• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
Dare_Devil
А какво ви е мнението за Skil? Аз самият имам ударна бормашина, но не мисля, че мога да дам обективно мнение, защото достатъчно рядно ми се налага да я ползвам.
torbalan - Дървен философ
Peso_bg написа:
Разликата м/у марките като Бош и другите е в качеството
малко хора могат да сравнят как работи Боша и някои от другите китайки
имах случай с перфоратор за 80лв на промоция/не знам марката/,
издаваше шум като за 5 а работа никва.Нервирам се аз, газ до работата,
от там взимам един зален Бош и о чудо /видиата бе същата/.
Ако трябваше да пробия една дупка за картина нямаше да има значение. :?
аз също ползцвам перфоратор за 80 лева и съм доволен...
толкова дупки съм пробил, че като се счупи - дори няма да правя опит да го ремонтирам...

докато боша, дето си купих да завивам винтове, е просто няам думи...
пласмаса, ама пласмаса...
още на третия ден се оказа, че зарядното му не прави контакт...
едни пластини се укривили, та се наложи да си го ремонтирам сам...

абе немско качество - най-ложшия вариант за мен... плащаш луди пари за това, че е немско, а то - китайско (пък и да е немско - голям праз)...

преди години се бях зарекал да не купувам нищо "немско", ама с тоя бош прегреших :)
нека ми е за урок - скоро няма да се повтори ;)
mim - специалист
в италиянско-автомобило-поклоничеството има 1 приказка: слабото място на италиянските машини е в немската електроника :lol:
EmoZ - специалист
Да се оплача и аз. Свредла за бетоний, SDS+ захват, десетки (ф10х220 май беха) - Бош - пукат като семки. Една строши перо (аре т'ва не е дефект - закачил съм Х'арматурътъ' - заминАло е - моя 'грешка'!), обаааче вече две последователно ми се гънат, абс. незабележимо и 'почват да бият, свредлата - 'мани ги, ма 'ше ми спраскат патронника на машината.

Как така се гънат немам идея (пробивам съосно - не променям ъгъла между оста на свредлото и равнината на стената по време на пробиването - 'ного съм внимателен в тая работа) - 16 дуката парчето (вече налях 60-тина кинта за тия келяви джелеза) - уж свестни купувам, некой друг да е срещал такова чудо????

Толко па да ми е 'силен' перфоратора, кат' перне едън път и да ги праи на кремвирш - не вервам!

Имам едни стари колкото света - 'ильти - никъф зор - то се е видело повече бош - невър - аз се отказвам от тия боклуци (ся да не ме почнете, 'фанал си менте бате, т'ва - он'ва, нема от бош ги кувах, от трикотаж също - се едно и също (едън път да съм попаднАл на менторка, 'ма 3 пъти не ми се верва).
zmeios - специалист
Зависи на какво сте попаднали.

Бош акумулаторен винтоверт - червената серия - купуван преди 2-3 години. Разкатан от работа. Всички видове винтове, включително с голямо натягане. Шпакловката си бъркам с него, като ме домързи да вадя бормашината на 220 волта!

Няма мърдане. Няма загряване. 100% топ качество.

Имам и бормашина Блек енд Декер, от баща ми е останала. Толкова е стара, че няма регулатор на оборотите ;) ;) - само едно ключе с две позиции, бързо и бавно. Разтрепана е и тя от работа. Никакво мърдане.

За новите, 'китайски' марки, съм чувал за Скил все хубави неща. Но не мога да кажа от опит.
mladkal - майстор
Здравейте! Понеже тук- в темата се изписа доста по въпроса за качестовот она BOSCH искам да споделя своят опит. Имам доста ръчни електроинструменти от "зеленета" серия на БОШ, които за незнаещите са ориентирани за майстори-любители ( какъвто съм аз). Машинките, които съм ви цитирал (имам и още няколко, но нещо не можах да кача снимките) са произведени във франция, унгария, мексико и китай, но винаги под марката на БОШ. Всички те си работят доста добре, а някой от тях - ръчна бормашина PSB550RE къса и `фърля. Специално с нея съм пробивал какви ли не бетони, тухли, плочки мазилки и т.н. С други думи отдавна си е избила париците и сега просто я тествам вече до кде ще й стигнат силите и възможностите. С въпросните инструменти съм направил три апартамента (лични ремонтни дейности), а и не съм отказвал на приятели да им "услужа".
Винаги, когато съм употребявал въпросните ел. инструменти съм се водил от аспекта, че съм дал кинти за тях и за това никога не съм си позволявал да ги прегрявам, загрявам и т.н. Също в този ред на мисли, винаги обмислям нещата така, че по време на експлоатация в въпросните машинарии да попада възможно най-малко количество прах, влага .... Отделям и не малко време да ги обслужвам -внимателно почистване след работа, периодично разглобяване (след изтичане на гаранцията) обдухване с въздух под налягане, обезмасляване от предишна смазка на механичните части, смазване с нова такава ( в зависимост от оборотите; не става просто с на мама,баба "Перцизола" от шевната машина) Много важно е също правилният начин на съхранине на машините. Той до голяма степен спомага за правилната им работа и по-дългият есплоатационен период.
Правилните консумативи, според извършваната работа, също са от значение колко дълго ще ви карат вашият Бош, Макита или Айнхел...

Прикачен файл

BOSCH PBS7A.jpg
Лентов шлайф -зелен клас за "зелени" като мен. Върши работа, но в зависимост от шлайфаните повърхности има различни видове шлайф машини. Този е за груба и непретенциозна употреба. Избачкал е 15-20 врати; 2 гардероба, много чам..Отлично състояние
BOSCH PBS7A.jpg (15.25 KиБ) Видяна 10074 пъти

Прикачен файл

BOSCH POF1200AE.jpg
Имах "стинки" във фонда "Иаз съм чмовек" та ме засърбяха ръцете. Нямах нужда, но закупих! После открих възможностите на тази оберфреза. Направил съм много срязове на невероятни детайли от ПДЧ, както и километри заобляния на ПДЧ, МДФ и
BOSCH POF1200AE.jpg (28.42 KиБ) Видяна 10074 пъти

Прикачен файл

bosch.psr1200 -vintovert.jpg
Първият ми винтоверт. Лек, компактен, с реверс. Н е еот най-силните, но съм попреметнал няколко окачени конструкции с него. Неудобстовото е малката батерия и бързият й разряд.Само 1бр в комплекта...За домашни и наистина любителски цели става. Идеален.
bosch.psr1200 -vintovert.jpg (9.74 KиБ) Видяна 10074 пъти

Прикачен файл

bosch_pks_54.jpg
Две покривни конструкции с около 40 квадратни метра обща площ. Хваща само ребрата 5-10см и ОСБ-то. 7-8 врати -съксяване и куп други дребни нещица - кофражни летви, ПДЧта за щяяло и нещяло. Фабричният нож в окомплектовката -все още има живот в тази машинк
bosch_pks_54.jpg (23.79 KиБ) Видяна 10074 пъти

Прикачен файл

PGV PHG600-3.jpg
Съборил е боята от поне 14 врати. Залепил е също и около 60-80 квадрата воалит. Съвсем леки видими следи от употреба. Работи прекрасно и към днешна дата.
PGV PHG600-3.jpg (27.33 KиБ) Видяна 10074 пъти
housedoktor - майстор
mim написа:
в италиянско-автомобило-поклоничеството има 1 приказка: слабото място на италиянските машини е в немската електроника :lol:
Единственото което се повреди за 3 г по колата ми беше точно това.електрониката на Сименс ....
Относно зеленият Бош съм пределно скептичен,но синият е сериозна техника ...3 винтоверта сини имам на възраста на първокласник и работят супер,макар ,че батериите им вече почти са се споминали.Бих си взел отново син Бош ,ако се наложи ....и няма Макита :)
mladkal - майстор
housedoktor написа:
mim написа:
в италиянско-автомобило-поклоничеството има 1 приказка: слабото място на италиянските машини е в немската електроника :lol:
Единственото което се повреди за 3 г по колата ми беше точно това.електрониката на Сименс ....
Относно зеленият Бош съм пределно скептичен,но синият е сериозна техника ...3 винтоверта сини имам на възраста на първокласник и работят супер,макар ,че батериите им вече почти са се споминали.Бих си взел отново син Бош ,ако се наложи ....и няма Макита :)
Housedoktor, не казвам, че "зелен" Бош е нещо кой знае какво. Всички знаем, че "зелените" неща втоя живот са за "зелените" хора. Син Бош бих ВЗЕЛ, с голямо удоволствие, особенно ако ми го подаряват. Знаеш, че е кинти, а и няколко пъти в поста си споменах, че съм любител-майстор. Любител майстор, който си прави туйцък онуйцък у дома - де от сиромашия, де от мерак, а най-вече от желание да псувам сетне себе си, а не да ме е яд, че съм си И дал парите на непознат "МАйстор-спецалист".
Идеята ми на поста бе не да правя явна реклама на БОШ, а да споделя, челният си опит и задоволеността си от качеството на въпросната ЛЮБИТЕЛСКА серия инструменти.


ПП.Зная аз за Макита, Хитачи, ДеВолт и други разни, но въпрос на парици :)

Прикачен файл

KHE-32 metabo.jpg
Инак от φ6 мм по-големи дупки и бели правя с това, което си е далеч над "зелените" играчки
KHE-32 metabo.jpg (15.66 KиБ) Видяна 10062 пъти
liatev - напреднал
И при мен е така повечето машини се развалят дни след като им изтече гаранционния срок. В началото ги ремонтирах но вече за някои видове направо ги сменям.
Малкия ъглошлайф на "спарки" се разваля всяка година (ротор или статор) + лагери и четки. Този ремонт е 60лв. Вече развали ли се малък ъгошлайф след гаранция се купува нов. Има на метабо за 90лв.
с 3години гаранция.
Бормашините на "спарки" са добри. На "Бош" зелената 1000W е много яка. Синята серия също е добра но над750W. Създават проблеми но за малки суми са ремонтите.
Имам перфоратор на Бош, Метабо и Крес. От Креса съм най доволен след това е Бош и накрая Метабо.
Винтовертите на Метабо са перфектни и не ми създават проблеми.
Имам фреза на Спарки която се ремонтира всяка година.
Имам по няколко машини от различни марки и мога да кажа, че могат да се намерят добри машини но от различни марки.
Може би това което е нормално различните фирми са добри в различни видове машинки.
Ако всеки сподели кои са добрите и лошите машини на различите Марки ще стигнем до някакви изводи кои вид машина от коя фирма е за предпочитане.
И при мене проблем - взех от бриколажа електрическа резачка bosch AKE 40-19S нарях 7 кубика дърва, като съм ги рязал в продължение на 3 съботи средно по 2 часа. На последното рязане изведнъж блокира. Първата ми мисъл е че се е запушила дюзата за маслото за верига. След като го отворих първото ми впечатление беше че мотора, една лайснича и болтовете са единствените метални части!!! Предавката беше пластмаса. В крайна сметка се оказа оказа че е блокирал лагера на мотора от към страната на зъбното колело, който е пъзгащ се и според мене при тези усилия, които действат там поне е трябвало да има възможност да се смазва, но такава нямаше. Викам си този лагер ще се сменя обаче той е набит в друг пласмасов детайл който държи ротора и статора заедно. Значи трябва да се смени лагера и пластмасата заедно. Звъня в серизва питам за това нещо и операторката най-любезно ми казва, че части за мотора не могат да се купуват трябва целия мотор да се купи и той струва 150 лв!!! Решир че това е лудост и занесах мотора на познат стругар, който изби лагера, раздели го и намали леко диаметъра на едната част за да се движат свободно. Сега резачката работи, но я използвам само, когато със секирата не мога да нацепя нещо. Но от този случай се убедих че пари само заради емблемата bosch няма да давам.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "БОШ днес -- китайско качество с немска марка и цена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: