове, чукове, алуминиеви куфари, поялник и още дреболии, всичко от 2005г. и нито един инструмент досега не се е повредил. В Китай се прави всичко, и много от нещата не отстъпват на западноевропейските и японските аналози. Китайско не означава нискокачествено поне от 10г. насам.
evil - специалист
Gek написа:
Китайско не означава нискокачествено поне от 10г. насам.
Едва ли китайците ще тръгнат да правят нещо качествено и скъпо като никой няма да го търси при тях :-D
Всички ги търсят заради ниската цена.Имах два ъглошлайфа спарки ,работиха по два месеца и лагерите отиваха,смених ги и ги продадох.Реших да се ориентирам към метабо.Копувам си шлайф метабо и той два месеца.Отварям го и на самите лагери си пише -Китай . И това са професионални инструменти :rolleyes:
Тани - модератор
Вече почти всичко се прави в Китай. Вчера си купих книги и останах изненадан , когато на една от тях прочетох : "Отпечатана в Китай" В интерес на истината, това беше най-качествената книга, от петте които си купих - твърди корици, гланцирани страници с цветен печат, подшита, а не само лепена! Всяка фирма може да си поръча каквото качество си пожелае и именно по това се различават различните марки - по качеството. Ако знам, че например Райдър поръчва само последно качество машини, каква е вероятността точно за моята машина да са направили изключение? Дори реномирани марки поръчват различно качество машини и ги "боядисват" в различни цветове, за да се различават. Зелената серия на Бош да речем, може би ще отсъпи на повечето безименни китайци на подобна цена, защото за тях нама да плащаме за марка. От друга страна, не ако, а КОГАТО се развали машината, може да се окаже, че за китайската марка машини няма сервиз. Именно затова препоръчах в другата тема покупката на машини от търговец, който може да гарантира качеството и да поеме бъдещи ремонти. Понеже смятам, че мнението ми е подходящо и за другата подобна тема Нова група ,,Аз обичам китайското,,
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "БОШ днес -- китайско качество с немска марка и цена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: