• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Тази тема е за мечтатели философи и изобретатели.
kam34 - специалист
:lol: В такова, че и по лошо външно състояние е нормално да срещнеш все още машини с надпис Елпром Ловеч, правени по лиценз на АЕГ преди 30г. за вечно душманско ползване. Най яки излезнаха големите шлайфове и бормашини.
Gek - специалист
kam34 написа:
:lol: В такова, че и по лошо външно състояние е нормално да срещнеш все още машини с надпис Елпром Ловеч, правени по лиценз на АЕГ преди 30г. за вечно душманско ползване. Най яки излезнаха големите шлайфове и бормашини.
Имам такъв ъглошлайф. Баща ми го е купувал на времето, има няма на около 27 години е. Наистина много работа е видял, наистина е железен, вътре няма грам електроника. Един път преди може би 15 години му е сменян ключа. Такива машини вече не се правят, мисля всички знаят защо.
Поста ти само потвърждава моята теза - ъглошлайфа който аз съм снимал ти го сравняваш с машини на по тридесет години, а той няма една! Представете си на какво натоварване се подлага.
Стелко - специалист
В Бг, колега имаше зеге син бош, произведено в Русия, същото зеге тук в Германия, купено от магазин за професионална техника е произведено в Швейцария. Значи се прави и разлика в пазарите, за България едно, за Европа друго.Зегето е много добро, ползвам го и за глупости - не мога да го сравня по никакъв начин със зелената серия. Имам за сравнение и два винтоверта син бош и макита, макитата повече удря, но като цяло са еднакви.
asenlynch - специалист
Първото нещо, което се сещам е че зелената серия на Бош не е върхът им, за разлика от синята, а що се отнася до произхода-то в Китай вече, както и други колеги споменаха много големи компании се настаниха.
Аз например работех в АББ - много мощна компания, с огромно производство и реномирана марка, шведска е , но има производство освен в България и стотици други страни - и в Китай.
Просто въпрос на икономическа изгода.Качеството не се влошава, защото се работи не по китайските, а по немските стандарти.
:wink:
EDI - майстор
Някои серии син БОШ се правят изцяло в Малайзия.Моя GSR 18-2-Li целия е малайзиец, не само литиевия пакет.
mitkofendera - специалист
gsr 10.8v - 2 - Li също е изцяло малайзиец
profesionalist_wood - майстор
Аз купих битове за винтоверт скапаха се за 2 месеца и ги хвърлих.Купих преди силиконов пистолет на бош,приозведен в Румъния за 3 месеца замина,нагревателя не грееше силикона нормално а я разтапяше като супа и така се залива електрониката вътре във пистолета и ме хвана яд за 60 лв на вятъра.Преди години бях купувал ренде от зелената серия от Швейцария и изкара 7 години без повреди от жестоката есплоатация и още си пърха,гаранцията му беше 3 години...
heaton_asd - специалист
Незнам какво да кажа.. Ами, то и аз имам от баща ми "ракета" и бормашина - ловешки.
На 25 години минимум, в неговите ръце нон стоп са рязани и пробивани само дебели железа-т.е. стоманени шини,тръби,винкели и т.н.В моите ръце са вече 10 години, само патронник съм сменял на бормашината -без ключе.
Открай време абсолютно всички така известни марки са ми паднали на много долно ниво-и напоследък го карам на принципа-купи евтино като се счупи го преправям-било то и по български ! :lol:
То и аз миналата година си купих моторче за парно за колата-оригинално бош беше-такова и поръчах, пластмасовите му втулки изкараха около 2 седмици-след което се раздрънча.В крайна сметка сложих такова от москвич-втора ръка което още не е мръднало.
joroantonov - специалист
Нов съм във форума, но от 94 работя професинално с всякакви ръчни инструменти и имам преки впечатления от Бош. За мен стават само за перфоратори, шлайфове и флексове. Всичко останало е по-скоро с недотам добра издържливост във времето, говоря за сините серии зелените няма смисъл да я коментирам. Така че, мнението ми е че ако ви трябва за високо натоварване - Фесто, цена-качество Метабо или Макита, а ако трябва за вкъщи за конкретна работа - нещо евтино и се изхвърля като се скапе.
GROHE Bs - специалист
Ако се занимаваш професионално с каквато и да е дейност използването на ментаци е жив мазохизъм.Виж домашните майстори се радват на евтинджоците ама примерно ако го опъна да кърти с някоя макита цял ден и накрая няма да е изкарал и за хляб ще си промени мнението.Като новак в строителството(ВиК)бачках във фирма използваща само Хилти а сега работя само с Бош.Разликата е огромна -хилтито кърти на поразия а не го усещаш а боша ще ти изтръгне ръцете.а какво остава за ментаците.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "БОШ днес -- китайско качество с немска марка и цена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: